Pradinis / Interjeras / Šilumos siurbliai „oras-oras“ – ekologiškesnė alternatyva namams šildyti

Šilumos siurbliai „oras-oras“ – ekologiškesnė alternatyva namams šildyti

Aplinkosaugos klausimai šiandien neaplenkia nė vieno iš mūsų. Kiekvienas turime prisidėti prie aplinkos tausojimo, kad sumažintume žmonijos žalą planetai ir ją išsaugotume ateities kartoms. Šilumos siurbliai oras-oras yra vienas iš būdų tai padaryti – ekologiškesnė ir aplinkai draugiškesnė šildymo sistema yra naudinga ne tik jūsų namams, bet ir visai planetai. Štai keli svarbūs aspektai, kodėl oras-oras sistemos yra tvaresnis pasirinkimas.

Mažesnė oro tarša

Šilumos siurbliai oras-oras šilumą absorbuoja iš aplinkos oro ir perduoda ją į vidaus patalpas. Procesui palaikyti naudojama elektros energija, kuri yra viena švariausių kuro rūšių. Vis dėlto svarbiausia yra tai, kad tokiuose šilumos siurbliuose nėra degimo proceso, todėl į aplinką neišskiriamas CO2, kietosios dalelės ir kiti degimo produktai. Dėl šios priežasties šilumos siurbliai yra daug ekologiškesnė alternatyva namams šildyti už kietojo kuro katilus, kūrenamus malkomis, anglimi, granulėmis, ar net dujinius katilus. Šilumos siurbliai oras-oras padeda sumažinti šiltnamio efektą, kurį sukelia dujų emisijos, tad jei pasirinksite savo namams šildyti šį įrenginį, prisidėsite prie aplinkos apsaugos.

Efektyviai panaudojama energija

Šilumos siurbliai oras-oras elektros energiją naudoja itin efektyviai. Nors jų veikimo principas ir konstrukcija yra gana paprasti, jie geba veikti labai efektyviai, todėl suvartoja palyginti nedaug elektros energijos. Tai labai svarbu, nes efektyvus energijos naudojimas taip pat prisideda prie aplinkos tausojimo.

Nors elektra yra laikoma viena švariausių kuro rūšių, jos gamybos procese neišvengiamai susiduriama su tarša. Net jei elektros energijos pasigaminsite nuosava saulės elektrine, kuo mažiau jos reikės, tuo mažiau pakaks naudoti modulių, o tai reiškia ir mažesnį atliekų kiekį. Ilgaamžiškumu dėl paprastos technologijos pasižymi ir patys šilumos siurbliai, o tai taip pat svarbu galvojant apie globalų gamybinių atliekų mastą.

Atsinaujinančių šaltinių naudojimas

Namams šildyti tradiciškai taikomais būdais šiluma išgaunama iš degimo proceso. Šilumos siurbliai oras-oras šiuo atveju yra daug pranašesni – jie šilumą surenka iš aplinkos oro, o tai atsinaujinantis šaltinis. Maža to, šilumos siurblių naudojamą elektros energiją galima pagaminti saulės elektrine – tai dar vienas būdas panaudoti atsinaujinantį šaltinį. Reikia paminėti, kad šie siurbliai su saulės elektrinės sistemomis yra lengvai integruojami, tad mąstantiems apie savo neigiamo poveikio aplinkai mažinimą šilumos siurbliai oras-oras yra puikus sprendimas.

Daugeliui kyla klausimų dėl oras-oras sistemų efektyvumo. Reikia pripažinti, kad kai temperatūra lauke yra itin žema, jų efektyvumas gali būti mažesnis, tačiau modernūs šiuolaikiniai šilumos siurbliai puikiai susitvarko su savo užduotimi šildyti namus net ir tais atvejais, kai temperatūra lauke nukrinta iki –35 °C. Jums nereikia baimintis dėl temperatūros, svarbiausia, kad siurblio išoriniam blokui oras visada būtų laisvai prieinamas.

Partnerio turinys

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top