Pradinis / Grožis ir mada / Sugrįžę iš emigracijos įgyvendino svajonę: kaime sukūrė sėkmingą verslą

Sugrįžę iš emigracijos įgyvendino svajonę: kaime sukūrė sėkmingą verslą

Prieš daugiau nei dešimtmetį emigrantų duonos paragavę ir į tėvynę sugrįžę Auksė ir Žydrūnas Drazdai šiandien gyvena, galima sakyti, savo svajonėje. Nebevilioja jų nei užsieniniai atlyginimai, nei miesto patogumai – sau idealią vietą juodu surado Kretingos rajone. Čia Auksei nėra kada nuobodžiauti: trys vaikai, šeimos verslas pripildo kasdienybę įdomių atradimų, džiaugsmo. Moteris ne tik pati kuria, bet ir gamina išskirtinius natūralios kosmetikos produktus „Nimfė, kurių paklausa nuolat auga.

„Nimfė“
Drazdų šeima

Susikūrė darbo vietą gamtos apsuptyje

Po kelerių metų, praleistų užsienyje, A. ir Ž. Drazdai iš pradžių Klaipėdoje įkūrė verslą, susijusį su rankdarbiais. Sekėsi gerai, tačiau jųdviejų neapleido seniai užgimęs noras gyventi kaimo ramybėje. „Nors abu užaugome mieste, turėjome tikslą grįžę iš emigracijos nusipirkti sodybą kaime ir joje apsigyventi. Per keliolika metų šis noras niekur nedingo, todėl galiausiai pardavėme verslą Klaipėdoje ir įsikūrėme vienkiemyje šalia Darbėnų miestelio. Tiesa, šią vietą pasirinkome visiškai atsitiktinai, neradę sodybos Aukštaitijoje, kur iš pradžių planavome gyventi“, – pasakoja A. Drazdienė, įmonės „Natūralūs turtai“ savininkė.

Auksė prisipažįsta, kad idėja kurti natūralios kosmetikos verslą gimė netikėtai. „Niekada neplanavau dirbti kosmetikos gamybos srityje: buvau labiau menininkė nei chemikė. Tačiau mane papirko natūralaus muilo grožis – panorau išmokti pasigaminti ne tik gražų, bet ir naudingą produktą“, – sako ji.

Reikiamų žinių, trūkstamos informacijos moteris sėmėsi specifiniuose kursuose, internete. Pirmiausia pradėjo gaminti įvairius muilus, vėliau ėmė vis daugiau domėtis kosmetikos gamyba. Vėl skyrė begalę laiko skaitymui, mokymuisi, susipažino su natūraliomis, novatoriškomis žaliavomis. Baigusi pažangiosios kosmetikos gamybos mokymus Anglijoje, pradėjo gaminti kosmetikos produktus, jais prekiauti. A. Drazdienė džiaugiasi, kad pavyko susikurti darbo vietą, kuri leidžia dirbti, kada nori, kiek nori, rasti laiko sau ir šeimai, pasidžiaugti gamta.

„Nimfė“
„Nimfės“ gaminiai

Gausus asortimentas – nuolatinės kūrybos rezultatas

Šiandien, prabėgus penkeriems metams nuo verslo pradžios, pažvelgus į didelį „Nimfės“ gaminių asortimentą sunku patikėti, kad viskas kuriama vieno žmogaus – pačios Auksės. Greta įvairių rūšių muilo puikuojasi veido ir kūno kremai, veido kaukės, balzamai, serumai, šampūnai, kondicionieriai, kietieji kvepalai, šveitikliai ir kt.

„Labiausiai man patinka kurti naujų gaminių receptus, rinkti jiems žaliavas, išbandyti galutinį variantą, kurti pakuotes ir matyti patenkintų draugų, artimųjų, o paskui pirkėjų akis, – maloniausias savo darbo dalis vardija pašnekovė. – Vėliau prasideda rutina, monotonija, kurių labai nemėgstu. Todėl esu sukūrusi nemažai gaminių. Atrodo, užtektų perpus mažiau, bet man niežti nagai imtis vis kažko naujo. Kiek dar neįgyvendintų idėjų laukia…“

Drazdų šeimą džiugina vis didėjanti „Nimfės“ produktų paklausa. Prie to labai prisideda patenkinti klientai, kurie savo atradimais, rekomendacijomis vėliau dalijasi su artimaisiais, draugais. Auksė mano, kad ne už kalnų ta diena, kai bus neįmanoma išsiversti be pagalbos. „Kol kas pati kuriu, gaminu, maketuoju ir pardavinėju. Kartais paprašau vyro pagalbos, palaikymo. Ypač kai tenka važiuoti į didesnes muges ar parodas, kuriose pristatome savo gaminius, tiesiogiai bendraujame su pirkėjais“, – pasakoja pašnekovė, kurios gaminių galima rasti ne tik įvairiose mugėse, bet ir partnerių parduotuvėse bei internetinėje parduotuvėje nimfe.lt. Pastarojoje natūralios kosmetikos priemonių vis dažniau įsigyja ir užsienyje gyvenantys tautiečiai.

