Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Telšiuose – „Vandens muzikos“ ketvirtadieniai

Telšiuose – „Vandens muzikos“ ketvirtadieniai

Telšiuose jau šią savaitę prasideda gyvos muzikos koncertų ciklas „Vandens muzika“. Ar žinote, apie ką ir kam tie koncertai? Muzikiniame pasaulyje yra tiek visokiausių stilių, krypčių ir formų, kad labai ilgai ir smulkmeniškai gilinantis, analizuojant niuansus gali perkaisti smegenys. Bet šįkart – ne apie psichosomatiką. Šįsyk apie muzikos ragavimą. Sutikime, ne visa muzika ir ne kiekvienam gali ir turi patikti. Kaip, tarkim, alyvuogės – arba labai skanu, arba kaip dyzelis. Bet paragauti verta. Bent jau kad žinotum, kas yra tavo muzikinės alyvuogės.

Telšiai – vienas nedaugelio miestų, kurio centre tyvuliuoja ežeras. Didelė dalis miesto gyventojų ir svečių gyvenimo vyksta Masčio ežero pakrantėje: pasivaikščiojimų takai, žaidimų aikštelės, dviračių takai, poilsio zonos, vandens pramogos, kavinės, žvejyba ir daug kitų užsiėmimų įvairiais metų laikais.

2016 metais, kai Telšiai buvo Kultūros sostinė, kilo idėja integruoti kultūros renginius į žmonių nestokojančią ežero pakrantę, taip gimė projektas „Vandens muzika“, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Telšių rajono savivaldybė. Kultūros centro darbuotojai nebuvo pirmieji, sugalvoję muzikos ir ežero koncepciją, – daugiau kaip pusę amžiaus Telšiuose gyvenęs ir kūręs maestro Konstantinas Dobrovolskis neretai su savo orkestrantais telšiškiams ir miesto svečiams grodavo plaukiodami valtimis Masčio ežere.

2019 metais vykęs gyvos muzikos koncertų ciklas „Vandens muzika“ sulaukė netikėtai didelio žiūrovų susidomėjimo, o tai rodo žiūrovų profesionalios ir kitokios muzikos poreikį.

Šiemet, remiantis praėjusio renginio atgarsiais, žiūrovų klausimais ir rekomendacijomis, gyvos muzikos koncertų ciklo išvakarėse bus surengtas edukacinis pokalbių vakaras kavinėje „Senamiestis“, skirtas Telšių kūrėjams, muziką kuriančio menininko kūrybiniam keliui ir atradimų istorijai pristatyti.

„Vandens muzikos“ atgarsiai parodo, jog žiūrovai noriai eksperimentuoja, vertina, renkasi, aptarinėja ir lygina įvairios stilistikos muzikos koncertus, todėl 2020 metų projektui parinkti skirtingi muzikiniai žanrai jau nebebijant, kad žiūrovai nusivils ar nesusirinks. Ir… jau nuo šio liepos ketvirtadienio visuomet 20 val. Telšių amfiteatre Telšių kultūros centras pradės rengti skirtingą muzikinį žanrą pristatančius koncertus“, – sako Telšių kultūros centro direktorius Linas Ulkštinas.

Pradžioje – preciziškas intonavimas, tiksli dainavimo manieros pagava, epochos dvasią atitinkančios aranžuotės ir virtuoziškas dainų atlikimas kartu su vieninteliu ansambliu Lietuvoje, autentiškai ir korektiškai atkartojančiu retro stilistiką, „The Ditties“. Kai sėdi tokiame mergaitiško žaismo ir švelnios lyrikos kokteilyje, nuo to gerumo tik gerėja….

O kitas ketvirtadienis – baltiškų įvaizdžių, ąžuolinės stiprybės ir patrakusios energijos derinys su gausia, perkūniškai galinga, spalvinga, uždegančiu trankumu garsėjančia Latvijos būgnų ir dūdmaišių grupe „Auļi“. Nors jų repertuaras prasidėjo nuo tradicinių šokių ir dūdmaišių melodijų, tačiau netrukus kolektyvas pasuko savitu keliu, kuria savo tonacijas ir ritmus.

Ekspresyvūs, energingi ir ypatingi ketvirtadienio vakarai jau Telšiuose. Apsirenkit patogiai ir pagal oro temperatūrą, pasiimkit kilimėlį atsisėsti, prigriebkit priemonę nuo uodų (o gal skėtį?), arbatos termosą ir susitinkame paragauti muzikinių kokteilių! Renginiai NEMOKAMI! Renginių pradžia 20 val.

Telšių kultūros centro inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top