Pradinis / Kūrybos podiumas / VDU Botanikos sode karaliavo mada ir grožis: pristatytos „Kūrybos podiumo“ dizainerių kolekcijos

VDU Botanikos sode karaliavo mada ir grožis: pristatytos „Kūrybos podiumo“ dizainerių kolekcijos

Liepos 19-ąją, penktadienį, po metų pertraukos kūrybos, mados ir grožio renginys „Kūrybos podiumas“ vėl džiugino savo gerbėjus. Šįkart išskirtinėje aplinkoje – Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode. Vienoje gražiausių Kauno vietų susirinkusiems kauniečiams ir miesto svečiams buvo pristatytos aštuonios drabužių ir aksesuarų kūrėjų kolekcijos. Stebėti renginio, palaikyti kūrėjų atvyko ir nemažai žinomų žmonių.  

Gustinos Keturakytės nuotrauka
Gustinos Keturakytės nuotrauka
Gustinos Keturakytės nuotrauka

Šiemet „Kūrybos podiumas“ tapo unikalaus kasmetinio VDU Botanikos sode organizuojamo renginio „Kvapų naktis“, pritraukiančio tūkstančius svečių, dalimi. Gerą pusdienį dalyvavę botanikos sodo siūlomose ekskursijose, paskaitose, edukacinėse programose ir kitose atrakcijose, pasigrožėję išpuoselėtais gėlynais, vakare lankytojai mėgavosi „Kūrybos podiumo“ programa.

Renginyje savo naujausią kūrybą pristatė Giedrė Sunklodaitė, Odeta Motiejūnaitė, Romarika Pikelienė, Jolanta Serbentaitė, Iveta Norbutaitė, prekių ženklų „Nadin Smo Design“, „Rigonda style“, „EliMile“, „AteNora Accessories“, „AurimDesign“ ir „Cukraus vata“ kūrėjos. Kai kurios dizainerės susivienijo ir pristatė jungtines drabužių ir aksesuarų kolekcijas.

Tarp pristatymo modelių buvo galima išvysti ir nemažai žinomų veidų: podiumu žengė aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė, papuošalų kūrėja Elvyra Monginienė, modelis Viktorija Vaičaitė, buvusi laidos „TV pagalba“ žurnalistė Neringa Mažeikienė, dainininkė Ingrida Kazlauskaitė. Kūrėjų kolekcijas pristatyti padėjo ir šio vakaro modeliais tapusios žinomų kauniečių atžalos: televizijos laidų vedėjos, floristikos dizainerės Kristinos Rimienės paauglė dukra Marija, šokėjos Gintarės Slausgalvienės šešiametė dukrelė Vakarė ir Rigondos Užpalevičienės dukros Sindrė bei Elinga.

Pirmiausia buvo pristatyta prekės ženklo „EliMile“ drabužių kolekcija „Saldžios atradimų kišenės“. „Priežasčių, kodėl ši kolekcija patiks mergaitėms, yra ne viena: sijonukai sukasi, yra spalvingi, su jais nekaršta net per didžiuosius vasaros karščius. Bet pati svarbiausia priežastis – pilnos įspūdžių kišenės, skirtos įvairiems gyvenimo atvejams: galima ir saldainį kelionei iki darželio įsidėti, ir sausainį priglausti, jei netyčia išalktum mieste, ir kokią saujelę „Lego“ įsikišti, kad kelionė neprailgtų“, – kolekciją apibūdino kūrėja.

Gustinos Keturakytės nuotraukos

Prekės ženklo „Cukraus vata“ kūrėja Virginija Mačiūnaitė pristatė minkštinto lino vasaros drabužių kolekciją „Strazdanota vasara“, įkvėptą gamtos. „Romarikos šilko namų“ įkūrėja Romarika Pikelienė pristatė vienetinių, rankomis ištapytų natūralaus šilko palaidinių kolekciją „Kaip gėlė naktyje“.

Papuošalų ir drabužių kūrėja Jolanta Serbentaitė, įkūrusi „Jolanta BOUTIQUE“, pristatė kolekciją „2019 Roar of Fashion“. „Šią kolekciją skiriu madai ir jos laisvei, – sakė Jolanta. – Nes drabužiai yra ne tik drabužiai, jie gali pakeisti mūsų požiūrį į pasaulį ir pasaulio požiūrį į mus! Nes mados paskirtis – ne tik padaryti moteris gražesnes, bet ir suteikti joms drąsos bei pasitikėjimo, palaikyti jas, padėti joms atrasti tikrąją save!“ Šią kolekciją Jolanta taip pat skyrė savo dešimtmetei dukrai Viktorijai, kuri yra didžiausia jos įkvėpėja.

Šia kolekcija kūrėjos siekia atkreipti dėmesį į masinio vartojimo problemą ir ragina kiekybę pakeisi kokybe. Kuo mažiau šiukšlių ir atliekų, tuo geriau žmogui ir gamtai.

Drabužių dizainerė Odeta Motiejūnaitė ir prekės ženklo „AurimDesign“ kūrėja pristatė jungtinę kolekciją siekdamos atkreipti dėmesį į masinio vartojimo problemą ir ragindamos kiekybę pakeisi kokybe. Anot jų, kuo mažiau šiukšlių ir atliekų, tuo geriau žmogui ir gamtai. O. Motiejūnaitė pademonstravo, kokių grožybių galima sukurti iš senųjų pabodusių džinsų. „Išardyti, persiūti ar nudažyti įvairiomis spalvomis džinsai tampa unikaliais, išskirtiniais drabužiais. Kai juos dėvi, ne vienas praeivis gatvėje atsisuka, o drąsesni apipila komplimentais ir paklausia, kur tokį drabužį įsigyti“, – sakė Odeta.