Kodėl prekių ženklo pavadinimas „Nimfė“? Pasak A. Drazdienės, nimfos (nimfės) sąvoka apima viską, kas vyksta moterų pasąmonėje. „Moteris trokšta būti mylima, saugi, seksuali, padykusi, bet, visų pirma, ji nori būti savimi. Ji su visomis savo stiprybėmis ir silpnybėmis, šviesiąja ir tamsiąja puse yra tobulas Dievo kūrinys, – aiškina pašnekovė. – Nimfos gyveno gamtos apsuptyje, naudojo jos turtą savo grožiui puoselėti. Taigi „Nimfės“ kosmetika sukurta moteriai, kuri pažįsta save, drąsiai siekia tikslų ir įgyvendina svajones.“

Žingsniu priekyje

Auksė kosmetikos produktus gamina su dideliu atidumu ir kruopštumu, jai labai svarbu, kad šie būtų kokybiški, pateisintų pirkėjų lūkesčius. „Nekuriame gaminių tik dėl pinigų – įdedame į šį darbą daug širdies. Visus produktus patys naudojame ir kitiems rekomenduojame. Man ne gėda dėl jų pažiūrėti žmonėms į akis, nes žinau, kad į juos sudėta viskas, kas geriausia“, – sako pašnekovė, gamyboje naudojanti tik natūralias žaliavas.

Derindama skirtingus ingredientus Auksė gerai apgalvoja, kaip jie veiks odą, koks produktas kokio tipo odai tinka. Didžiąją dalį reikalingų žaliavų užsisako iš tiekėjų užsienyje, o dalį, pavyzdžiui, levandas, damaskines rožes, augina šalia namų.

Drazdai sako konkurencijos nesibaiminantys, nes neturi tikslo išsiplėsti iki didelio verslo. Jie aktyviai domisi naujovėmis, stengiasi išbandyti inovatyvias žaliavas, nuolat tobulėti ir pasiūlyti klientams naujienų. Todėl yra žingsniu priekyje už daugelį kosmetikos gamintojų.

Auksė prisipažįsta kosmetikos naudojanti palyginti nedaug – tik tiek, kiek būtina. „Daugelis moterų perka vis naujus tą pačią funkciją atliekančius kosmetikos produktus, nė nepasidomėjusios jų sudėtimi, vien dėl to, kad ant pakuočių parašyta: „kremas rankoms“, „kremas kojoms“, „kremas pilvui“ ir pan. Didieji gamintojai siekia padidinti pardavimą, tam pačiam kremui suteikdami dvidešimt pavadinimų. Taip mūsų lentynose kaupiasi nenaudojami gaminiai. Taip kaupiasi plastiko pakuotės, kurios vis labiau teršia mūsų planetą“, – susirūpinimą išreiškia pašnekovė.  

Pastaruoju metu ji su vyru pradėjo domėtis tvaresniu gyvenimo būdu, gyvenimo be atliekų („zero waste“) idėjomis. Tai lėmė, kad „Nimfės“ asortimente atsirado kietieji kosmetikos gaminiai, kaip alternatyva produktams pakuotėse. „Norime nors šiek tiek prisidėti prie plastiko taršos mažinimo“, – sako Auksė.

„Nimfė“

Skystuosius produktus keičia kietieji

Pasak A. Drazdienės, kietieji šampūnai (ne muilai) puikiai pakeičia skystuosius. Jie gerai išplauna ilgus, dažytus, išsausėjusius plaukus. Taip pat tinka tiems, kurių galvos oda linkusi riebaluotis, pleiskanoti. Tačiau ji pastebi, kad ši naujovė lietuviams kol kas kelia nemažai dvejonių. „Eksperimentuodama daviau kietojo šampūno mėginius kelioms draugėms, turinčioms pažeistus dažytus plaukus, kad išbandžiusios pasakytų savo nuomonę. Visos patikino, kad didelio skirtumo plaudamos plaukus įprastu ir kietuoju šampūnu nepajuto“, – pasakoja Auksė. Jos manymu, šie produktai ateityje turės didelę paklausą, nes yra patogūs naudoti ir gabenti. Be to, jų užtenka ilgam: vienas gabalėlis kietojo šampūno atstoja du–tris vienetus skysto produkto.

Auksė ketina sukurti visą kompleksą kietųjų gaminių, kurie laikui bėgant pakeistų jos sukurtas tradicines kūno priežiūros priemones. Šiuo metu, be šampūnų, ji gamina kietuosius kondicionierius, kūno šveitiklius, kvepalus, kietąjį kūno kremą. Taip pat baigia kurti kietuosius veido kremus ir serumus, toninius kremus, dezodorantus.

Kuo savo odą lepina pati A. Drazdienė? Jos vonios kosmetikos krepšelyje randame vien savos gamybos produktus: micelinį vandenį blakstienų tušui nuvalyti, muilą veidui ir kūnui prausti, veido kremą su hialuronu, gelinį serumą veidui, kietąjį šampūną, kietąjį kūno šveitiklį su gintaru bei kitą šveitiklį su levandomis. Ji taip pat naudoja dezodorantą-kremą bei kietuosius kvepalus. Moteris visada su savimi turi kanapių kremo, kuris, kaip ji sako, tinka visiems gyvenimo atvejams. Jis ypač atgaivina nuo įvairių darbų išsausėjusią, suskerdėjusią rankų odą ir yra nepamainoma alkūnių, kulnų priežiūros priemonė.

Miesto nepasiilgsta

Drazdai tikina gyvenimo mieste visiškai nepasiilgstantys. Tuo labiau kad iki Klaipėdos – vos pusvalandis kelio. Jūrą nuo jų gyvenvietės galima pasiekti vos per dešimt minučių. „Kas gali būti geriau už buvimą gamtoje? Gulėti ant sofos bute tikrai ne mums. Mes mylime gamtą: galėtume be perstojo klausytis graudžių gervių klyksmų, baublio baubimo, grožėtis nuostabiu dangumi, kurio beribes erdves nukloja dieviško grožio debesys. Skirtingi metų laikai, laukiniai žvėrys, paukščiai – tai yra nuostabu. Miesto žmogus praranda labai daug to, ką galima suprasti, pajusti tik gyvenant gamtoje“, – mintimis dalijasi Auksė.

Daugiau informacijos apie „Nimfės“ produktus galima rasti www.nimfe.lt

Inesa Uktverienė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top