Pradinis / Kinas, muzika, TV / Vienas garsiausių pasaulio smuikininkų Deividas Garetas: „Vaiko spaudimas groti nėra geriausia taktika“

Vienas garsiausių pasaulio smuikininkų Deividas Garetas: „Vaiko spaudimas groti nėra geriausia taktika“

TV3 laidos „Pasaulis pagal moteris“ žiūrovams – išskirtinė galimybė išgirsti vieno garsiausių pasaulyje smuikininkų Deivido Gareto interviu. Jo metu kalbėtasi apie muziką, talento ugdymą ir Deivido vaikystę. Talento ugdymo Lietuvoje temą pratęsė muzikos ir televizijos prodiuseris bei grupės „Bix“ narys Saulius Urbonavičius-Samas.

Versti nėra geras sprendimas

D. Garetas smuiku griežia nuo ketverių metų ir prisipažįsta, kad didžiausią įtaką jo ankstyvai sėkmei padarė ambicingi mokytojai bei tėvai, kurie „spaudė“ jį groti. Vis dėlto laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjai K. Rimienei pasiteiravus, kaipgi tinkamiausiai motyvuoti savo atžalą, Deividas teigia, kad spaudimas nebūtinai yra geriausia taktika: „Aš manau, kad jei jaunas žmogus jaučia, jog jam nebūtina dar daugiau sėdėti prie instrumento, jeigu jis tikrai to nenori… geriau jam leisti pačiam suprasti, kada to reikia, ir tiesiog suteikti tikrą galimybę būti savimi. Žinoma, mano paties tėvai buvo labai užsispyrę ir lygiai taip pat spaudė mane, tačiau aš nemanau, kad tai yra geriausias būdas norint paruošti talentingą muzikantą. Pavyzdžiui, jei aš būčiau tokioje situacijoje, tikrai neversčiau vaiko muzikuoti, kai jis to nenori. Nes tai atima daug energijos ir daug valios pastangų. Tai savotiška auka. Nors aš pats perėjau tokią muzikos mokyklą, pats turėjau tokią auką (ir ji labai pasiteisino), bet ar galėčiau tokį prievartos metodą rekomenduoti… Nesu įsitikinęs“, – atvirauja ir muzikinio auklėjimo mitus griauna Deividas.

Vaikiškas požiūris praverčia užaugus

Kai Deividui buvo vos 11 metų, jam buvo leista kurį laiką groti Stradivarijaus smuiku, kurį jis gavo iš tuometinio Vokietijos prezidento, o vos trylikos Deividas jau rengė didelius koncertus bei asmeninius pasirodymus garsiausiems planetos žmonėms. „Popiežius, prezidentai ir kiti garbūs žmonės: kaip jautiesi būdamas vos 13-os ir grodamas tokioms garsenybėms?“ –  Deivido klausė laidos vedėja Kristina. „Kai esi vaikas, neskirstai žmonių. Ar tai prezidentas, ar popiežius, ar eilinis klausytojas – visi atrodo lygūs, visi vienodai svarbūs asmenys. Manau, kad tie, kurie išsaugo tokį požiūrį, ir užaugę būna labai pasitikintys savimi“, –  sėkmės paslaptis atskleidė muzikantas.

Lietuvos scenoje dar pilna vietos talentams

„Kaip atpažinti talentą? Kaip nukreipti jį tinkama linkme? Kokiu būdu užkariauti sceną?“ – antroje laidos „Pasaulis pagal moteris“ dalyje Kristina teiravosi Sauliaus Urbonavičiaus-Samo, o Samas savo ruožtu būsimiems talentams suteikė daug vilčių: „Lietuvos scena vis dar tuščia: joje nuolatos trūksta kitokio, originalaus požiūrio, stiliaus, balso, tekstų, charizmos. Kiekvienas, kuris duos kažką naujo ir turės talentą, tikrai bus pastebėtas, jam tikrai atsiras vietos ir dėmesio“, – būti originalius ir drąsius ragina Samas.

TV3 nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top