Pradinis / Kultūra / Sigito Oranto-Sausio tapybos paroda „Metų laikai“

Sigito Oranto-Sausio tapybos paroda „Metų laikai“

Nuo šių metų gegužės 2 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje galerija „Aukso pjūvis“ pristato dailininko Sigito Oranto-Sausio tapybos darbų parodą „Metų laikai“.

Sigitas Orantas-Sausis (g. 1974 m.) – įvairialypis kaunietis dailininkas. Savo meninę veiklą pradėjęs A. Martinaičio dailės mokykloje, per tam tikrą laiką išmėgino įvairias meno rūšis bei technikas. Iš pradžių didžiąją dalį laiko skyrė keramikai, pynimui, kūrė savitos technikos mozaikinius paveikslus iš medžio tošies, rašė poeziją. Kiek vėliau į jo gyvenimą įsiliejo tapyba. Iš pradžių mėgino tapyti aliejumi, tačiau laikui bėgant akrilo dažai pasirodė priimtinesnė ir lankstesnė medžiaga.

Šioje Sigito Oranto-Sausio tapybos parodoje pristatoma daugiau nei dešimt akrilo ir drobės technika sukurtų ryškiaspalvių simetriškais motyvais pasižyminčių darbų, kurie labai primena Tolimųjų Rytų kultūrų simbolį – mandalą, simbolizuojančią pasaulio dvasinę harmoniją, tam tikrą jo tvarką. Išties S. Oranto-Sausio darbai yra darniai sujungtų formų, linijų ir spalvų kūriniai. Būtent spalvą pats menininkas išskiria kaip dominuojančią jo kūryboje. Labiausiai jam imponuoja geltoni ir žali atspalviai. „Svarbiausia, kad viskas sužaistų, kad tapant spalvos atsirastų būtent ten, kur jos turi būti“, – sako autorius. Paklaustas, iš kur šis spalvos sureikšminimas, jis teigia, kad viskas kyla natūraliai iš gamtos ir save vadina tikru gamtos vaiku.

Nors Sigito kūriniai forma labai primena mandalas, pasakodamas apie savo kūrybą autorius to nepabrėžia. Jis nesiremia tam tikrais nusistovėjusiais kultūriniais simboliais, greičiau suteikia sau didelę interpretavimo laisvę ir simbolius kuria pats. O poetiškąją S. Oranto-Sausio prigimtį atskleidžia jo tapybos darbų pavadinimai: „Metų laikai stiklo karoliuose“, „Sniego karalienė“, „Žvaigždžių daina“, „Dangaus vitražai“, „Saulės karoliai“ ir t. t.

 „Esame žmonės-gaudyklės, per mus pereina emocijos, įvairi energija, kurią turime išreikšti“, –kalba dailininkas ir savo tapybą vadina savotiška meditacijos forma, kuri gali suteikti dvasinės energijos ne tik jam pačiam, bet ir parodos žiūrovams.

Menotyrininkė Miglė Morkūnaitė

Paroda bus eksponuojama iki birželio 2 d.

Organizatorių nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top