Pradinis / Kultūra / Tarptautinėje Pekino dailės bienalėje eksponuojami ir lietuvių darbai

Tarptautinėje Pekino dailės bienalėje eksponuojami ir lietuvių darbai

Lietuvos Respublikos kultūros atašė Kinijoje Agnė Biliūnaitė dalyvavo 6-osios Tarptautinės Pekino dailės bienalės atidarymo renginyje, surengtame rugsėjo 24 d. sostinės centre esančiame Nacionaliniame dailės muziejuje. Pagrindinė šių metų bienalės tema – „Atmintis ir sapnas“. Iš 18 386 kūrinių pagrindinei parodai buvo atrinkti 335 darbai iš 94 šalių. Tarp jų – po vieną dailininkų Antano Obcarsko ir Grytės Pintukaitės tapybos darbą.

Abu lietuvių dailininkai ne tik priklauso skirtingoms dailininkų kartoms, bet ir atstovauja skirtingiems tapybos stiliams. Antano Obcarsko (1958 m.) tapybai būdinga ekspresija, schematiškumas, rūstumas, minimalizmas. O portretistė Grytė Pintukaitė (1977 m.) visai kitokio braižo kūrėja, joje susipina du skirtingi meniniai pradai – dailė ir muzika. Rugsėjo 25 d. Pekino bienalės simpoziume ji skaitė (ir dainavo) pranešimą tema „Užuomina ir tyla mene“. Žymius Lietuvos dailininkus į Pekiną atlydėjo Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė Edita Utarienė.

Tarptautinė Pekino dailės bienalė truks iki spalio 15 d. Daugiau apie bienalę rasite: http://www.bjbiennale.com.cn/en/index.aspx.

Ambasados Kinijoje inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top