Close Menu
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Facebook Instagram
Facebook Instagram
Žurnalas Lietuvė
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Žurnalas
Žurnalas Lietuvė
Žurnalas
Šiuo metu esate:Pradžia»Šeima ir sveikata»Ukrainos vaikams Lietuvoje rengiama antroji palaikymo stovykla
Šeima ir sveikata

Ukrainos vaikams Lietuvoje rengiama antroji palaikymo stovykla

ATNAUJINTA:29 birželio, 2016Komentarų: 02 Min Skaityti
Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr El. paštas Reddit
Dalintis
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest WhatsApp El. paštas

Sausio 10–17 d. į Vilniuje specialiai jiems organizuojamą palaikymo stovyklą atvyksta aštuoniolika 10–15 m. vaikų iš Rytų Ukrainos, kurie su karu susidūrė tiesiogiai: jų šeimos nariai kariauja, žuvę ar dingę be žinios. Stovykla organizuojama siekiant suteikti Ukrainos vaikams galimybę bent trumpam atsipūsti jaukioje ir saugioje namų aplinkoje, kartu su lietuviais vaikais dalyvauti smagioje programoje, užmegzti glaudesnius socialinius ryšius su bendraamžiais čia, Lietuvoje.

Kasdien palaikymo programos dalyvių laukia daugybė veiklų: kūrybinės ir kulinarinės dirbtuvės, maudynės baseine, pažintinės kelionės, apsilankymai pramogų parke, kino teatre ir muziejuose.

Palaikymo stovyklą Ukrainos vaikams Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Kijevo ekonomikos, ekologijos ir teisės institutu organizuoja jau antrąjį kartą. Pakartotinai imtis šios iniciatyvos paskatino pirmosios, spalio 25–30 d. vykusios, palaikymo stovyklos sėkmė: tada užsimezgę šilti, draugiški santykiai ir bendravimas tarp ukrainiečių vaikų ir juos globojančių šeimų trunka iki šiol. Dvylikametė mergaitė iš Žitomiro pas spalį ją globojusią vilniečių šeimą viešės kelias savaites iki pat Naujųjų metų. Pamokų ji nepraleis, nes mieste taupant energijos išteklius dviem mėnesiams uždaromos mokyklos. Vilniečių šeima jau pasirūpino ne tik jai skirtomis kalėdinėmis dovanomis, bet ir žieminiais drabužiais, batais, kitais būtiniausiais daiktais, kurių ir pačiai mergaitei, ir jos šeimai labai trūksta. Pasak mergaitę priimančios vilniečių šeimos, tik susidūrus su tiesioginiais karo liudijimais galima įvertinti, kaip puikiai mes gyvename čia, Lietuvoje, ir jeigu galime padėti nors vienai kare atsidūrusiai šeimai – būtina tai daryti.

Ukrainiečiams vaikams ypač svarbu jausti mūsų paramą ir palaikymą. Galime jiems padėti nepalūžti, nenuleisti rankų, bent mintimis atitrūkti nuo karo, kuriame jie atsidūrė ne savo valia.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kviečia visus geros valios žmones, organizacijas prisidėti prie šios kelionės organizavimo – padovanoti karo tragediją išgyvenantiems vaikams būtiniausių dalykų: žieminių drabužių, batų, maisto produktų, arba prisidėti prie pačios kelionės ir viešnagės programos organizavimo, pagal galimybes pervedant lėšų į specialią banko sąskaitą. Norintieji prisidėti gali kreiptis el. paštu aktualu@lvjc.lt.

Vaizdai iš pirmosios palaikymo stovyklos

Lietuvos vaikų ir jaunimo centro inf.

FacebookTweetPin
Dalintis. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Telegram El. paštas
Ankstesnis straipsnisESTIJA. Estijos lietuvių šeimos rinkosi į kalėdinį renginį ambasadoje
Kitas straipsnis Kviečia tradicinis chorų festivalis „Cantate Domino“

Susiję straipsniai

Žinomi nuomonės formuotojai susitiko sveikatingumo renginyje „Wellness brunch“

20 balandžio, 2026

Kaune – nauja erdvė aktyviam laisvalaikiui: atidaryta dar viena OCR kliūčių trasa

17 balandžio, 2026

Pasaulinę sveikatos dieną pasitinkant: pas gydytojus patenkame per vėlai, paslaugų prieinamumas netolygus

7 balandžio, 2026
Palikite komentarą Cancel Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

El. paštas

inekta@gmail.com

Pastaba
Mūsų Turinyje gali būti nuorodų į trečiųjų šalių turinį, trečiųjų šalių šaltinius, ar reklamos užsakovų turinį, už kurį mes neprisiimsime jokios atsakomybės. Nuoroda iš mūsų Turinio ar su Turiniu susijusių kitų Paslaugų į Trečiųjų šalių susietą turinį nereiškia, kad mes pritariame tokiam turiniui. Trečiųjų šalių tinklapiuose gali būti informacijos, su kuria mes nesutinkame, taip pat žalingos informacijos. Mes neteikiame jokių garantijų ar pareiškimų dėl Trečiųjų šalių susieto turinio. Už visą informaciją, kurią galite pasiekti per nuorodas į kitus tinklapius, atsako tik tie, kas pateikė tą turinį, ir jūs naršote ar naudojatės tokiu turiniu išimtinai savo rizika.
Nuorodos

lietuve.lt

 

© 2026 Žurnalas Lietuvė.
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai

Įveskite aukščiau ir paspauskite Enter, kad ieškotumėte. Norėdami atšaukti, paspauskite Esc.