Nida Vildžiūnaitė prieš daugiau nei dešimtmetį, sujungusi tris stipriausias tuo metu savo patirtis – poligrafijos studijų, darbo reklamos pardavimo srityje ir motinystės, – įsteigė leidybos verslą. 2008-aisiais, kai finansų krizė užklupo žiniasklaidos priemones, ji ryžtingai ir nedvejodama darė tai, ką buvo numačiusi, – kūrė naujo pobūdžio leidinį nėščiosioms. Kūrybinga moteris, kovodama su šiame kelyje pasitaikiusiais iššūkiais, sustiprino asmenines savybes bei talentus, įgijo pasitikėjimo savimi ir iki šiol tobulina savo idėją.
Įkvėpta motinystės, Nida sukūrė „Nėštumo kalendorių“ ir „Kūdikio dienoraštį“. Tai periodiškai spausdinami, nemokamai platinami atmintinių leidiniai tėvams. Jau daugiau nei dešimt metų „Nėštumo kalendorius“ padeda būsimoms mamoms atsakyti į daugybę kylančių klausimų, atlaikyti beveik kiekvieną moterį užgriūvančią minčių laviną. Jis ne tik suteikia daug naudingų žinių, patarimų, bet ir skatina toliau gilintis, ieškoti atsakymų rūpima tema, tinkamų specialistų.
Pasak Nidos, neretai visuomenės spaudimas, palaikymo trūkumas ir kritika pasėja klaidingų įsitikinimų, nepagrįstų baimių ir motinystę verčia itin aršiu kritikos lauku. „Suprantu, kad svarbiausia yra ne informacijos gausa, ne žinojimas, o emocinių poreikių patenkinimas. Žinios turėtų ne kelti įtampą, o suteikti pasitikėjimo savimi, palengvinti motinystę taikant sau tinkamiausius gyvenimo su vaikais ir auklėjimo metodus“, – teigia trijų vaikų mama.
Leidėja pripažįsta, kad šiandienė informacijos gausa, socialinis triukšmas ir masinančios žinutės gali gerokai išmušti iš vėžių, todėl labai svarbu visų pirma stiprinti save: „Kasdien gimsta idėjų, gaunu įvairių užklausų – jų išties apstu. Įgyta patirtis leidžia atskirti tai, kas tinka man. Reikia nuolat sprogdinti netinkamus „idėjų burbulus“, laiką ir išteklius paskirstyti pagal pasirinktus prioritetus. Dėl to stengiuosi auginti, stiprinti ne tik veiklas, bet ir ypač save, kaip stuburą ir vedlį.“
Nida nemažai laiko skiria ir savanorystei. Įvairių projektų inicijavimas jai padeda išsigryninti naują idėją ar veiklos metodą, pasitikrinti motyvaciją arba rasti partnerių. Moteris renkasi kurti socialinius projektus, atitinkančius asmenines vertybes ir teikiančius pridėtinę vertę jos verslui.
2018-aisiais Valstybės atkūrimo šimtmečio proga N. Vildžiūnaitė kartu su bendramintėmis vykdė projektą „Lietuvai 100 – Sveikas, mažyli“ ir visus metus lankė šalies gimdymo namus veždamos dovanų po šimtą žmonių numegztų trispalvių kojinaičių. Ši iniciatyva buvo įvertinta šalies prezidentės Dalios Grybauskaitės, pastebėta žiniasklaidos, o Nida su komandos nariais džiaugėsi šventine nuotaika, naujomis pažintimis. „Nuostabu sutikti tikrą žmogų, stebėti garbingą jo poziciją, laisvą dvasią, kilnius poelgius. Kiek daug šypsenų, dėmesio, nuoširdumo žmonės dovanoja vieni kitiems darydami gerus darbus“, – maloniais prisiminimais dalijasi pašnekovė.
Jau penktus metus prieš didžiąsias metų šventes N. Vildžiūnaitė inicijuoja savanorystės principu vykdomą projektą „Kalėdinis atvirukas „Laimingi mūsų namai“, skirtą smurto netoleravimui ugdyti. Lietuvos menininkai neatlygintinai kuria kalėdinius atvirukus, o juos parduodant įmonėms bei pavieniams žmonėms renkama parama Vilniaus moterų namams. Nida džiaugiasi, kad pavyko suburti šaunią savanorių komandą – prie reikšmingų darbų prisijungė būrys verslių, savarankiškų, sėkmės lydimų moterų. Šis atvirukų projektas kaip gerasis pavyzdys yra įtrauktas į nacionalinę socialinio saugumo kampaniją „Už saugią Lietuvą“.
Prie minėto projekto viešinimo ir sklaidos jungiasi vis daugiau žymių žmonių, nuomonės formuotojų, žiniasklaidos kanalų. Anot Nidos, prisidėti prie jo gali kiekvienas jam priimtinu būdu: „Laukiame visų, kurie nori būti pokyčių visuomenėje dalimi ir skirti laiko savanorystei, prisidėti konkrečiu darbu ar įsigyti popierinį atviruką arba skaitmeninį kalėdinį sveikinimą. Dovanoti kažkam atviruką, turintį kilnią misiją, – taip paprasta daryti gera!“
N. Vildžiūnaitė mano, kad jos veiklos sėkmę lemia gebėjimas derinti asmenines savybes ir motinystės patirtį su verslu. Tai labai padeda leidžiant atmintinių leidinius būsimoms mamoms bei šeimoms, susilaukusioms kūdikio, – juose publikuojamos svarbiausios aktualijos ir tendencijos. „Esu smalsi, mėgstu klausytis ir gebu girdėti, nuolat seku naujoves, mezgu ryšius. Savęs pažinimas man leidžia greit generuoti idėjas, netrunku jas išbandyti. Su nuolatine kūrybine „Nėštumo kalendoriaus“ komanda dirbame jau ilgai, jie supranta mane iš pusės žodžio“, – verslo sėkmės veiksnius vardija kūrėja.
Nidą tęsti pasirinktą veiklą motyvuoja ne tik galimybė reikšti kūrybingumą, bet ir veiklos prasmės pajautimas bei svajonės. „Svajoju apie stiprią lietuvių moterų bendruomenę, kuri, pasitelkusi gilias žinias, baltiškąją išmintį, bendrystę, taptų įkvepiančiu autoritetu pasaulio žmonėms“, – sako pašnekovė.
Daugiau kūrėjos darbų – www.nestumokalendorius.lt
„Fotoalėjos“ nuotraukos