Pradinis / KARJERA / Užsienio investuotojai pasiūlė, kaip tobulinti studijų programas

Užsienio investuotojai pasiūlė, kaip tobulinti studijų programas

Septyniolikos užsienio kapitalo įmonių atstovai keturioms šalies aukštosioms mokykloms pateikė rekomendacijų, kaip reikėtų patobulinti studijų programas, kad jų absolventai taptų geidžiamiausiais darbuotojais Lietuvoje.

„Džiugu, kad verslas neabejingas aukštojo mokslo situacijai, aktyviai siūlo savo įžvalgas, patirtį ir idėjas, į kurias visuomet stengiamės įsiklausyti. Tai leidžia atrasti vis naujų bendradarbiavimo būdų, padedančių nuosekliai kelti studijų kokybę, orientuotis į tarpdisciplinines žinias, plačias kompetencijas suteikiančias ir ugdančias studijų programas. Tikiuosi, kad ši iniciatyva tęsis ir toliau, įtraukdama pažangiausias Lietuvos ir užsienio įmones“, – teigė Kauno technologijos universiteto rektorius Petras Baršauskas.

Projekto metu, bendradarbiaujant su asociacija „Investors‘ forum“, švietimo įstaigų ir verslo ekspertais bei vadovaujantis užsienio šalių patirtimi, parengtas studijų programų peržiūros modelis, pagal kurį buvo atrinktos ir peržiūrėtos 5 užsienio investuotojams aktualiausios studijų programos.

Įgyvendinat pasiūlytą modelį, apklaustos 22 gamybos, technologijų ir paslaugų sektoriuje veikiančios užsienio kapitalo įmonės. Jos pasidalijo savo įžvalgomis apie Lietuvos švietimo kokybę ir kokių įgūdžių tikisi iš naujai samdomų absolventų.

Kauno technologijos universiteto ekonomikos programa, Šiaulių universiteto mechanikos inžinerijos programa, Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerinės informatikos ir mechanikos inžinerijos programos bei Vilniaus universiteto informacinių technologijų programa projekto metu vykdytoje užsienio investuotojų apklausoje buvo įvardytos kaip aktualiausios apklausoje dalyvavusioms užsienio kapitalo įmonėms.

Projekto metu ne tik peržiūrėtos šios studijų programos, bet ir susitarta dėl tolesnių studijų gerinimo priemonių: dėstytojų stažuočių įmonėse, praktikų studentams, daugiau verslo atstovų skaitomų paskaitų. Rekomendacijos dėl kiekvienos iš minėtų studijų programų tobulinimo buvo perduotos aukštosioms mokykloms, planuojančioms jas įgyvendinti.

Vienos iš dalyvavusių įmonių „Baltik Vairas“ vykdomasis direktorius Žilvinas Dubosas teigia, kad vis daugiau Vokietijos ir Skandinavijos įmonių perkelia gamybinę veiklą į Lietuvą, todėl mechanikos inžinerijos specialistams atsiveria gerai mokamo darbo tarptautinėse įmonėse galimybės.

„Mums svarbu, kad kuo daugiau studentų rinktųsi mūsų ir kitų įmonių peržiūrėtą mechanikos inžinerijos studijų programą būtent Šiaulių universitete“, – teigė Ž. Dubosas.

Įmonių atstovai ypač atkreipia dėmesį į vis augantį Šiaurės šalių kalbomis kalbančių IT specialistų bei inžinierių poreikį. Todėl svarbu užtikrinti, kad būtų peržiūrėta dar daugiau aktualių studijų ar profesinio rengimo programų ir į tai įsitrauktų vis daugiau užsienio investuotojų bei progresyvių ir naujausias gamybos bei vadybos technologijas taikančių vietos įmonių.

Užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ 2015 metais atliktos apklausos duomenimis, užsienio investuotojų netenkina absolventų išsilavinimo kokybė, o jų perkvalifikavimo išlaidos trukdo verslo plėtrai ir naujų darbo vietų Lietuvoje kūrimui. 2015 m. lapkričio mėnesį „Investuok Lietuvoje“ inicijavo, o programos „Kurk Lietuvai“ dalyvės Greta Juodokaitė ir Dovilė Meliauskaitė įgyvendino projektą „Studijų programų peržiūra pagal užsienio investuotojų poreikius“. Projektu buvo siekiama ne tik tobulinti investuotojams aktualias studijų programas, bet ir padėti užmegzti bendradarbiavimo santykius tarp įmonių ir aukštųjų mokyklų.

„Kurk Lietuvai“ nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top