Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Telšių Katedros aikštėje – Kalėdų eglučių alėja ir norus pildantis varpas

Telšių Katedros aikštėje – Kalėdų eglučių alėja ir norus pildantis varpas

Žemaitijos sostinė kupina idėjų ir išradingumo. Telšių Katedros aikštė papuošta nuostabiomis Kalėdų eglutėmis, kurias dabino miesto ir rajono švietimo įstaigų bendruomenė. Įrengta eglaičių alėja primena, kad didžiausios metų šventės – jau čia pat.

Gausiai susirinkusiems telšiškiams surengta iškilminga kalėdinių stebuklų alėjos puošimo ceremonija renginyje „Šv. Kalėdos kartu“. Pasigirdus varpo dūžiams, renginio vedėja Žiema (Buožėnų kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė Agnė Jakavičiūtė) pakvietė visus puošti savo eglių. Vieni jas dabino nuostabiais kalėdiniais seneliukais, kiti – meškučiais, treti – simbolinėmis dovanėlėmis ir įstabiausiais rankų darbo žaislais.

Renginyje pasirodė Telšių kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Čiučiuruks“, Telšių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios choras, Telšių muzikos mokyklos mokiniai, atlikėja Silvija Steckytė.

Tradicinė šventė subūrė visus kraštiečius ir, nepaisant darganoto oro, puiki šventinė nuotaika nepradingo. Bendros kalėdinės giesmės pabudintas didžiulis paukštis iš dangaus aukštybių į Katedros aikštę parnešė šviesą, simboliškai lazda į žemę trinktelėjo miesto seniūnas Kazys Lečkauskas, ir aikštėje stovinti didžiulė eglė, prakartėlė ir visa eglaičių alėja nušvito.

K. Lečkauskas už nupintą advento vainiką ir papuoštą pagrindinę miesto eglę dėkojo Telšių Naujamiesčio mokyklai ir joje dirbančioms auksarankėms mokytojos padėjėjai Birutei Gedgaudienei ir neformaliojo švietimo mokytojai Rūtai Jonušienei. Už miestui padovanotą didingą eglę seniūnas dėkojo Degaičių gyventojams Marytei ir Leonui Špakauskams, kurie savo kieme per 30 metų užaugino gražuolę sidabrinę eglę. Žemaitijos sostinės Turgaus aikštę puošia arti 11 metrų aukščio spygliuotis.

Nušvitus visai eglučių alėjai, Žiema (A. Jakavičiūtė) pakvietė sugalvoti po vieną didžiausią norą. Kartu su visais telšiškiais norą galvojo ir Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas. Pasigirdus varpo dūžiams visi savo svajones rankos mostu išmetė į dangų ir lygiai vienai minutei sustingo. Būtent taip buvo sustabdytas laikas Telšiuose. Iki pat švenčių kiekvienas norintis gali atvykti į Katedros aikštę, paskambinti varpu, garsiai ištarti svajonių žodžius, ir visi norai išsipildys!

Po šventinio renginio aikštėje visi pakviesti į Telšių Šv. Antano Paduviečio katedrą. Susirinkusius pasveikino Katedros klebonas Darius Trijonis, Telšių rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė, įteiktos dovanėlės visiems dalyviams. D. Trijonis pristatė moksleivių inicijuotą atjautos akciją ir paprašė atnešti mokinių rašytus laiškus vienišiems žmonėms, kurie prieš šventes bus perduoti.

Už nepaprastą reginį mieste organizatoriai dėkoja Telšių miškų urėdijai ir urėdui Bronislavui Baniui, seniūnui K. Lečkauskui, Katedros klebonui D. Trijoniui, Telšių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios prelatui Juozui Šiuriui, Telšių kultūros centrui, savanoriams, 16 miesto ir rajono švietimo įstaigų ir kt.

Donata Kazlauskienė

Nuotr. Aušros Misiūrienės, Modesto Normanto, Donatos Kazlauskienės

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top