Pradinis / Kinas, muzika, TV / „X Faktoriaus“ dalyviai populiaresni už krepšinio rinktinę?

„X Faktoriaus“ dalyviai populiaresni už krepšinio rinktinę?

„Aš svajojau dalyvauti „X Faktoriuje“, kol dar jo nerodė Lietuvoje“, – tokią frazę šiame, jau penktajame, populiariausio muzikinio šou „X Faktorius“ sezone dalyviai kartoja dažnai. Tai įrodymas, jog tiek šio šou atėjimas į Lietuvą, tiek kiekvienas naujas sezonas tampa laukiamiausia metų televizijos premjera.

„X Faktorius“ Lietuvoje jau penkerius metus ant scenos sukviečia būsimas ryškiausias žvaigždes, o prie ekranų – šimtus tūkstančių ištikimų žiūrovų. Praėjusį sekmadienį rodyta laida sudomino 830 tūkstančių žiūrovų. O apskritai šį sezoną „X Faktoriaus“ laidos prie ekranų surenka vidutiniškai apie 800 tūkstančių žiūrovų. Pavyzdžiui, rugpjūtį ir rugsėjį TV3 transliuotas Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynes Europos krepšinio čempionate stebėjo kiek mažiau – beveik 700 tūkstančių – žiūrovų. Ir tai gali reikšti, kad lietuviai greitai galės vadintis ne tik krepšininkų, bet ir dainininkų tauta.

Tam, kad žiūrovai pamėgtų laidą, įdedama daug juodo darbo, tačiau, TV3 televizijos šou kūrėjų teigimu, visada malonu, kai tas darbas įvertinamas. Dirbti prie „X Faktoriaus“ visa komanda pradeda dar kovo mėnesį, nors eterį projektas pasiekia dažniausiai rugsėjį. Dar prieš filmavimus šou kūrėjai važinėja po visą Lietuvą ir kviečia tuos, kurie vėliau jau pasirodo televizijos ekranuose. Iki tiesioginių eterių yra nufilmuojama 48 valandų vaizdo medžiagos: filmavimai vyksta 4 paras po 12 valandų. O „X Faktoriaus“ fotografas Vidas Černiauskas teigia jau dabar turintis 1500 nuotraukų vien iš pirmųjų projekto etapų.

Azartas projekto metu užvaldo ne tik žiūrovus, kurie išsirenka ir palaiko savo favoritus, bet ir pačius teisėjus. Jie neretai net eteryje ima aiškintis santykius: „Projekto atrankos yra emocingos. Mes esame žmonės, kartais kovojame vieni su kitais“, – pasakoja projekto teisėjas Saulius Urbonavičius-Samas. Visi prisimena ir atvejį, kai supykęs Marijonas Mikutavičius tiesiog paliko filmavimo studiją.

„X Faktoriaus“ finalininkų likimas priklauso ne tik nuo teisėjų, bet labiau nuo žiūrovų simpatijų. Todėl teisėjai stengiasi ne tik padėti atlikėjams, bet ir atspėti, ko nori žiūrovai. Turbūt sėkmingiausiai tai pavyko padaryti dviejuose pastaruosiuose projekto sezonuose. Prieš porą metų „X Faktorių“ laimėjusi Monika Pundziūtė-Monique neseniai išleido debiutinį albumą ir kalbėdama apie dalyvavimą projekte neslepia, kad būtent „X Faktorius“ apvertė jos gyvenimą aukštyn kojom. Dabar Monika sako: „Svajoju apie antraštę: „Pirmoji lietuvė, laimėjusi „Grammy“, „Oskarą“, užkariavusi pasaulio radijo stočių eterius, laimėjusi „Euroviziją“…“

Praėjusio sezono laimėtoja Iglė Bernotaitytė sako, jog dalyvio anketą pildė norėdama įrodyti savo tiesą: „Mane buvo užliejęs pyktis. Vienas žmogus pasakė, kad negaliu dainuoti. Norėjosi įrodyti, kad yra kitaip.“ Ir Iglei tikrai pavyko. Nesvarbu, kas žmones vilioja – gali būti keistai besirengiantis ekscentrikas, „babai“ prisižadėjęs studentas, kadaise grupėje dainavusi, o dabar apie solinę karjerą svajojanti gražuolė ar savo dainas kuriantis aklasis – į „X Faktorių“ eina visi, per 5 projekto sezonus jų buvo daugiau nei 3000.

Šis muzikinis šou visame pasaulyje yra tapęs reiškiniu – šeimos, draugų kompanijos renkasi ir vakarus prie ekranų leidžia žiūrėdami „X Faktorių“ ir sirgdami už savo numylėtinius. Šios tradicijos laikosi net pačių projekto teisėjų šeimos: „Labai smagu, kad „X Faktorius“ suburia šeimas prie televizoriaus ekranų. Aš ir pats su šeima sekmadieniais mielai laiką leidžiu prie televizoriaus ekrano. O šį sekmadienį mūsų šeimą aplankė draugai, tad visi kartu žiūrėjome „X Faktorių“. Mano dukra – tikra „X Faktoriaus“ gerbėja, nepraleidžia nė vienos laidos“, – pasakoja šou teisėjas Saulius Urbonavičius-Samas.

Šou visuomet sudomina ir žinomus žmones, jie noriai įsitraukia į diskusijas, dalijasi nuomonėmis socialiniuose tinkluose, dažnai užverda aistringos diskusijos. Turbūt viena ištikimiausių „X Faktoriaus“ gerbėjų yra laidų vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva. Ji dažnai pakomentuoja ir teisėjų aprangą ar tiesiog pasidžiaugia pasirodymais: „Kaip aš pasiilgus buvau šito projekto! Muzikiniai sekmadienio vakarai. Emocingi sekmadienio vakarai. Talentingi. Jausmingi. Netikėti. O dar tas malonumas žiūrėti į Justę Arlauskaitę. Kokia Tu graži! Kokia mmmm!“ – vos prasidėjus naujam „X Faktoriaus“ sezonui rašė Renata.

Vido Černiausko nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top