Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / XV meno šventė „Kultūros vasara“ Palėvenėje

XV meno šventė „Kultūros vasara“ Palėvenėje

Gražią spalio 4 dieną Palėvenėje įvyko jau XV „Kultūros vasaros“ šventė. Jos režisierė ir iniciatorė – Kupiškio kultūros centro režisierė Nijolė Ratkienė.

Garsiai ir ritmingai šventę atidarė Kupiškio kultūros centro pučiamųjų orkestras, vadovaujamas Sauliaus Lauciaus. Renginį vedė Kupiškio P. Matulionio progimnazijos direktorius Rimvydas Latvys kartu su N. Ratkiene. Renginyje dalyvavo daug garbingų svečių, iš jų kalbėjo ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus patarėja Auksė Kontrimienė, Seimo narys Sergejus Jovaiša, Kupiškio visuomeninis veikėjas Audronijus Zulonas, savivaldybės kultūros ir švietimo skyriaus vedėjas Rimantas Jocius. S. Jovaiša sakė: „Gyvenimas tarsi teatras… Tačiau geriau vaidinti blogą nei būti tokiam. Geriau būti geram nei tokį vaidinti.“

Vaizdingame Palėvenės kultūriniame peizaže pirmieji pasirodė svečiai iš Anykščių. Spektaklio „Lapkritis veidrodyje“ režisierius – Jonas Buziliauskas. Vėliau bendruomenės salėje liaudiškus kūrinius atliko Kupiškio kultūros centro Adomynės padalinio folkloro ansamblis „Jara“. Pristatyta per plenerą tapytų darbų paroda „Dailininko žvilgsnis į Kupiškį“. Juos nutapė menininkai iš Lietuvos ir Latvijos.

Į Palėvenės mūruose esančią „Vežiminę“ svečius, žiūrovus sukvietė režisierius ir aktorius Valerijus Jevsejevas (geriau žinomas iš lietuviško serialo „Naisių vasara“) su sūnumi Andriumi Jevsejevu. Jie pristatė spektaklį „Senis ir jūra“ pagal E. Hemingvėjaus apysaką „Senis ir jūra“ bei R. Linklaterio filmo „Pabusti gyvenimui“ motyvus.

Įsidienojus visi buvo kviečiami į Šv. Domininko bažnyčią pasiklausyti šv. Mišių. Jas laikė Dominikonų PO kun. brolis Bernardas su klebonu V. Rabašausku. Bažnyčioje maloniai širdis virpino svečiai iš Panevėžio – choras „Godos“ (vadovė Jelena Urbutienė).

Po šv. Mišių architektūrinio ansamblio kieme prasidėjo svečių meno kolektyvų pasirodymų programa. Vaikų folkloro ansamblis „Kleketukai“ iš Kėdainių (vadovė Gintarė Brazinskienė) žiūrovams padovanojo linksmą ir nuotaikingą pasirodymą. Po jo žiūrovų, svečių ir klebono dėmesį prikaustė vaikų ir jaunimo teatro studija „Polėkis“, vadovaujama režisierės Genovaitės Šiaučiūnienės. Parodytas vaikus pamokantis spektaklis ,,Juodažvaigždis arkliukas“, pastatytas pagal J. Avyžiaus pasaką.

„Kultūros vasarą“ Palėvenėje uždarė muzikos ir poezijos valanda. Atsipalaiduoti ir pasimėgauti gyva muzika pakvietė Juozas Malikonis, Virginija Daugirdienė ir Petras Venslovas. Po gražaus pasirodymo šventė persikėlė į Kupiškio kultūros centrą, jame prisistatė Kupiškio kultūros centro kolektyvas „Bočiai“ ir suaugusiųjų teatras „Provincija“. Šventę vainikavo Cezario grupės spektaklis „Drąsi šalis“.

Visus kolektyvus svečius garbės raštais ir gėlėmis apdovanojo Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė ir Rimantas Jocius. LR kultūros ministro Šarūno Biručio padėkos raštais buvo apdovanoti Palėvenės klebonas kun. kan. Vladas Rabašauskas ir Kupiškio kultūros centro režisierė Nijolė Ratkienė.

kupiskiokultura.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top