Close Menu
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Facebook Instagram
Facebook Instagram
Žurnalas Lietuvė
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Žurnalas
Žurnalas Lietuvė
Žurnalas
Šiuo metu esate:Pradžia»Receptai»Tortas „Napoleonas“ su citrininiu sutirštinto pieno kremu
Receptai

Tortas „Napoleonas“ su citrininiu sutirštinto pieno kremu

Komentarų: 02 Min Skaityti
Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr El. paštas Reddit
Dalintis
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest WhatsApp El. paštas

Jums reikės (22 cm skersmens tortui):

Lakštams:

340 g margarino „Vilnius“ kepiniams,
460 g miltų,
50 g grietinės,
1 kiaušinio,
40 ml šalto vandens,
žiupsnelio druskos;

Kremui:

340 g minkšto sviesto,
250 g saldinto sutirštinto pieno,
70 g miltelinio cukraus,
1 citrinos sulčių,
3 saujų razinų.

Darbo eiga:

Lakštai. Į didelį dubenį suberiame miltus, dedame gabaliukais supjaustytą šaltą margariną, kiaušinį, grietinę ir druską. Kapojame viską kepimo mentele, kol margariną susmulkiname į mažus gabaliukus. (Galima visa tai dėti ant stalo ir kapoti peiliu, bet dubenyje paprasčiau).

Pilame vandenį ir toliau viską minkome rankomis, kol užminkome vienalytę tešlą. Padalijame ją į septynias dalis ir pastatome į šaldytuvą 1–2 val. (Aš laikiau tik valandą, bet kuo labiau atšaldysite tešlą, tuo bus geriau.).

Iškočiojame septynis šiek tiek didesnius nei 22 cm skersmens lakštus.

Dedame lakštą ant 22 cm skersmens torto formos dugno ir apipjauname; visą subadome šakute, kad kepdamas labai nepakiltų.

Iš visų lakštų tešlos nuopjovų iškočiojame dar vieną lakštą, kurį susmulkinsime į trupinius (tortui papuošti).

Kepame lakštus iki 220 °C temperatūros įkaitintoje orkaitėje apie 7 min., kol gražiai parunda (kepimo trukmė priklauso nuo orkaitės kaitrumo). Iškeptus atvėsiname.

Kremas. Visi produktai turi būti kambario temperatūros. Sviestą plakame plaktuvu, kol jis tampa purus ir jo tūris padidėja. Plakdami per kelis kartus suberiame miltelinį cukrų. Sumažiname plakimo greitį ir per kelis kartus plakdami supilame saldintą sutirštintą pieną. Supilame citrinos sultis, trumpai paplakame, kad jos susimaišytų su kremu. Atsidedame maždaug penktadalį kremo tortui aptepti. Į kremą suberiame vandenyje išmirkytas razinas.

Surinkimas. Ant lakšto dedame 2–3 šaukštus kremo (paskirstykite taip, kad užtektų visiems sluoksniams), paskirstome. Taip sutepame visus lakštus. Torto viršaus netepame kremu. Uždedame ant viršaus lėkštę arba torto formos dugną ir paslegiame kuo nors sunkesniu. Palaikome tortą šaldytuve 3–4 val. (arba ilgiau, kol gerai sustingsta). Apipjaustome sustingusio torto kraštus, kad būtų lygūs. Aptepame pasiliktu kremu ir apibarstome susmulkinto paskutinio lakšto trupiniais.

http://aj-receptai.blogspot.com

FacebookTweetPin
Dalintis. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Telegram El. paštas
Ankstesnis straipsnisKeliaujanti meilės deivė
Kitas straipsnis Šalies miestus ir miestelius papuošė apie 13 tūkst. naujų medelių

Susiję straipsniai

Kaip iškepti tobulus azijietiškus šonkauliukus?

23 balandžio, 2026

Su kuo derinti tradicinį Kyjivo kotletą?

21 balandžio, 2026

Šefas Dainius Špakauskas atskleidė paslaptį, kaip greitai ir pigiai pagaminti tris patiekalus iš vienos lašišos filė

17 balandžio, 2026
Palikite komentarą Cancel Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

El. paštas

inekta@gmail.com

Pastaba
Mūsų Turinyje gali būti nuorodų į trečiųjų šalių turinį, trečiųjų šalių šaltinius, ar reklamos užsakovų turinį, už kurį mes neprisiimsime jokios atsakomybės. Nuoroda iš mūsų Turinio ar su Turiniu susijusių kitų Paslaugų į Trečiųjų šalių susietą turinį nereiškia, kad mes pritariame tokiam turiniui. Trečiųjų šalių tinklapiuose gali būti informacijos, su kuria mes nesutinkame, taip pat žalingos informacijos. Mes neteikiame jokių garantijų ar pareiškimų dėl Trečiųjų šalių susieto turinio. Už visą informaciją, kurią galite pasiekti per nuorodas į kitus tinklapius, atsako tik tie, kas pateikė tą turinį, ir jūs naršote ar naudojatės tokiu turiniu išimtinai savo rizika.
Nuorodos

lietuve.lt

 

© 2026 Žurnalas Lietuvė.
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai

Įveskite aukščiau ir paspauskite Enter, kad ieškotumėte. Norėdami atšaukti, paspauskite Esc.