Pradinis / Renginiai, pramogos / Tarptautinę jogos dieną Lietuvoje bus siekiama rekordo

Tarptautinę jogos dieną Lietuvoje bus siekiama rekordo

Birželio 21 d. Lietuva kartu su 176 pasaulio šalimis pirmą kartą minės Tarptautinę jogos dieną. Šventinių renginių metu visoje Lietuvoje bus siekiama jogos medžio pozos rekordo.

„Joga – ypatinga Indijos kultūros dalis, gyvuojanti daugiau nei 3000 metų. Tai kūno ir sielos suderinimo menas. Nors Vakarų Europos šalyse ir Šiaurės Amerikoje joga išpopuliarėjo praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje, tačiau žmonių, užsiimančių joga, skaičius nuolatos auga“, – sako Indijos ambasadorius Lenkijai ir Lietuvai Ajay Bisaria.

Pernai metų rugsėjį Indijos ministras pirmininkas Šri Narendra Modi kreipėsi į Jungtinių Tautų Generalinę Asamblėją (JTGA) ragindamas patvirtinti Tarptautinę jogos dieną. Tais pačiais metais gruodžio 11 d. 193 JTGA narės patvirtino siūlymą, o remdamosi sprendimu 177 šalys birželio 21-ąją paskelbė Tarptautine jogos diena.

Lietuvoje šventę kartu su partneriais organizuoja Indijos konsulatas. Pirmasis renginys vyks visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Varėnoje, Tauragėje, Marijampolėje, Pasvalyje, Utenoje, Biržuose, Visagine ir Nidoje.

Trylika miestų ir miestelių sieks užfiksuoti Lietuvos rekordą. Bus stebimas didžiausias jogos dalyvių skaičius, vienu metu 12.00 val. atliekant medžio pozos pratimą. Prie rekordo siekimo kviečiami prisijungti visi entuziastai.

„Joga – neįkainojama senovės Indijos tradicijos dovana. Ji sujungia protą ir kūną, mintis ir veiksmus, pasižymi holistiniu požiūriu į sveikatą ir gerovę. Jogos prasmė – ne fizinės pozos, o vienystės su pačiu savimi, su pasauliu ir gamta atradimas. Joga keičia mūsų gyvenimo būdą ir ugdo sąmoningumą“, – kreipdamasis į JTGA pernai kalbėjo Š. N. Modi.

Sostinėje renginys vyks prie Baltojo tilto nuo pat 8.00 val. ryto ir truks iki 17.00 val. Bus pristatoma speciali svečio iš Indijos jogos programa, vyks jogos centrų prisistatymai, filmų peržiūros, bus skaitomi išskirtiniai pranešimai. Renginyje dalyvaus Lietuvos ambasadorius Indijoje Laimonas Talat-Kelpša.

Organizatorių inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top