Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Užpalių kultūrinių veiklų tradicijas pildo naujos veiklos

Užpalių kultūrinių veiklų tradicijas pildo naujos veiklos

Kiekvienas savo gyvenime turime veiklų, kurios tarytum vyksta savaime. Nors truputuką besidominčio Užpalių (Utenos r.) gyvenimu nenustebinsi sakydamas, kad čia kūrybines darbo stovyklas organizuoja VDU Švietimo akademijos choras AVE VITA  (vadovas ir dirigentas Kastytis Barisas, chormeisterė Gintarė Barisaitė-Mitkuvienė) ir vyksta Žolinės šventė „Paprasčiausiai pasiilgau arklio…“ (Just. Marcinkevičius).

Į gyvenimo būdo savastimi tampančias veiklas Užpaliuose stipriai braunasi Naktigonė. Jei kas nors metai iš metų kartojasi, vieniems tai tampa savotiška priklausomybe ar atgaiva prasmingai papildant kasdienę rutiną, kitiems kyla klausimas: „O kas naujo?“ Ieškant naujovių atsakymui labiausiai tiktų Heraklito mintis: „Niekada neįbrisi į tą pačią upę du kartus.“

Žolinės šventė Užpaliuose šiais metais vyks dešimtą kartą. Užpalių kultūros centro ir klubo „Ašvienių fanai“ sumanymams pritarė Lietuvos žemės ūkio ministerija, Utenos r. savivaldybė, būrys ištikimų rėmėjų ir pagalbininkų, kuriuos papildė nauji draugai. Todėl užuot spėliojus, kas bus, verta atvykti ir pamatyti.

Stabtelkime ties tuo, kas įvyko per pastarąsias kelias savaites Užpaliuose. Dvidešimt šeštus metus su užpaliečiais bendraujantys choristai ruošėsi kelionei į Sakartvelą, todėl koncertinėje programoje būta gruziniškų motyvų ir dainų, kurios atliepė mūsų draugystę su Ukraina. Ačiū choristams už giesmes šv. Mišių metu bažnyčioje, už dainas kultūros namuose ir vakarus prie laužo, ačiū ir UAB „Vitula“ (vad. Vidmantas Urnavičius ir Lidijus Galvanauskas), Viktorijai Jovarienei, Lidijai Galvanauskienei, Juozui Poviloniui ir kitiems geriems žmonėms, talkinantiems puoselėjant bendrystę.

Ne mažiau svarbūs talkininkai ir Naktigonės metu. Tarp visų kitų lyg savi tarp savų – Utenos žirgynas, vadovaujamas Leonardo Rinkevičiaus, talkinantis realizuojant klubo „Ašvienių fanai“ ir Užpalių kultūros centro idėjas. Vienas iš užpaliečių laukiamiausių reginių – tai žirgų, dviratininkų ir automobilių kolona, vykstanti į Naktigonės vietą. Gera keliauti, kai sutinki gatvėje ar kiemuose mūsų laukiančių užpaliečių. Samplaikoje su praeitimi kuriame naujas tradicijas. Šiais metais, Užpalių kultūros centrui dalyvaujant SPARSE projekte „Bendruomenės plius kultūros profesionalai: scenos meno sklaidos tinklas Lietuvos regionuose“, ganydami žirgus mėgavomės spektakliu „Stepai, gazo“. Meno ir mokslo laboratorijos aktoriai Laurynas Jurgelis ir Aleksandras Špilevoj prisitaikydami prie aplinkos, kurioje didžiausias iššūkis tamsa, pasitelkdami Užpaliuose dar nematytą, Lietuvoje dar neįprastą storytellingo teatro formą pasakojo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Stepono Batoro gyvenimo įvykius.

Užpaliuose dar nematytas veiklas papildė „Kino pavasario“ projektas „Kino karavanas“. LED ekrane žiūrėjome filmą apie Kernagį ir komediją „Toro“. Maestro Kernagį dauguma mūsų žinome kaip dainininką, aktorių ar renginių vedėją. Iš kino ekrano ir bendraudami su režisieriumi Andriumi Lekavičiumi ne tik labiau pažinome maestro, bet ir pakedenome savo prisiminimus.

Į asmenines patirtis žvalgėmės ir prisimindami ilgametę Užpalių kultūros centro saviveiklininkę Onutę Palubinskienę. Mums palikta eilėraščių knyga ir įvairūs kūrybiniai darbai sustiprina mintį apie meno galią žmogaus gyvenime, apie galimybes pailsėti nuo kasdienių darbų išreiškiant save kultūrinėje veikloje. Kai surandi save ten, kur gera, jei ir pavargsti, pavargsti kitaip nei paniręs į kasdienius darbus. Nesvarbu, kad kažkas kartojasi n-tąjį kartą, svarbu, kad norisi prie to sugrįžti ir išskleisti sielos sparnus.

Birutė Minutkienė

Nuotraukos: Inos Meidienės, Jovitos Jasikevičienės, Žydrūno Čeplinsko, Šarūnės Šmatavičiūtės, Viktorijos Palubeckienės

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top