Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Varėnoje – „Čiurlionis kitaip“

Varėnoje – „Čiurlionis kitaip“

147-ojo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimtadienio išvakarėse Varėnos viešojoje bibliotekoje vyko jausmingas ir muzikalus, M. K. Čiurlionio kūrybinės dvasios pripildytas vakaras. M. K. Čiurlionio laiškus Sofijai skaitė „Keistuolių“ teatro aktoriai Justas Tertelis ir Vesta Šumilovaitė-Tertelienė, o džiazo virtuozai Dmitrijus Golovanovas ir Janas Maksimovičius susirinkusiems klausytojams dovanojo nebaigtų ir nepublikuotų kompozitoriaus muzikinių eskizų improvizaciją.

Literatūrinėje kompozicijoje aktoriai  jautriai ir švelniai prisilietė prie M. K. Čiurlionio ir Sofijos meilės istorijos. „Tas dviejų menininkų, dviejų kūrėjų – Čiurlionio ir Sofijos – susitikimas laiškuose ir dominuojantys jautrūs tarpusavio santykiai, rūpestis, pagarba, kartais lengva ironija skaitant imponuoja labiausiai. Tikriausiai lengviau buvo perprasti jų meilės didumą ir kartu trapumą todėl, kad laiškus skaitome kartu su žmona Vesta. Mes irgi menininkai, mes irgi kūrėjai“, – sakė aktorius J. Tertelis.

Muzikinėje  improvizacijoje D. Golovanovas ir J. Maksimovičius kėlė klausimus: o kas būtų, jei Čiurlionis būtų gyvenęs ilgiau? O kas būtų, jei jis, kaip ir jo amžininkai, būtų pažinęs džiazo muziką? Ir koks būtų Lietuvos džiazas, jei taip būtų buvę? Šie klausimai vedė į fantazijų pasaulį, skatino prisiminti M. K. Čiurlionio muziką ir pažvelgti į ją kitu kampu.

Renginys organizuojamas įgyvendinant projektus „Mobilūs pašnekesiai“ ir „Čiurlionis kitaip“. Projektą „Čiurlionis kitaip“ planuojama rengti kasmet, kad M. K. Čiurlionis taptų Varėnos kultūrinio gyvenimo nuolatiniu akcentu.

Projektus remia Lietuvos kultūros taryba, Varėnos rajono savivaldybė.

Indrė Siaurusiavičienė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top