Pradinis / Renginiai, pramogos / Šventė „Tau, Vilniau!“ vėl džiugino vilniečius

Šventė „Tau, Vilniau!“ vėl džiugino vilniečius

1291543_461461090619648_1166817136_oRugsėjo 8 dieną jau devintąjį kartą Sostinės dienų metu Vilniuje, Katedros aikštėje, vyko neįgaliųjų darbų paroda, mugė ir koncertas „Tau, Vilniau!“. Šventė jau yra tradicinis Vilniaus kultūros renginys, kuris prisideda prie neįgaliųjų ir sveikų žmonių suartėjimo. Renginį globojo Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, organizavo Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ padedant Neįgaliųjų reikalų departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Mugėje stebimo neįgaliųjų darbai

Šventė „Tau, Vilniau!“ – tai galimybė neįgaliems žmonėms parodyti visuomenei savo kūrybinius ir darbo pasiekimus bei neišsenkančią dvasios stiprybę. Šiemet šventė sukvietė daugiau kaip 2 000 dalyvių iš visos Lietuvos. Vilniečiai ir miesto svečiai turėjo galimybę apžiūrėti ir įsigyti suvenyrų, meninių dirbinių. Mugėje savo darbus eksponavo ir pardavinėjo neįgalieji liaudies amatų meistrai, namudininkai iš daugiau kaip 130 Lietuvos neįgaliųjų organizacijų. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariai padėjo ne tik mugės vietą paruošti, bet ir išvirė skanios kareiviškos košės.

Neįgaliesiems muzikantams talkino sveikieji

Šventės metu grojo Lietuvos kariuomenės garbės sargybos orkestras, vadovaujamas kapelmeisterio majoro Egidijaus Ališausko. Nuoširdžiai dalyvius pasveikino Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. Didžiojo koncerto metu scenoje buvo galima išvysti nuotaikingąjį neįgaliųjų nacionalinį ,,Spalvų muzikos“ orkestrą, kuriam talkino diksilendas „Sweetband“, Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendą, o taip pat dainininką ir šventės vedėją Jurgį Bruzgą. Koncerte pasirodė ir geriausi neįgaliųjų meno kolektyvai iš Širvintų, Ukmergės, Utenos, Ventos, Kelmės, Panevėžio ir kitur. Šildant rudeninei saulei, Katedros aikštėje vaikštinėjantys vilniečiai ir miesto svečiai taip pat turėjo galimybę paklausyti linksmos muzikos, pašokti ir kartu padainuoti sektoriuose vykusiuose koncertuose, kuriuose dalyvavo daugiau kaip 25 neįgaliųjų kolektyvai iš visos Lietuvos.

Šventės naujovė – sporto pramogos

Šiemet šventėje „Tau, Vilniau!“ buvo galima rasti ir džiugių naujovių. Šventės dalyviai ir svečiai turėjo galimybę dalyvauti sporto pramogose, kurias siūlė VšĮ „Sveikas miestas“ komanda. Buvo galima mokytis gatvės ir pilvo šokių, žaisti stalo futbolą, dalyvauti aikido treniruotėse.

Šoko, trypė kas galėjo

Šventę „Tau, Vilniau!“ vainikavo Socialinės apsaugos ir darbo viceministro Aivaro Tušo sveikinimas ir įspūdingi žmonių su įvairiomis negaliomis šokių kolektyvų pasirodymai. Koncerte dalyvavo Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centro, VšĮ Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro, VšĮ Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro šokėjai. Ypatingą staigmeną šventės organizatoriams paruošė VšĮ Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centro kolektyvas „Šimtažiedis“, pakvietęs juos scenoje sušokti paskutinį šventės „Tau, Vilniau!“ šokį.

Parengė Lina Lisevičiūtė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top