Pradinis / Kultūra / Teatrų festivalyje studentai iš Gruzijos vaidins lietuviškai

Teatrų festivalyje studentai iš Gruzijos vaidins lietuviškai

Šią savaitę Lietuvoje svečiuojasi studentų  grupė iš Gruzijos – Gruzijos technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro studentai. Jie dalyvaus Anykščiuose vykstančiame tarptautiniame mėgėjų teatrų festivalyje „ARTimi 2016“. Centro studentai gegužės 14 d. 19 val. Anykščių kultūros centre  vaidins spektaklį „Sapnas“, kurio autorius ir režisierius – Gruzijos technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovas ir dėstytojas prof. dr. Vidas Kavaliauskas. Spektaklis vyks lietuvių kalba.

13319_4f8430dc46d915df9767fe65e39b26a2

Lietuvoje viešintys studentai  iš Gruzijos lankosi Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje, domisi studijų Lietuvoje galimybėmis, susitinka su studentų atstovybės atstovais. Jie taip pat dalyvaus Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus, Anykščių A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus  edukacinėse programose.

Lietuvių kalbos ir kultūros centro studentų edukacinę veiklą Lietuvoje, dalyvavimą tarptautiniame teatrų festivalyje  finansuoja Švietimo ir mokslo ministerija.

Gruzijos technikos universitete 2012 m. šio universiteto prašymu ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos sprendimu atidarytas Lietuvių kalbos ir kultūros centras. Jam nuo pat įkūrimo vadovauja Lietuvos edukologijos universiteto profesorius dr. Vidas Kavaliauskas. Švietimo ir mokslo ministerija kasmet remia šio centro veiklą. Šiuo metu lietuvių kalbos ir kultūros čia mokosi per 70 studentų iš įvairių Gruzijos universitetų. Keletas buvusių centro studentų sėkmingai studijuoja Lietuvos aukštosiose mokyklose.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top