Pradinis / Lietuvos jaunimas / Su broliais Gataveckais vaikų namuose užaugęs Danielius svajoja tapti menininku: pristato pirmuosius savo kūrinius

Su broliais Gataveckais vaikų namuose užaugęs Danielius svajoja tapti menininku: pristato pirmuosius savo kūrinius

Brolius dvynius Remigijų ir Algirdą Gataveckus Lietuvoje žino beveik kiekvienas. Užaugę Alytaus valstybiniuose vaikų globos namuose jie kantriai siekė užsibrėžto tikslo suktis meno pasaulyje ir dabar džiaugiasi galėdami ne tik kurti patys, bet ir mokyti kitus. Savo pavyzdžiu jie įkvėpė ir ne vieną jaunuolį. Vienas jų – tuose pačiuose globos namuose augęs, o dabar nevyriausybinės organizacijos „SOS vaikų kaimai Lietuvoje“ pusiau savarankiško gyvenimo programoje dalyvaujantis Danielius.

„Danielių mes prisimename nuo tada, kai jam buvo treji. Kartu augome Alytaus valstybiniuose globos namuose, o jo polinkį į dailę pastebėjome labai anksti. Jis išaugo į meniškos sielos, malonų jaunuolį, kurio potencialas milžiniškas. Siekiame suformuoti jam tinkamą aplinką, apsupti jį tinkamais žmonėmis ir paskatinti nesustoti“, – apie pažintį su Danieliumi pasakoja broliai Remigijus ir Algirdas.

Visi trys – Remigijus, Algirdas ir Danielius – bendrauja iki šiol. Jie dažnai kalbasi apie kasdienybę, kartu kuria brolių piešimo studijoje, dalijasi gyvenimo patirtimi. Menininkai džiaugiasi, kad viename jųdviejų projekte modeliu tapo būtent Danielius. Remigijus ir Algirdas piešia jaunuolio portretą – šis jų darbas reikalauja itin daug kantrybės.

„Norime įprasminti ilgos kūrybos procesą, užsispyrimą ir tikslo siekimą. Danieliaus portretą piešiame jau kelerius metus, o kada baigsime šį darbą – nežinome. Iš pradžių Danielius tik pozavo mūsų darbui, o vėliau prisidėjo ir savo pastebėjimais, komentarais, jie buvo labai naudingi. Šiuo savo darbu Danieliui ir kitiems jaunuoliams siekiame parodyti, kad kruopštumas, profesiniai įgūdžiai ir atkaklus darbas gali į gyvenimą priversti žiūrėti pozityviai, neleisti sustoti siekti užsibrėžtų tikslų.“

Paremkite jaunąjį menininką įsigydami jo kūrinius

Jaunasis menininkas Danielius džiaugiasi pirmaisiais savo darbais, kuriais norime pasidalinti ir su Jumis. Labai svarbu palaikyti jaunuolį ir parodyti jam, kad šie jo darbai svarbūs ne tik jam, bet ir plačiajai visuomenei. Tai ne tik užaugintų jo pasitikėjimą savimi, bet ir suteiktų galimybę sulaukti finansinės naudos, kuri palengvintų jo sunkią kasdienybę.

Kviečiame įsigyti Danieliaus darbus ir palaikyti talentingus „SOS vaikų kaimo“ vaikus, suteikti galimybę mokytis, gauti reikiamą specialistų pagalbą ir toliau siekti savo svajonių.

„SOS vaikų kaimų“ pusiau savarankiško gyvenimo programoje dalyvauja ir jaunasis menininkas Danielius

Pats Danielius labai kuklus ir nelinkęs didžiuotis savo pasiekimais. Jis mažai kalba apie save, tačiau džiaugiasi, kad šiuo metu dalyvauja „SOS vaikų kaimų“ pusiau savarankiško gyvenimo programoje ir yra apsuptas profesionalių socialinių darbuotojų, kurie visuomet yra pasiruošę ne tik padėti ar patarti, bet ir išklausyti bei pastūmėti tikslo link.

