Pradinis / Mokslas ir švietimas / Stipendija „Moterims moksle“ apdovanota ir Lietuvos mokslininkė

Stipendija „Moterims moksle“ apdovanota ir Lietuvos mokslininkė

2018 m. birželio 5 d. Latvijos mokslų akademijoje surengtoje iškilmingoje ceremonijoje trys mokslininkės iš Latvijos, viena iš Lietuvos ir viena iš Estijos buvo apdovanotos 6000 eurų vertės „L`ORÉAL Baltic“ stipendijomis „Moterims moksle“. Šia stipendija apdovanotos jau 46 talentingos Baltijos šalių mokslininkės.

Šiemet stipendijas gavo dr. Giedrė Motuzaitė-Matuzevičiūtė Keen iš Vilniaus universiteto, dr. Ilva Nakurtė, Anda Fridrihsonė ir Margarita Baitimirova iš Latvijos ir dr. Karin Kogermann iš Estijos.

Dr. G. Motuzaitė-Matuzevičiūtė Keen nuo 2017 m. vadovauja Vilniaus universiteto Bioarcheologijos tyrimų centrui. Giedrė atlieka tyrimą apie žmogaus paleomitybą ir žemdirbystės suklestėjimą Centrinėje Azijoje – nagrinėja žmogaus mitybos evoliuciją priešistorinėje Tian Šanio kalnų sistemos centrinėje dalyje ir jos įtaką tolesniam javų paplitimui visoje Eurazijoje. Aiškinantis archeologinio tyrimo vietos kontekstą bei aplinkos sąlygas ir taikant mokslinius metodus galima pažvelgti į molekulinį artefaktų lygmenį, taip atveriant daug platesnį mūsų praeities vaizdą.

Konkurso tvarka Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje paskiriama po vieną stipendiją kiekvienos šalies mokslininkei iki 40 metų amžiaus, turinčiai daktaro laipsnį, tyrimams gyvybės, aplinkos mokslų, fizikos ir inžinerijos srityse. Latvijoje stipendiją papildomai gauna dvi doktorantės iki 33 metų disertacijai parengti. 2018 m. stipendijų „Moterims moksle“ konkursui pateiktos 47 paraiškos iš Latvijos, 26 iš Estijos ir 26 iš Lietuvos. Tyrimų sritys – gyvybės ir aplinkos mokslai, fizika bei inžinerija.

Nuo 2005 m., kai „L`ORÉAL Baltic“, UNESCO Latvijos nacionalinė komisija, Latvijos mokslų akademija ir stipendijos garbės globėja Vaira Vykė-Freiberga pradėjo programos įgyvendinimą Latvijoje, stipendijomis asmeniniam augimui apdovanotos 42 mokslininkės iš Latvijos. Praėjusiais metais pradėta projektą plėsti į kitas Baltijos šalis, suteikiant galimybę stipendiją gauti ir Lietuvos bei Estijos mokslininkėms. Nuo 2017 m. „L`ORÉAL Baltic“ stipendiją „Moterims moksle“ gavo dvi mokslininkės iš Lietuvos ir dvi iš Estijos.

Šiemet programa „Moterims moksle“ pasaulyje mini 20 metų jubiliejų. Nuo 1998 m., kai tarptautinis kosmetikos koncernas „L’Oréal“ ir Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) pradėjo bendradarbiavimą Paryžiuje, programa „Moterims moksle“ įnešė didžiulį įnašą į mokslo plėtrą ir paskatino lyčių lygybę mokslo srityje. Programos tikslas – populiarinti mokslininkių pasiekimus, įkvėpti moteris visame pasaulyje ir padėti jaunosioms mokslininkėms įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Programa tarptautiniu lygmeniu paskatino jau 2525 mokslininkes iš daugiau kaip 115 šalių.

„L`ORÉAL Baltic“ stipendijų programa „Moterims moksle“ įgyvendinama bendradarbiaujant su visų trijų Baltijos šalių mokslų akademijomis ir nacionalinėmis UNESCO komisijomis Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

http://naujienos.vu.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top