Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Tėviškėnų sambūris Radviliškyje

Tėviškėnų sambūris Radviliškyje

Birželio 30 d. Radviliškio miesto kultūros centre šurmuliavo kraštiečiai. Garsūs ir nusipelnę Radviliškio krašto žmonės buvo sukviesti į savo gimtinę, norint pasidžiaugti jų nuopelnais Lietuvai ir pasauliui.

Tėviškėnų sambūrio dalyviai buvo pakviesti į šv. Mišias Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje. Didelis būrys kraštiečių sugužėjo į Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo parapijos bažnyčią išklausyti šv. Mišių, kurias laikė parapijos klebonas Tadas Rudys. Šios mišios buvo ypatingos, mat jose pirmą kartą Radviliškio bažnyčioje nuskambėjo baisogalio muziko, Gedimino ordino medalio kavalieriaus, Lietuvos kultūros žymūno, J. Švedo 1-osios premijos laureato, kompozitoriaus, liaudies kapelos „Žvangulis“ vadovo Vilimo Malinausko sukurtos „Iškilmingos Šv. Mišios Dievui ir Tėvynei“, kurias atliko Baisogalos kultūros centro choras (vad. Neringa Bernadickienė), Rozalimo moterų choro „Gaudulė“ (vad. Jūratė Skorupskienė, koncertmeisterė Rasa Vaigauskaitė), Šeduvos gimnazijos pučiamųjų instrumentų orkestras (vad. Kęstutis Meškauskas), smuikininkės Loreta Malinauskaitė-Visockienė ir Jūratė Stakvilevičienė. Po šventinių mišių visi buvo pakviesti į kraštiečio Edvardo Malinausko parodos „Gyvenimo pėdos prie Baltijos“ atidarymą. Parodos autorius džiaugėsi, kad galėjo į savo gimtą kraštą atvežti, nors šiek tiek vasaros ir jūros. Taip pat buvo atidaryta kraštiečio Balio Buračo fotografijų paroda „Lietuvos kultūros vaizdai Balio Buračo nuotraukose“, skirta Balio Buračo 120-osioms gimimo metinėms paminėti. Galimybę pamatyti šią parodą suteikė profesorius, habilituotas mokslų daktaras Antanas Buračas (Balio Buračo sūnėnas).

Renginio svečiai po parodos atidarymo sugužėjo į Radviliškio miesto kultūros centro didžiąją salę, joje vyko šventinis minėjimas ir koncertas „Dainuoju Radviliškiui“. Skambiausias dainas dovanojo Radviliškio miesto kultūros centro dainavimo studijos „Džia-da“ patys mažiausi ir dainavimo studijos „Džia-da“ solistė Miglė Pranevičiūtė (vad. Aurelija Meškauskienė), vyrų vokalinis ansamblis „Baisogaliai“ (vad. Romualdas Juzukonis). Atlikėjas Nerijus Šukutis,  Šeduvos kultūros ir amatų centro moterų vokalinis ansamblis (vad. Aurelija Meškauskienė) ir Baisogalos kultūros centro liaudies kaimo kapela „Žvangulis“ (vad. Vilimas Malinauskas).

Šventėje dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis, mero pavaduotojas Kazimieras Augulis, administracijos direktorė Jolanta Margaitienė. Jie džiaugėsi, kad pavyko sukviesti tiek daug tėviškėnų atgal į savo gimtąjį kraštą ir kartu pasidžiaugti jų nuveiktais darbais.

Radviliškio miesto kultūros centro inf. ir nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top