Jums reikės:
1. Įvairių spalvų vilnos karšinio,
2. Vėlimo adatos,
3. 0,8 mm sidabruotos vielos,
4. Sukietinto putų polistireno,
5. Įvairių akmenukų, stiklo kristalų, bižuterinių metalinių detalių,
6. Replių vielai nukirpti ir lankstyti.
Darbo eiga:
1–7. Pradėsime nuo lašo formos veltinuko gamybos. Imame kuokštelį vilnos karšinio, dedame jį ant sukietinto putų polistireno. Vėlimo adata ir pirštais pradedame formuoti lašo formos veltinio karoliuką. Sukietintas putų polistirenas reikalingas tam, kad, badant vilną, nenulūžtų vėlimo adata. (Galima naudoti ir poroloną.) Vilną badome tol, kol veltinukas pasidaro kietas ir gerai išlaikantis formą.
8–15. Toliau velsime kubą. Formuojame iš vilnos kubą. Pirmiausia susibadome šonines kubo sieneles. Kai šoninių sienelių kontūrai išryškėja, imame vėlimo adata badyti kubo galines sieneles. Taip pamažu vartydami veliame kiekvieną šoną. Nereikia bijoti vilnos paspausti, paformuoti pirštukais – bus dailesnis ir lygesnis veltinukas. Dar kartą visus nelygumus išlyginame vėlimo adata. Štai ir nuvėlėme kubą.
Taip pat veliame ir apvalius veltinio karoliukus.
16–17. Prisiveliame norimą kiekį veltinio karoliukų. Vėriniui „Pastelė“ naudojau 11 skirtingų spalvų, dydžių ir formų veltinio karoliukų. Kai jau turime reikiamą kiekį veltinukų, galime jungti visus komponentus į visumą. Imame storą adymo adatą ir praduriame veltinio karoliuką. (Kadangi veltinukai kieti, pradurti tik viela nepavyks.) Imame norimas detales ir komponuojame. Kurdama vėrinius, naudoju 0,8 mm skersmens sidabruotą vielą, nes ji yra tikrai tvirta, todėl vėriniai nenutrūksta.
P. S. Veltinio vėrinį galima naudoti ne tik kaip kaklo papuošalą, bet ir kaip dirželį susijuosti suknelei, tunikai. Tada reikia išsimatuoti liemens apimtį ir verti atitinkamo ilgio vėrinį (pridedame dar 1–1,5 cm, kad vėrinys dirželis būtų laisvesnis). Vėrinio galus pailginame ir paliekame laisvai kaboti.
Autorė – Sandra Danusevičienė
Žurnalas „Karoliukai“