Pradinis / Augalų pasaulis / Tulpių žydėjimo savaitė VDU Kauno botanikos sode

Tulpių žydėjimo savaitė VDU Kauno botanikos sode

Pirmoji gegužės savaitė skiriama pavasario gėlių karalienei – tulpei!

Ateikite ir pasigrožėkite ryškiaspalve VDU Kauno botanikos sodo tulpių ekspozicija. Juolab kad šiemet tulpėms bus skiriama dar daugiau dėmesio: salos namelyje bus atidaryta paroda „Tulpės gamtoje, buityje ir mene“, savo žiniomis su tulpių mėgėjais seminare dalysis gyvoji tulpių enciklopedija, vyr. kolekcijų kuratorė Rita Maršelienė (daugiau informacijos apie seminarą rasite čia).

Nors didysis žydėjimas prasidės tik gegužės pradžioje, Kauno botanikos sodo tulpės žiedus pradeda skleisti jau nuo antrosios kovo pusės: nutirpus sniegui botanikos sodo ekspozicijoje pradeda dygti ir lapoti ankstyvosios Kaufmano, Fosterio ir Greigo grupės tulpių veislės ir hibridai. Daug šių grupių tulpių veislių dauginasi negreitai ir žydi anksti, todėl yra mažiau žinomos.

Beje, kaip pabrėžia botanikos sodo tulpių kolekcijos kuratorė Rita Maršelienė, verta jas pamatyti ir dar tik dygstančias, nes šių tulpių ypač gražūs jauni lapai: gamta juos papuošė įvairiais dryžiais, taškeliais, štrichais, o ir lapų atspalvis vis kitoks, kraštelis dažnai su rausvu apvadėliu.

Daugiau informacijos rasite čia.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top