Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Telšiškiai „Naktišokiuose“ pasitiko saulėtekį

Telšiškiai „Naktišokiuose“ pasitiko saulėtekį

Telšių „Džiugo“ gimnazijoje pirmą kartą Žemaitijos sostinės istorijoje suorganizuoti „Naktišokiai 2017“. Paminėta deivės Mildos šventė. Tai tradicinių šokių naktis, gyvai grojo muzikantai tradiciniais instrumentais – armonika, bandonija, smuiku, basedla, būgnu.

„Ne tik šokome savo tautinius šokius, bet ir mokėmės kitų tautų tradicinių šokių – Gruzijos, Armėnijos, Izraelio. Sulaukta svečių iš Gruzijos. Šokių naktį susiejome su Mildos švente. Renginyje buvo ir dovanų, ir staigmenų“, – kalbėjo „Naktišokių“ organizatorė Diana Bomblauskienė.

Šokių atidaryme susirinkusius sveikino Seimo narys Valentinas Bukauskas ir Telšių rajono meras Petras Kuizinas. Rajono vadovas „Naktišokių“ dalyviams padovanojo tortą, Seimo nario padėkos raštais apdovanoti vakaro muzikantai iš Telšių, Vilniaus, Šiaulių, Plungės, Latvijos.

Šokius pradėjo Telšių kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Čiučiuruks“ ir folkloro ansamblis „Spigėns“. Po jų mokytasi armėniškų ir izraelietiškų šokių, vėliau pasirodė studentės iš Gruzijos. Puikiais muzikiniais kūriniais džiugino Šiaulių folkloro ansamblis „Salduvė“, Plungės folkloro ansamblis „Gondinga“, svečiai iš Latvijos „Strops“ („Saldus“), grupė „Telšių smagratis“, Vilniaus folkloro grupė „Ratilai“. Be šių kolektyvų, taip pat grojo muzikantai Antanas Repšas, Linas Šedvilas ir kiti.

Šventėje vaišių, vandens ir geros nuotaikos buvo apsčiai, tad „Naktišokiai“ baigėsi jau gerokai prašvitus. Organizatoriai džiaugiasi pavykusiu renginiu ir ketina jį organizuoti darsyk – rugsėjo mėnesį.

Telšių kultūros centro inf. ir nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top