Prie kolekcijos rūbų buvo derinami „AurimDesign“ papuošalai, kurti iš plastiko atliekų. Keletas kolekcijos vėrinių nerti vąšeliu. Šis braižas ir atspindi „AurimDesign“ kūrinių išskirtinumą. Tarp pristatomų papuošalų puikavosi ir vėrinys su gintarais – tai puikus pavyzdys, kaip senoje skrynioje aptiktus močiutės ar mamos gintarus galima paversti originaliu aksesuaru.

Prekės ženklo „Nadin Smo Design“ kūrėja pristatė vasaros ir rudens kolekciją „JeansA“. Pasak autorės, ši kolekcija skirta šiuolaikiškai, energingai, ryškiai ir nepriklausomai moteriai, kuri nebijo pasirodyti drąsi ir savimi pasitikinti, kuri nebijo dėvėti stilingo sportinio kostiumo prie aukštakulnių batelių arba suknelės prie senų sportbačių.

Giedrė Sunklodaitė, pristačiusi proginių suknelių kolekciją „Gėlių sparnai“, pasakojo išbandžiusi įvairias kūrybos formas: tapybą, piešimą ant stiklo, mozaiką, papuošalų kūrimą ir kt. Šiuo metu dirba aukštosios mados namuose Londone, o Lietuvoje kuria vienetines sukneles. Suknelių kūrimo procese susipina įvairūs Giedrės kūrybiniai ieškojimai. „Vienos iš pristatytų suknelių akcentas – tapyba, kitos – medžiagos manipuliacijos. Dar kita – šilkinė, plazdanti vėjyje, su kriauklių imitacijomis, skirta tuoktis prie jūros. Kita – iš balto iškarpyto neopreno, išsiuvinėta blizgančiais karoliukais. Tai tarsi ledo karalienės apdaras“, – sakė Giedrė. Modelius taip pat papuošė „AteNora accessories“ prekės ženklo rankų darbo grožybės. „Tai unikalūs vienetiniai papuošalai, įkvėpti gyvenimo džiaugsmo. Kiekvienas papuošalas derinamas prie audinio struktūros, modelio ir kuriamas su meile“, – sakė kūrėja.  

Prekės ženklo „Rigonda style“ kūrėja Rigonda Užpalevičienė pristatė jaunatvišką, spalvingą megztų drabužių kolekciją ,,Vasara atėjo ir viskas prasidėjo“. Prie drabužių buvo priderinti Rigondos sesers Ivetos Norbutaitės („Ivetos aksesuarai“) kurti papuošalai. Rigonda savo kūrinius vadina meiliu žodžiu – užmestukais. Galbūt todėl, kad į kiekvieną jų sudėta daugybė jausmo, kruopštumo, gerų palinkėjimų, grožio. Tai – rankų darbo kūrybos šedevras, dekoruotas „Swarovski“ kristalais, perlais ir plunksnomis, tačiau stebinantis savo universalumu: galintis tapti ir kokteilių vakarui skirtos aprangos akcentu, ir derėti prie mėgstamų džinsų.

Prekės ženklo „Ivetos aksesuarai“ kūrėja Iveta Norbutaitė pristatė papuošalų kolekciją „Saulė ir žiedai“. Papuošalai kurti iš „Swarovski“ kristalų, sidabro ir paauksuoto sidabro. „Saulė – gyvybės skleidėja Žemėje. Gėlės – grožio, džiaugsmo nešėjos. Kiekviena savaip graži, unikali savo forma, aromatu, spalvų gama. Moteris – tai pats gražiausias pasaulio žiedas. Ji – gyvybės ir grožio kūrėja, puoselėtoja. Labai džiaugiuosi, kad renginys vyksta Botanikos sode, kur dar labiau atsiskleidžia ši visuma, – sakė Iveta ir pridūrė: – Kūryba – tai pati didžiausia meilės išraiška.“

Renginio svečiai ne tik išvydo naujausias Lietuvos kūrėjų darbų kolekcijas, bet ir mintimis klaidžiojo po Prancūziją, į kurią romantiškomis prancūziškomis dainomis nukėlė dainininkė Ingrida Kazlauskaitė kartu su tarptautinių konkursų laureatu, akordeonistu Vyteniu Danieliumi.

Gustinos Keturakytės nuotrauka
Gustinos Keturakytės nuotrauka

„Kvapų naktyje“ vyko ne tik dizainerių kolekcijų pristatymas, bet ir kūrėjų mugė.

„Kūrybos podiumo“ organizatoriai dėkoja visiems, padėjusiems sukurti gražią šventę: kūrėjams, modeliams, fotografams JurArt’s, Gustinai Keturakytei, Robertui Rapkauskui, „Dream decor“ dekoratoriams, floristui Jonui Žukauskui, vizažistėms Jūratei MUA, Aušrai Milešinienei (Aušra JM), Aidai Kuršienei, Dianai Bekasėnei, Daliai Gečienei, plaukų stilistėms Neringai Petrulienei, Aušrai Keturakienei, atlikėjams Ingridai Kazlauskaitei ir Vyteniui Danieliui,  svečiams ir, žinoma, partneriams bei rėmėjams. Renginio partneris – VDU Botanikos sodas, renginio draugai – UAB „Elindrė“, „FenoQ Tricollagen“, rėmėja – AB „Kauno grūdai“.   

Nuotraukos Gustinos Keturakytės, JurArt’s, Roberto Rapkausko

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top