Pradinis / Kinas, muzika, TV / Tris dukras auginantis J. Bareikis: „Dukros nelabai supranta, kad neturėjome laisvės“

Tris dukras auginantis J. Bareikis: „Dukros nelabai supranta, kad neturėjome laisvės“

Už savo tėvynę gyvybę atiduoti pasiryžusį mokytoją Juozą Kuktą istoriniame dvylikos dalių LRT filme „Laisvės kaina. Savanoriai“ vaidinęs aktorius Jokūbas Bareikis apie patriotizmą kalba atsargiai. Pačiam aktoriui tėvynė – šeima. Trijų mergaičių tėvas tikino, jog su savo atžalomis apie meilę gimtajai šaliai kalbasi dažnai, ir teigė manantis, kad televizija yra puiki priemonė jaunajai kartai priminti didingą Lietuvos istoriją.

„Matau, kad mano dukros jau nelabai supranta, kaip viskas buvo: kad mes negalėjome tam tikrų dalykų, kad neturėjome laisvės. Aš esu žmogus tos kartos, kuri yra gyvenusi ir Sovietų Sąjungoje. Iš gana arti mačiau 1991 metų sausio įvykius. Tada man buvo 11 metų. Tai buvo baisu“, – pasakojo kartu su žmona Dominyka vienuolikametę Barborą, septynmetę Severiją ir dviejų metukų Liuciją auginantis J. Bareikis.

Pirmadienio vakarą LRT žiūrovai išvys jau ketvirtąją filmo „Laisvės kaina. Savanoriai“ seriją. Įtraukiantis televizijos filmas pasakoja apie 1918 metų Nepriklausomybės Akto pasirašymą, kariuomenės steigimąsi ir gražią bei jausmingą meilės ir draugystės istoriją.

Aktorius prisipažino, kad, dukroms augant, tenka vis dažniau su jomis kalbėti rimtomis temomis: „Visą laiką kalbame apie tai, kas vyko ir vyksta pasaulyje. Jos mato tėvų reakcijas, klausia, kas pačioms įdomu, o mes paaiškiname. Nori nenori, aiškindamas istorinius įvykius, kad ir, pavyzdžiui, Ukrainos, randi analogijų su Lietuva ir natūraliai prie to sugrįžti, pradedi kalbėti jau apie savo šalį.“

Kalbėdamas apie patriotizmą ir tėvynę J. Bareikis tikino, kad pastaroji sąvoka apima daug svarbių dalykų, tačiau tėvynė jam asocijuojasi su artimiausiais aplinkos žmonėmis: „Yra daug svarbių dalykų. Ta pati tėvynė man yra šeima. Gal reikėtų padiskutuoti, kuo patriotizmas pasireiškia. Aš jo stengiuosi šeimoje nepamiršti, kalbėti apie tai su vaikais.“

„Laisvės kaina. Savanoriai“ – ne pirmasis istorinės tematikos kūrinys, kuriame teko dirbti J. Bareikiui. Prieš šešerius metus aktorius nusifilmavo režisieriaus Donato Ulvydo filme „Tadas Blinda. Pradžia“. Aktorius įsitikinęs, televizija yra puiki priemonė jaunajai kartai priminti didingą Lietuvos istoriją.

„Dėl dabartinės politinės situacijos, pavojų iš Rytų, manau, mums aktualu apie tai kalbėti. Ypač  jaunimui. Televizija yra stiprus ir galingas ginklas, jeigu jį naudoji tinkamai. Šiuo atveju manau, kad tokios tematikos serialas yra ypač tinkama ir reikalinga priemonė sudominti jaunimui, priminti apie įvykius, dėl kurių mes gyvename tokį gyvenimą, kokį gyvename“, – sakė J. Bareikis.

Filme aktoriui teko mokytojo, kaimo inteligento ir pagrindinio herojaus geriausio draugo Juozo Kuktos vaidmuo. „Mano vaidmuo, kaip aš sakau, yra „antras žmogus“ – herojaus draugas. Personažas nėra istorinė asmenybė, jis buvo išgalvotas. Aš bandžiau jį įsivaizduoti kaip viso to laikmečio kaimo šviesuomenės atstovą, kuris, būdamas užsispyręs, turėdamas savo kelią ir tikslą, jo siekia kartais netgi aklai“, – pasakojo aktorius.

LRT televizijos transliuojamame filme „Laisvės kaina. Savanoriai“ nusifilmavęs J. Bareikis tikino, jog dirbti prie šio išskirtinio projekto jam buvo vienas malonumas: „Visi aktoriai pažįstami, su visais santykiai labai geri, komanda puiki. Man buvo labai malonu čia filmuotis. Tai nebuvo tas darbas, kur eini ir nori, kad greičiau pasibaigtų. Kaip sakoma, jei randi patinkantį darbą, tai dirbti nebereikia – tai tiesiog tampa malonumu. Visada yra smagu dirbti, kai jaučiu, kad kitiems yra ne tas pats, – viskas buvo daroma labai atsakingai.“

„Fotogenijų“ nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top