Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Turiningai praleisti savaitgalį kviečia XX Viduramžių šventė Trakuose

Turiningai praleisti savaitgalį kviečia XX Viduramžių šventė Trakuose

Birželio 17–18 d. į senąją Trakų pusiasalio pilį kviečia XX Viduramžių šventės dalyviai, kurie sugužės ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos. Renginio organizatorius – Trakų istorijos muziejus.

Pasak muziejaus direktoriaus Virgilijaus Poviliūno, per dvidešimt metų pasikeitė ir pati pilis, ir lankytojai. Pradėjus organizuoti  renginį, lankytojai traukdavo į Salos pilį ieškodami vyksmo ten. Nelabai kas ir žinojo esant senesniąją, Pusiasalio, pilį, šalia kurios XIV amžiuje kūrėsi miestas. Dabar situacija neatpažįstamai pasikeitė – senoji pilis, kaip buvo siekta, prikelta iš užmaršties. Pirmosiose gyvosios istorijos šventėse dalyvavę vaikai užaugo, tapo ištikimais lankytojais. Renginys prisidėjo prie visos kartos ugdymo.

Jubiliejinėje šventėje sutiksite ir renginio senbuvių, ir naujokų. Nuo pirmosios Viduramžių šventės joje dalyvauja keramikai, susivieniję į savo veikla garsėjantį Vilniaus puodžių cechą, juvelyras Kazimieras Barišauskas (jo darbų paroda tą pačią dieną bus atidaryta Salos pilyje) ir Olštyno pilies riterių brolija. Antraisiais metais prie dalyvių prisijungė Senovės baltų kovų brolija „Vilkatlakai“. Jie prieš kelerius metus atliko unikalią kario šarvų rekonstrukciją pagal Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio Trakų žemės antspaudą, o šiais metais pristatys naujovę – šarvus, atkurtus pagal Vytauto Didžiojo 1379 metų antspaudą.

Pirmąkart renginyje dalyvaujanti Kalavijo meistrystės mokykla parodys XIV a. teisminės dvikovos inscenizaciją, svečiai iš Latvijos – Šv. Mauricijaus kuopa – XIV–XV a. artileriją. Viduramžių karybos rekonstrukcijos klubai, o jų dalyvaus vienuolika, yra parengę itin įdomias edukacines programas ir rungčių suaugusiems bei mažiesiems renginio lankytojams.

Nemažas dėmesys Viduramžių šventėje bus skirtas amatams bei senosioms technologijoms. Amatus pristatančių profesionalių meistrų branduolį sudaro Dvaro meistrų klubas. Šiemet renginyje dalyvaus devyniolika jo narių, pristatančių tradicinius amatus – batsiuvystę, juostų vijimą, juvelyriką, kauladirbystę, knygrišystę, verpimą verpstuku, pynimą, audimą skieteliu, medžio drožybą, vėlimą iš vilnos, žalvario dirbinių liejimą ir senovinius stalo žaidimus. Dalyvauja ir senuosius amatus puoselėjantys tautodailininkai, muziejininkai. Evaldas Kapčius pristatys kalvystę, Evaldas Babenskas – archeologinę juvelyriką, Ruslanas Aranauskas ir Gintaras Markevičius – gintaro apdirbimą, Milda Petkevičienė pamokys, kaip apdirbti kanapių pluoštą, Alfreda Petrauskiene ir Tereza Šakienė – nusipinti tinklą ar bučių žvejybai, edukatorė Rasa Pavilionienė – lėlytę susirišti.

Renginio naujiena – paskaitos istorinėmis temomis. Bus skaitomi pranešimai apie Pusiasalio pilies istoriją, jos archeologinius tyrimus, čia nužudytą kunigaikštį Žygimantą Kęstutaitį, XIV a. istorinius kovos menus, viduramžių kostiumą, amatus – knygrišystę, raugo keramiką, juvelyriką. Paskaitą „Pietūs su valdovais Vytautu ir Jogaila“ skaitys prof. Rimvydas Laužikas.

Dainomis ir šokiais svečius linksmins viduramžių muzikos kolektyvai: „Lity Taler“ iš Baltarusijos, „Ambera“ ir „Saltus Gladii“ iš Kauno bei pirmą kartą Lietuvoje koncertuojanti „Tryzna“ iš Lenkijos. Šis įdomus daugiaplanis kolektyvas ne tik pasirodys scenoje, bet ir kurs renginio atmosferą bei ves kūrybines dirbtuves – jų palapinėje su muzikos instrumentų ekspozicija mažieji galės pasigaminti instrumentus iš daržovių. Taip pat koncertuos folkroko grupė „Andaja“ ir karinio folkloro grupė „Ugniavijas“. Šeštadienio vakarą magišku ugnies šou užburs bendrą programą parengę du kolektyvai – „Čiutyta“ ir IGNI!

Brigita Balčytienė

Organizatorių nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top