„Šioje organizacijoje jaučiuosi saugus ir žinau, kad visada sulauksiu pagalbos. Neseniai čia atlikau praktiką, jos metu sukūriau keletą darbų, kuriuos galės įsigyti visi norintys. Tai tikras paskatinimas mano, kaip menininko, kelyje. Be to, čia gaunu ir psichologinę paramą, kuri man yra labai svarbi ir reikalinga“, – pasakoja jaunuolis.

„SOS vaikų kaimų“ jaunimo programų dalyviai – tai 18-os sulaukę arba savarankišką gyvenimą pradėti nusprendę jaunuoliai. Tie, kurie užaugo „SOS vaikų kaime“, sulaukę 16-os, gali persikelti į Jaunimo namus, kuriuose ruošiasi savarankiškam gyvenimui, pamažu gaudami vis daugiau laisvės už tai reikalaujant vis didesnės atsakomybės. Jiems padedama įgyti išsilavinimą, įsitvirtinti darbo rinkoje. Net ir išsikrausčius iš Jaunimo namų bei persikėlus gyventi savarankiškai, galima ir toliau dalyvauti jaunimo programose, kurių tikslas, kad jaunuolis gebėtų savimi pasirūpinti.

Nuo 2015 metų Jaunimo namuose gyventi ir programose dalyvauti gali ne tik „SOS vaikų kaimuose“ užaugę vaikai. Tad nors Danielius augo kituose vaikų globos namuose, po pilnametystės pagalbą ir paramą rado „SOS vaikų kaimuose“.

Norint tapti menininku vien talento neužtenka

Danielius, matydamas brolių Gataveckų pavyzdį, kantriai siekia savo tikslo ir tiki, kad gyvenimą galės sieti su menu. Jis ne tik baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą, bet ir toliau žinių siekia Vilniaus kolegijoje, kurioje studijuoja grafikos dizainą. Vaikinas lankosi ir brolių piešimo studijoje.

„Daile susidomėjau dar vaikystėje, gyvendamas globos namuose. Rodos, tuomet man buvo ketveri. Kiek vėliau įstojau į sostinėje įsikūrusią meno mokyklą, o dabar studijuoju. Vis dar ieškau savęs, tačiau savo kūrybą apibūdinčiau kaip atradimą kažko naujo ir begalybės suvokimą. Na, o įkvėpimo semiuosi iš tikrovės, kurioje gyvename“, – teigia jis.

Remigijus ir Algirdas sako, kad norint tapti menininku vien talento nepakanka. Kasdien reikia daug dirbti, tobulinti savo techniką. Dar geriau – kai į savo kūrybą gali pažvelgti iš šono, išgirsti patarimų. Būtent todėl bendraudami su Danieliumi broliai noriai dalijasi kūrybiniais patarimais ir kartu ieško geriausių sprendimų kūriniams.

Norėdami įsigyti patikusius Danieliaus darbus susisiekite su „SOS vaiku kaimu“ telefonu +370 601 28 753 arba el. paštu info@sos-org.lt

„SOS vaikų kaimai“ – didžiausia šeima Lietuvoje, padedanti 1000 vaikų džiaugtis vaikyste. Tai vienintelis fondas, kuris bėdoje atsidūrusiems vaikams gali suteikti įvairiapusišką pagalbą, teikdamas 7 skirtingas paslaugas. Tai – nuolatinė globa, trumpalaikė globa, jaunimo namai, globos centrai, darbas su rizikos šeimomis, dienos centrai ir advokacija. „SOS vaikų kaimų“ misija – kad kiekvienas vaikas augtų saugioje šeimoje. Jiems rūpi ne tik aprengti ir pamaitinti vaiką, bet ir užtikrinti saugų ir laimingą jo gyvenimą. Organizacija jau yra užauginusi dvi jaunuolių ir į savarankišką gyvenimą išlydėjusi net 350 jaunuolių.

Nuotraukų autorė Akvilė Juknevičė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top