Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Vaikai pasinėrė į knygų kūrimo džiaugsmus

Vaikai pasinėrė į knygų kūrimo džiaugsmus

Varėnos viešojoje bibliotekoje įsikūrė keliaujanti Knygų šalis, kurios kūrybinėje studijoje „Tu gali sukurti knygą“ Senosios Varėnos ir Varėnos trečiųjų klasių mokiniai pasinėrė į knygų kūrimo džiaugsmus. Savo dirbtuvėse smalsius vaikus pasitiko knygų kūrėjai: knygų dailininkė Sigutė Chlebinskaitė, dailininkas ir rašytojas Kęstutis Kasparavičius, režisierius ir  dailininkas Rimas Driežis, dailininkai Marius Jonutis, Rūta Mozūraitė, fotografė Renata Česnavičienė.

Mariaus Jonučio ir Rimo Driežio kūrybinėse dirbtuvėse jaunieji skaitytojai iš Senosios Varėnos kūrė knygą-ritinį „Grybų Kalėdos Senojoje Varėnoje“. Ją peržiūrėjo M. Jonučio sukonstruotoje dėžėje, vaizdas priminė begarsį filmą, kiekvieną „kadrą“ komentavo jo autorius.

Sigutė Chlebinskaitė, kūrybinės studijos „Tu gali sukurti knygą“ sumanytoja, supažindino su kaleidoskopiniais (judančiais) paveikslėliais, sumanytais prieš šimtmetį, mokė kurti judančias iliustracijas.

Kęstučio Kasparavičiaus knygos herojų Baltąjį Dramblį spalvino būrelis vaikų. Vėliau ant Dramblio nugaros „krovė“ raudonus svajonių obuolius. Prieš tai Vytas Gendvilas supažindino dalyvius su Brailio raštu ir išmokė užrašyti svajonę ant popierinio obuolio Brailio rašto spausdinimo mašinėle.

Rūta Mozūraitė papasakojo, kaip kuriami ekslibrisai – asmeniniai knygų ženklai, kam jie reikalingi, kas juose vaizduojama, kaip jais žymėti savo knygas. Vaikai iš įvairių daržovių gamino antspaudus, juos naudodami kūrė knygų ženklus savo ir artimųjų kolekcijoms.

Sigutė Chlebinskaitė „Knygų Kalėdų“ proga Varėnos viešajai bibliotekai padovanojo 76 vaikiškas knygas. Dovana įspūdinga: nauji, populiarūs lietuvių ir užsienio autorių grožinės literatūros skaitiniai, storalapiai leidiniai patiems mažiausiems skaitytojams, naudingų patarimų knygos, kaip elgtis įvairiomis situacijomis, gyvūnijos pasaulio panorama, kelionių po Lietuvą dienoraštis, Lietuvos istorijos pasakojimai, gausiai iliustruotas „Pasaulio atlasas“. Dalies knygų iki šiol bibliotekoje nebuvo.

Knygų šalies kūrybines dirbtuves rėmė Lietuvos kultūros taryba.

Daiva Armonienė, Varėnos viešosios bibliotekos metodininkė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top