Pradinis / Lietuvos jaunimas / Standartus laužantis D. Savickas neįsivaizduoja mėgstamo darbo be vaikų

Standartus laužantis D. Savickas neįsivaizduoja mėgstamo darbo be vaikų

Šiemet Rugsėjo 1-ąją mokyklos slenkstį peržengė jaunas pradinių klasių mokytojas Darius Savickas. Kiek neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokslo paslapčių mokys pirmaklasius. „Pasirinkau studijuoti pradinį ugdymą, nes mane paskatino pradinių klasių mokytoja, žavėjo jos energija, tikėjimas manimi. Taip pat pedagogo darbas neleidžia sustoti, skatina augti, domėtis įvairiomis sritimis, dirbti su jaunais žmonėmis“, – pasakojo Darius.

Prieš trejus metus jaunuolis pradėjo studijuoti Lietuvos edukologijos universitete (LEU). Dariaus nenustebino, kad visame kurse buvo tik du vaikinai. „Manau, šiais laikais profesijų negalima skirstyti į moteriškas ir vyriškas. Svarbiausia, žmogus turi užsiimti tuo, kas jam patinka ir yra artima sielai. Nereikia žiūrėti, ką mano kiti žmonės“, – teigė studentas.

Nuo pirmųjų studijų metų jaunuolis dirbo mokymosi įstaigoje. D. Savickas neieškojo įprasto studentiško darbo, jis iš karto nusprendė rasti darbą pagal specialybę. „Visada kartodavau, kad dirbsiu tik tą darbą, kuris bus artimas mano specialybei. Kaip tik tuo metu vaikų darželis ieškojo mokytojų, todėl nusprendžiau pabandyti įsidarbinti“, – sako mokytojas.

Dirbdamas darželyje,  Darius tapo labai svarbus mažiesiems auklėtiniams. „Dirbdamas tokį darbą, vaikams  tu tampi labai artimu žmogumi, kuriam mažieji viską drąsiai pasakoja: apie šeimos keliones, vakarėlius, tėvų pykčius ir panašius dalykus. Tu labai daug laiko praleidi su auklėtiniais, jais rūpiniesi, užsiimi jų ugdymu, auklėjimu“, – teigė D. Savickas.

Dariaus teigimu, vyrai nesirenka mokytojo profesijos dėl vienos vienintelės priežasties – atlyginimo. „Vyriškoji lytis puikiai supranta, kad reikės kurti šeimą, ją išlaikyti, o su mokytojo atlyginimu tai padaryti bus gana sunku. Dauguma abiturientų, studentų nerizikuoja rinktis šios specialybes. Tik maža dalis, tokie kaip aš, tiki, kad gal ateityje pagerės situacija“, – svarsto jaunuolis.

Darius ne tik mokosi, dirba mokykloje, bet ir užsiima aktyvia kultūrine veikla universitete. Jau trečius metus dainuoja LEU chore „Ave Vita“. Kad dainuos šiame chore, vaikinas žinojo dar dvyliktoje klasėje, nes domėjosi jo veikla, buvo gerbėjas. Tik įstojęs į universitetą, pats pirmas atskubėjo į atranką. „Choras – vieta, į kurią žmonės susirenka po paskaitų, darbų atsipalaiduoti, pamiršti savo rūpesčius, o tai geriausiai padeda padaryti daina ir gera kompanija“, – teigė choristas.

Darius yra choro prezidentas, kuris yra tarpininkas tarp vadovo ir choristų. Vaikinas perduoda informaciją apie koncertus, repeticijas, su savo komanda organizuoja įvairius renginius.

Choras „Ave Vita“ dažnai pasirodo televizijos projektuose su muzikos žvaigždėmis, keliauja po Lietuvą bei pasaulio šalis. „Tai yra neįkainojama patirtis“, – teigė studentas.

LEU nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top