Close Menu
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Facebook Instagram
Facebook Instagram
Žurnalas Lietuvė
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Žurnalas
Žurnalas Lietuvė
Žurnalas
Šiuo metu esate:Pradžia»KARJERA»Su aukščiausio lygio specialistais Briuselyje dirbusi lietuvė: „Reikia išnaudoti visas galimybes“
KARJERA

Su aukščiausio lygio specialistais Briuselyje dirbusi lietuvė: „Reikia išnaudoti visas galimybes“

ATNAUJINTA:21 balandžio, 2016Komentarų: 03 Min Skaityti
Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr El. paštas Reddit
Dalintis
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest WhatsApp El. paštas

Kauno technologijos universiteto (KTU) absolventė Monika Simaškaitė buvo pirmoji lietuvė, kuri 6 mėnesius praleido stažuotėje Europos pramonininkų konfederacijoje „BusinessEurope“. Merginai kelionės bilietą į Briuselį „padovanojo“ Švietimo mainų paramos fondo administruojama programa „Erasmus+“.  

M. Simaškaitė yra eksporto inžinerijos bakalaurė bei pramonės inžinerijos ir vadybos magistrė. Mergina buvo ne tik uoli studentė, bet ir aktyvi universiteto bendruomenės narė, vieną kadenciją ėjusi Studentų atstovybės prezidento pareigas ir vadovavusi KTU Karjeros ir ugdymo centro projektui KTU „Karjeros dienos 2016“.

M. Simaškaitės teigimu, praktiką „BusinessEurope“ gauti kur kas lengviau nei joje įsidarbinti. Į vieną darbo vietą organizacijoje, jungiančioje 40 narių iš 34 šalių, pretenduoja apie 200 kandidatų, tad laimėjus konkursą tenka dirbti su aukščiausio lygio specialistais.

„Siekiant gauti šios praktikos vietą, svarbiausia buvo motyvacija, pasiryžimas dirbti ir anglų kalbos mokėjimas. Studijų kryptis, praktinė patirtis buvo tik papildomi kriterijai“, – pasakojo M. Simaškaitė.

„Pusę metų dirbau daugiakultūrėje aplinkoje kartu su daugiau nei dešimt skirtingų tautybių žmonių iš viso pasaulio. Darbo metu teko susidurti su didžiąja dalimi pasaulio diplomatų ir specialistų iš JAV, Brazilijos ir kitų šalių“, – apie neįkainojamą patirtį „Erasmus+“ praktikos metu kalbėjo KTU absolventė.

M. Simaškaitė pažymi, jog studijų metais išvykti pagal „Erasmus+“ programą į kitą universitetą užsienyje nepavyko, tad ji suskubo pasinaudoti paskutine tarptautinės stažuotės galimybe ir pateikė paraišką „Erasmus+“ absolvento praktikai užsienyje.

Stažuotės „BusinessEurope“ metu M. Simaškaitė buvo atsakinga už aplinkosaugos, mokslinių tyrimų ir inovacijų politiką Europos lygmeniu. KTU absolventė susipažino ir su naujausiais Europos Sąjungos projektais, pvz., „Žiedinė ekonomika“ (angl. „Circular Economy“), „Švaraus oro paketas“ (angl. „Clean Air Package“), „Geresnė inovacijų strategija ir principas“ (angl. „Better Innovation Policy and Principle“).

M. Simaškaitei teko organizuoti darbo grupes, susitikimus su politikais, suinteresuotomis grupėmis bei dalyvauti dviejuose didžiausiuose verslo renginiuose visoje Europoje „BusinessEurope Day“ ir „European Business Summit“, kuriuose dalyvavo įtakingiausi Europos politikai.

Pasak KTU absolventės, didžiausia ir vertingiausia patirtis buvo darbas daugiakultūrėje aplinkoje, svarbių dokumentų tvarkymas, dalyvavimas politikos formavimo veiklose (angl. policy making), panaudojant savo turimas teorines žinias, tarpsritinė ir tarpkryptinė veikla, strateginis mąstymas ir pasiūlymų kūrimas, galimybė ugdyti ir stiprinti analitinius gebėjimus, projekto planavimo, vykdymo įgūdžius.

„Stažuotės metu teko spausti ranką Europos Komisijos prezidentui Jeanui Claude‘ui Junckeriui, Europos Parlamento pirmininkui Martinui Shultzui, ambasadoriams iš Brazilijos ir JAV, įvairiems Europos Parlamento nariams“, – prisiminimais dalijosi M. Simaškaitė.

Paklausta, ar ryžtųsi kartoti „Erasmus+“ absolvento praktiką, pašnekovė nedvejodama atsako: „Tikrai taip, nes tai – neįkainojama tarptautinė patirtis, kuri jaunam žmogui yra gyvybiškai svarbi.“

Pašnekovė taip pat neabejoja, jog tarptautinė patirtis yra vertinama ir darbdavių: „Žinoma, tai priklauso nuo šalies, srities bei įstaigos, kurioje stažavaisi. Įvairios įmonės ir organizacijos mielai priima į stažuotes, tereikia į juos kreiptis.“

Šiuo metu Monikos ateities planuose – darbas Vilniuje. Mergina sieks ir tolesnę darbinę veiklą sieti su tarpkryptiškumu, konsoliduojant įvairias savo kompetencijas nuo specialiųjų iki bendrųjų.

KTU

FacebookTweetPin
Dalintis. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Telegram El. paštas
Ankstesnis straipsnisMitybos specialistė: „Saldžią kavą pakeitę džiovintais vaisiais pajusite dvigubą naudą“
Kitas straipsnis Lietuvos liaudies buities muziejuje – medinio paveldo savininkų ir specialistų mokymai

Susiję straipsniai

Pomėgis, virtęs darbu: profesinis mokymas atvėrė kelią kuršėniškiui suburti automobilių bendruomenę

22 balandžio, 2026

TOP darbdaviai 2025: paaiškėjo, kurios įmonės Lietuvoje labiausiai traukia darbuotojus

15 balandžio, 2026

Iš Indijos kilusi ir Lietuvoje karjerą sukūrusi C. Ignatio: „Judėti pirmyn skatina prasmės pojūtis“

9 balandžio, 2026
Palikite komentarą Cancel Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

El. paštas

inekta@gmail.com

Pastaba
Mūsų Turinyje gali būti nuorodų į trečiųjų šalių turinį, trečiųjų šalių šaltinius, ar reklamos užsakovų turinį, už kurį mes neprisiimsime jokios atsakomybės. Nuoroda iš mūsų Turinio ar su Turiniu susijusių kitų Paslaugų į Trečiųjų šalių susietą turinį nereiškia, kad mes pritariame tokiam turiniui. Trečiųjų šalių tinklapiuose gali būti informacijos, su kuria mes nesutinkame, taip pat žalingos informacijos. Mes neteikiame jokių garantijų ar pareiškimų dėl Trečiųjų šalių susieto turinio. Už visą informaciją, kurią galite pasiekti per nuorodas į kitus tinklapius, atsako tik tie, kas pateikė tą turinį, ir jūs naršote ar naudojatės tokiu turiniu išimtinai savo rizika.
Nuorodos

lietuve.lt

 

© 2026 Žurnalas Lietuvė.
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai

Įveskite aukščiau ir paspauskite Enter, kad ieškotumėte. Norėdami atšaukti, paspauskite Esc.