Pradinis / Aktualijos / Startuolis ketina pakeisti Lietuvos sveikatos priežiūros sistemą

Startuolis ketina pakeisti Lietuvos sveikatos priežiūros sistemą

Dabartinė sveikatos priežiūros sistema kenčia nuo užsitęsusių eilių, šiuo metu įprastą veiklą trikdo ir koronaviruso pandemija. Startuolio įkūrėjai Domas Pleškus ir Mantas Bacevičius siūlo šias problemas spręsti pasitelkus informacines technologijas. Anot jų, programėlė „Fleming“ leis žmonėms susisiekti su gydytojais nuotoliniu būdu tą pačią dieną. Joje taip pat bus galima rasti visą savo medicininę informaciją ir stebėti sveikatą pasitelkus dirbtinį intelektą.

Pixabay nuotr.

„Nuotolinis darbas, maistas į namus, apsipirkimas internete jau nieko nebestebina, mes manome, kad šiuolaikiniam žmogui taip pat lengvai prieinama turėtų būti ir medicina“, – teigia D. Pleškus.

„Fleming“ yra informacinių technologijų startuolis, mūsų misija – sukurti naują sveikatos priežiūros paslaugų teikimo standartą. Pasaulyje žmogaus sveikatos rodikliai šiuo metu jau yra fiksuojami išmaniaisiais prietaisais, o mes kuriame skaitmeninį įrankį, kuriame dirbtinis intelektas leis medicinos specialistams panaudoti šiuos duomenis sprendžiant pacientų sveikatos problemas“, – papildo M. Bacevičius.

Programėlė taip pavadinta neatsitiktinai. Aleksandras Flemingas (1881–1955) – žymus britų biologas, 1928 m. atradęs peniciliną – vaistą, kuris sukėlė medicinos revoliuciją. „A. Flemingas mus įkvėpė kurti technologinį sprendimą, padėsiantį gydytojui ir pacientui siekti bendro tikslo – palaikyti paciento sveikatą“, – pažymi D. Pleškus.

Programėlės vartotojai galės greitai ir lengvai susisiekti su medikais vaizdo skambučiais, žinutėmis, dalintis su jais savo medicinine informacija. Dirbtinis intelektas yra sudėtingiausias startuolio projektas, kuris leis pasitikrinti negalavimo simptomus ir nuolat sekti savo sveikatos būklę: išmaniųjų laikrodžių ir programėlių duomenys bus sujungti į šiuolaikišką ir patogų sveikatos profilį. „Mes norime suteikti galimybę gauti visų medicinos sričių profesionalų konsultacijas realiuoju laiku iš bet kurios vietos pasaulyje“, – atkreipia dėmesį M. Bacevičius. Pirmojoje programėlės versijoje vartotojai turės galimybę bet kuriuo paros metu susisiekti su šeimos gydytoju, ateityje taip pat planuojama pasitelkti ir kitų specialybių medikus.

Nuotolinė sveikatos priežiūra pastaruosius porą metų įgauna vis didesnį aktualumą. Šiuo metu bendras tokių medicinos paslaugų rinkos dydis ES yra apie 8,4 mlrd. eurų, planuojama, kad iki 2025 m. ji išaugs iki 19 mlrd. eurų. Tai dar gana trumpą laiką egzistuojanti rinka, į kurią Lietuva žengia kartu su didžiosiomis Europos Sąjungos valstybėmis – Didžiąja Britanija, Vokietija ir Skandinavijos šalimis. Europos lyderiams keičiant medicininių paslaugų teikimo standartus, Lietuva taip pat prisijungia technologijomis paremta alternatyva.

Startuolio „Fleming“ vykdomas medicininio dirbtinio intelekto projektas gavo 1 310 030 eurų finansavimą iš Europos regioninės plėtros sąjungos fondų, ir šiuo metu toliau vykdomi medicininiai-technologiniai tyrimai kartu su Vilniaus kolegijoje dėstančiais medicinos ir IT specialistais.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top