Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Vanduo – gyvenimo ir sveikatos pagrindas

Vanduo – gyvenimo ir sveikatos pagrindas

Šių metų Pasaulinės vandens dienos tema – „Vanduo ir darbas“. Daugumai visų dirbančių žmonių vanduo yra dalis jų kasdienio darbo. Nuo vandens priklauso sveikatos priežiūros, žemės ūkio, miškininkystės, maisto gamybos darbuotojų ir kitų sričių specialistų darbas. Visose darbo vietose saugus vanduo garantuoja geras higienos ir sanitarines sąlygas: galimybę nusiplauti rankas, atsiprausti, atsigerti švaraus vandens.

Neįmanoma pervertinti vandens reikšmės ir svarbos žmogui. Negaudamas vandens jis gali išgyventi vos keletą dienų. Šis yra būtinas žmogaus organizmui. Daugelio ligų simptomai – troškulio jausmas burnoje, vidurių užkietėjimas, nereguliarus tuštinimasis, sausa oda, sausas kosulys, –  tai vandens trūkumo organizme požymiai. Vanduo yra sveikatos pagrindas. Jis būtinas organizmo gyvybinėms funkcijoms palaikyti.

2016 m. kovo 22 dieną Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“ buvo minima Pasaulinė vandens diena. Darbuotojų ir vaikų aprangoje dominavo mėlynos spalvos akcentai ir vandens lašelio emblemos. Šiai dienai paminėti vyko akcija „Vaišiname vandeniu“. Akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į tai, kada reikia gerti vandenį. Ryte visų grupių pedagogės su savo auklėtiniais vaišino tėvelius vandeniu ir dovanojo po informacinį vandens lašelį su auksinėmis vandens gėrimo taisyklėmis. Pažintinė vaikų  kelionė su vandeniu tęsėsi visą dieną. Vaikai kūrė plakatus, piešė, eksperimentavo, prausė lėles ir labai kruopščiai plovė savo rankas, laistė gėlytes ir patys skanavo vandenuką per šiaudelį, lauke stebėjo varveklius, žaidė įvairius žaidimus. Jie susipažino su nuostabiomis vandens savybėmis,  kartu mąstė, kaip taupyti brangų turtą vandenėlį. Vaikų mintys ir darbelių parodėlė, surengta laiptinėse, patvirtino šių metų Pasaulinės vandens dienos šūkį, kad ir ugdymo įstaigoje vandenėlis yra pats svarbiausias.

Kai norime gerti – gerkime paprastą tyrą vandenį! Taip vandenį prisijaukinsime ir jo gėrimas taps įpročiu.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Milda Liubinavičienė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top