Mūsų gatvėse elektromobilių skaičius auga, tačiau jų vairuotojai vis dar skundžiasi nepakankama infrastruktūra. Puikia alternatyva daugeliui tampa nuosavos įkrovimo stotelės įrengimas namuose. Svarstote apie tokią galimybę, tačiau galvojate, kad reikės itin didelių investicijų? Manote, kad tai labai sudėtinga? Aptarkime, ką svarbu žinoti.
Kiek kainuoja įkrovimo stotelės įrengimas?
Įrengimo darbų kaina priklausys nuo to, kokioje vietoje (pvz., lauke, požeminiame garaže ar kt.) stotelę norėsite įrengti. Įtakos taip pat turės papildomi darbai: gali reikėti atvesti elektrą, sutvarkyti instaliaciją ir kt. Vis dėlto įrengimo darbai dažniausiai nekainuoja didelės sumos, tačiau nepamirškite, kad reikės investuoti ir į pačią stotelę.
Stotelių kainos gali būti labai įvairios, tačiau dažnai svyruoja apie tūkstantį ar daugiau eurų – viskas priklauso nuo galingumo ir jūsų elektromobilio. Rinkdamiesi atkreipkite dėmesį į stotelės galingumą: verta investuoti į galingesnę įrangą, nes taip galėsite savo transporto priemonę įkrauti greičiau.
Greitis ir patogumas
Įkrovimo stotelės įrengimas apsaugos nuo laiko gaišimo prie viešųjų įkrovimo stotelių mieste. Jose kraudami elektromobilį neretai lauksite eilėje ir sumokėsite brangiau. Taigi, įkrovimo stotelės įrengimas namuose išties atsipirks: čia automobilis galės krautis tada, kai nėra reikalingas, pvz., naktį. Pasirinkę palankų elektros tiekimo planą ar naudodami dar ir saulės elektrinės pagamintą energiją, savo elektromobilio bateriją įkrausite pigiau nei mieste.
Namuose turint įkrovimo stotelę, dingsta daugybė problemų. Greitasis krovimas leidžia elektromobilį iki 80 proc. įkrauti vos per pusvalandį, tad jis visada bus pasirengęs kelionėms. O naktinis krovimas taip pat yra naudinga funkcija, leidžianti sutaupyti tiems, kurie turi dviejų tarifų elektros tiekimo planą. Nereikėtų abejoti, ar įkrovimo stotelės įrengimas atsipirks – tai naudingas sprendimas, kuriuo džiaugsitės ilgai.
Svarbu tinkamai pasirinkti
Jei norite, kad elektromobilio įkrovimo stotelė atitiktų jūsų poreikius, rinkitės atidžiai arba pasitarkite su specialistais. Vienas svarbiausių pasirinkimo kriterijų yra įrangos galingumas, nuo jo priklauso baterijos įkrovimo greitis. Tačiau taip pat svarbu įvertinti ir galimybes įrengimo vietoje – pirmasis darbas yra pasidomėti savo elektros įvado galingumu.
Įkrovimo stotelės gali būti trijų tipų: lėto, vidutinio ir greito įkrovimo. Žinoma, nuo tipo priklauso ir kaina, tačiau specialistai sutaria, kad į tokią įrangą verta investuoti daugiau. Verta atkreipti dėmesį ir į kabelius – jie turėtų būti lankstūs, atsparūs išoriniam poveikiui. Tokie kabeliai tarnaus ilgiau, o elektromobilio krovimas vyks sklandžiai, nepriklausomai nuo oro sąlygų. Taip pat iš anksto rekomenduojama pasirūpinti ir kitais priedais: krepšiu kabeliams, kištukais, kabelių laikikliais ir kt. Jei gerai atliksite „namų darbus“, įkrovimo stotelės įrengimas nekels didelių iššūkių. Abejojate savo žiniomis? Pasitarkite su specialistais – jie visada pasirengę padėti rasti geriausią sprendimą.
Partnerio turinys