Vaikų vasaros stovyklos yra neatsiejama bet kurio moksleivio gyvenimo dalis. Sunku paneigti, kad tai gera gyvenimo mokykla mažiems vaikams ir paaugliams.

Vasaros stovyklose jie mokosi bendrauti su bendraamžiais, gyventi be tėvų, prižiūrėti save, spręsti konfliktus ir susirasti naujų draugų.
Apžvelkime vaikų stovyklų vaikams privalumus bei trūkumus ir nuspręsime, ar reikia savo atžalą ten siųsti, ar tai nebūtina.
Vasaros stovyklų vaikams privalumai
Kiekvienas vaikas turi sugebėti prisitaikyti prie naujos visuomenės, priprasti prie sunkumų, išspręsti galimus konfliktus ir gyventi savarankiškai.
Geriausias būdas išmokyti vaiką prisitaikyti prie naujos aplinkos – išsiųsti jį į stovyklą.
Pažiūrėkime, kokia šių įstaigų nauda vaikams.
#1: vaikas išmoks disciplinos
Pagrindinis vasaros stovyklų vaikams pliusas yra tas, kad ten jie bus mokomi disciplinos. Kiekvieną dieną vasaros įstaigoje laikomasi aiškaus grafiko:
-
Vaikai keliasi.
-
Atlieka bendrą mankštą priešais pastatą, kuriame gyvena, arba jame.
-
Eina pusryčiauti į valgyklą.
-
Dalyvauja aktyviuose žaidimuose.
-
Maudosi baseine arba jūroje (jei tai yra stovyklavietėje).
-
Pietauja.
-
Eina miegoti (jei stovykloje numatytas pietų miegas).
-
Keliasi.
-
Keliauja.
-
Vakarieniauja.
-
Eina į diskoteką.
-
Prausiasi.
-
Eina miegoti.
Dienos grafikas gali skirtis priklausomai nuo to, į kurią stovyklą siunčiate vaiką. Yra įstaigų, kuriose vaikai maitinami ne 4 kartus, o 6. Ir taip pat stovyklų, kuriose dienos metu nemiega.
Daugumoje šių įstaigų viena pamaina trunka tris savaites, tai yra dvidešimt vieną dieną.
Buvimo stovykloje laikotarpiu vaikas išmoks gyventi pagal kasdienę rutiną, taps fiziškai stipresnis ir greičiausiai pratimus darys kiekvieną dieną grįžęs namo.
Be to, vaikas pradės laikytis tinkamo miego režimo. Užmigs 23 val. ir pabus 8 val.
#2: vaikas išmoks bendrauti su bendraamžiais ir užmegs naujų pažinčių
Ne visi vaikai moka integruotis į visuomenę, susirasti naujų draugų ir draugauti.
Geriausias būdas išspręsti šią problemą – išsiųsti vaiką į stovyklą. Atžala galės ne tik bendrauti su bendraamžiais, bet ir gyventi kartu su jais po vienu stogu.
Paskirstys pareigas, sudės savo daiktus į spinteles, kad netrukdytų kitiems vaikams. Dalinsis dantų pasta su kambariokais, taip pat kitais namų apyvokos daiktais.
Būdamas stovykloje jūsų vaikas išmoks spręsti konfliktines situacijas. Jis sugebės atskirti, kada užsispirti ir laikytis savo, o kada pasiduoti ir kada galimas kompromisas.
Vaikas galės:
-
Pasiskolinti kai kuriuos daiktus iš bendraamžių ir grąžinti juos laiku.
-
Ginti savo teises, neleisti niekam savęs įžeisti arba pažeminti.
-
Gyventi be tėvų apsaugos. Jis nebijos spręsti konfliktinių situacijų be suaugusiųjų įsikišimo ir išmoks būti savarankiškas.
-
Ir daug daugiau.
Partnerio turinys