Pradinis / Kinas, muzika, TV / Virtuvės šefą iš Lietuvos Dubajuje užplūdo darbo pasiūlymai

Virtuvės šefą iš Lietuvos Dubajuje užplūdo darbo pasiūlymai

Socialinės dokumentikos laida „Emigrantai“ pradeda reportažų seriją iš Artimųjų Rytų perlo – Jungtinių Arabų Emyratų. O tiksliau – iš egzotiško, musulmoniško, bet kartu vakarietiško ir labai prabangaus Dubajaus Emyrato. Čia pritapti nėra sunku, o tai puikiai žino Tadas ir Mingailė Gailiūnai, kurie egzotiškame krašte žengia pirmuosius emigracijos žingsnius.

Kai „Emigrantų“ komanda filmavo siužetą, laidos herojai Dubajuje buvo praleidę vos savaitę, tačiau lietuvių porelė jau tuo metu iš įvairių darbo pasiūlymų rinkosi tinkamiausią variantą bei planavo savo ateitį. Viename prabangiausių Vilniaus restoranų virtuvės šefu dirbęs Tadas besibaigiant vasarai nusprendė, kad šiltu ir saulėtu oru nori mėgautis ilgiau nei tris mėnesius per metus, todėl nusprendė ką nors keisti. „Lietuvoje buvo viskas gerai, gyvenome komforto zonoje, tačiau norėjome iššūkių“, – prisipažįsta lietuvis.

Tado žmona Mingailė entuziastingai pritarė vyro siūlomai avantiūrai. Moteris norėjo pailsėti nuo neseniai pasibaigusių šešerių mokslo metų – bakalauro ir magistro studijų. Jungtinius Arabų Emyratus pora pasirinko ne vien dėl gero oro, bet ir dėl to, jog Europoje mažai šiltų angliakalbių vietų. Trisdešimtmetis Tadas prisimena pirmąją nuostabą atvykus į Dubajų: „Sunku pasakyti, jog čia arabų kraštas, tai lyg patys prabangiausi Vakarai.“

Pašnekovas sako, kad yra du keliai norint tapti Artimųjų Rytų krašto gyventoju: vienas, ne toks rizikingas, – planuoti viską iš anksto, kitas, daug rizikingesnis, – atvykti be jokio pasiruošimo ir tiesiog vietoje bandyti laimę. Tadas pasirinko pastarąjį. Vyras džiaugiasi, jog čia gyvena nemažai lietuvių, kurie noriai padeda tautiečiams. Virtuvės šefą iš Lietuvos užplūdo darbo pasiūlymai, tad lietuvis pats renkasi vietą, kur nori dirbti. „Esu baigęs kulinarijos mokyklą Lietuvoje, o tai čia yra itin vertinama“, – pasakojo Tadas.

Lietuvis sako, kad pradėti dirbti Dubajuje taip pat lengva, kaip bet kurioje Europos Sąjungos šalyje, – imigracijos įstatymai čia labai palankūs naujakuriams. Ir iš paprasto turisto nesunkiai galima tapti teisę dirbti turinčiu laikinu šalies gyventoju. „Atskridęs gauni teisę būti 90 dienų, per jas ieškai darbo, o kai randi, darbdavys privalo tau suorganizuoti darbo vizą“, – emigracijos niuansus Dubajuje pasakojo lietuvis.

LRT

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top