Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Varėnos krašte nuskambėjo folkloro festivalis „Subatėlės vakarėly…“

Varėnos krašte nuskambėjo folkloro festivalis „Subatėlės vakarėly…“

Dzūkijos nacionalinio parko teritorijoje esančiuose kaimuose bei Merkinės miestelyje skambiai nuaidėjo vienuoliktasis tradicinis folkloro festivalis „Subatėlės vakarėly…”. Ši įspūdinga folkloro fiesta tarsi gaivus lietus po ilgos sausros trumpam atgaivino ir margaspalviais folkloro raštais išmargino šilų kaimelius. Ji kasmet sukviečia vis daugiau folkloro puoselėtojų iš visos Lietuvos.

Išties smagu kasmet matyti šitą folkloro ansamblių ir dalyvių margumyną. Folkloras – mūsų paveldas, kuriuo mes didžiuojamės, ir būtent juo bei savo kalba, tarmėmis, dainomis, šokiais, amatais, tradicijomis esame išskirtiniai.

Penktadienį dzūkiška vakaronė su liaudies dainomis ir šokiais vyko Darželių kaime, šeštadienį festivalio dalyviai smagiai koncertavo Margionių klojimo teatre ir Musteikos kaime. Vakarop visų festivalio dalyvių  koncertas žiūrovus tradiciškai sukvietė į Marcinkonis, į pušų paunksnę prie Kastinio ežero – už scenos žiūrovų akis džiugino tobulas ežero vaizdas ir gaivino vasarinė ežero vėsa. Į festivalį gausiai susirinko ne tik Lietuvos folkloro ansambliai, bet ir liaudies dainų pasiilgę žiūrovai. Baigiamasis koncertas sekmadienį skambėjo Merkinėje.

Festivalį, kaip ir kasmet, organizavo Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija.

Šventėje buvo galima įsigyti Dzūkijos nacionalinio parko leidinių, čia šurmuliavo dzūkiškas turgelis, kuriame buvo galima nusipirkti naminės duonos ir pyragų, medaus, įvairiausių rankdarbių, spalvingų keramikos dirbinių, meistrų iš Kauno pintų gaminių. Įvairiausiais medžio drožiniais prekiavo medžio drožėjas Algirdas Juškevičius, o jo mokinys, marcinkoniškis Saulius Sakalas, demonstravo drožybos procesą.

Vėliau šventė persikėlė į etnografijos muziejų. Čia iki vėlumos dalyviai nenuilsdami dainavo ir šoko.

Kaip sakė vienas pagrindinių festivalio organizatorių, Marcinkonių etnografijos muziejaus vedėjas Jonas Bajoriūnas, festivalis jau turi savo tradicijas: „Parko darbuotojai, rengdami tokias šventes, pagarbiai pristato bei ragina ir toliau puoselėti išsaugotas ir tebepuoselėjamas unikalias dzūkiško paveldo vertybes, senąsias tradicijas ir papročius. Svetingai ir išmoningai festivalio svečius sutinka ir kaimų bendruomenės. Šiuose festivaliuose noriai dalyvauja garsiausi folkloro kolektyvai iš visos Lietuvos bei šalių kaimynių.“

Rūta Averkienė, www.varena.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top