Pradinis / Lietuvos jaunimas / Vaikų globos namuose savanoriaujanti studentė: „Savanorystė mane daug ko išmokė“

Vaikų globos namuose savanoriaujanti studentė: „Savanorystė mane daug ko išmokė“

„Savanoriavimas mane išlaisvina, aš atsipalaiduoju. Ši veikla ne tik labai smagi, bet ir padeda atrasti save“, – teigia Aurelija Vepštaitė, Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) trečiakursė. KTU studenčių iniciatyva Kauno savivaldybės vaikų globos namai dovanų gavo gitarą – vaikai priartėjo prie savo svajonės išmokti groti.

A. Vepštaitė teigia, jog galimybių užsiimti savanoriška veikla pradėjo ieškoti dar praėjusiais metais, tačiau jos pasirinkta organizacija „Duoti, ne imti“ tuo metu Kaune nesurinko pakankamo savanorių būrio. Vis dėlto ji nenuleido rankų – jau tris mėnesius mergina bendradarbiauja su „Ne imti, bet duoti“, kartą per savaitę siūlydama savanorišką pagalbą Kauno vaikų namams.

„Lietuvoje savanoriaujančių mažai. Štai vaikų namuose „Atžalynas“ dirba savanorė ispanė – nuostabu, kad žmonės atvyksta iš kitų šalių. Manau, kad per mažai komunikuojama apie tokią veiklą, trūksta organizacijų, projektų“, – mano A. Vepštaitė, KTU finansų ir marketingo trečiojo kurso studentė.

Padeda globos namų auklėtiniams ruošti namų darbus

Kartu su kitais organizacijos savanoriais, KTU studentė padeda Kauno vaikų namų auklėtiniams ruošti namų darbus. Savanoriai su savo globotiniais (kiekvienas savanoris turi po vieną globotinį) susitinka kartą ar du per savaitę.

„Iš tikro ne tik namų darbais užsiimame, bet ir siekiame kitų tikslų. Stengiuosi savo globotinę motyvuoti, kalbame gyvenimo temomis, skatinu ją domėtis įvairiais dalykais, įvairia veikla. Vaikų namų auklėtojos nepajėgios skirti asmeninio dėmesio kiekvienam vaikui, jiems trūksta tokios paramos“, – teigia A. Vepštaitė.

Pasak jos, didžiausias šios veiklos iššūkis – bendravimas su paauglystės sulaukusiais vaikais. „Nors mes turėjome mokymus, kuriuose psichologė pristatė, kokių gali būti sunkumų, susidūriau su situacijomis, kuriose teko ieškoti kūrybinių išeičių ir sprendimų. Pasitariau su kitais organizacijos nariais, atvirai pasikalbėjau su savo globotine.“

Pagrindas ateities karjerai

Paklausta, ko išmoko savanoriaudama, Aurelija atsako, jog pirmiausia savanorystė išmoko pasirengti netikėtumams. Be to, mergina teigia daugiau supratusi apie save, atradusi savo prioritetus.

„Supratau, kad labai myliu vaikus, ir man labai sunku suvokti, kaip gali atsitikti taip, kad kai kurie iš jų lieka be šeimos. Nuėjus į globos namus vaikai mane visuomet pasitinka su džiaugsmu – pribėga, apkabina, esu vaišinama arbata. Man labai maloni ši veikla, ateinu kaip pas draugus“, – teigia KTU studentė.

A. Vepštaitė įsitikinusi, kad savanorystė bus naudinga ateities karjerai – dėl asmeninio tobulėjimo, komandinio darbo patirties. Ji teigia, kad savanoriško darbo patirtis praplečia akiratį, suteikia galimybių gerinti organizacinius įgūdžius, be to, padeda tobulinti bendravimo gebėjimus.

„Išmokau bendrauti su visokio amžiaus žmonėmis – tenka bendrauti ir su vaikais, ir su auklėtojomis, paaiškinti joms sunkumus, su kuriais susiduria vaikai“, – pasakoja studentė.

KTU skatina savanoriauti

KTU studentus skatina užsiimti savanoriška veikla, į tai atsižvelgiama ir skiriant skatinamąsias stipendijas studentams. Savanoriaujanti A. Vepštaitė savo veiklą pritaikė ir studijoms – dėstytojai pasiūlius integruotosios marketingo komunikacijos modulio atsiskaitomajam projektui ji kartu su studentėmis Sandra Šniraite, Asta Kubiliūte ir Klaudija Urbaityte įgyvendino gerumo akciją.

„Reikėjo sugalvoti akciją, kurios metu, suradusios rėmėjų, padarytume gerą darbą. Kadangi savanoriavau vaikų namuose, norėjau projektą susieti su šia veikla. Prieš Kalėdas, paprašius vaikų globos namų auklėtinių surašyti svajones, gimė ir idėja. Vaikų svajonės labai gražios. Pavyzdžiui, viena mergaitė norėjo, kad močiutės negyventų senelių namuose. Daugelis iš jų nori, kad šeimoje viskas susitvarkytų ir jie galėtų grįžti namo. Jie nenori materialių dalykų, greičiau jau – išmokti naujų įgūdžių. Viena iš vaikų svajonių buvo išmokti groti gitara“, – pasakojo A. Vepštaitė.

Gitarą Kauno savivaldybės vaikų globos namams padovanojo įmonė 6stygos.lt. Ji patikėta saugoti globos namų auklėtinei, kuri neseniai pradėjo groti gitara.

„Džiaugiuosi, kad dabar galėsiu mokytis ir namuose, ne tik pas draugę, kuri turi gitarą ir kurios brolis moko mane groti. Taip pat smagu, kad galimybę išmokti groti turės ir kiti čia gyvenantys vaikai“, – sakė mergaitė.

Tapk savanoriu

KTU studentės šiuo metu ieško savanorio, kuris sutiktų vaikų globos namų auklėtinius mokyti groti gitara. Jei susidomėjote, rašykite tiesiai organizacijos „Ne imti, bet duoti“ savanoriams.

KTU nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top