„Mylėk tai, ką darai, arba daryk tai, ką mėgsti, – ir tau seksis“, – pasakytų dažnas sėkmės spinduliuose besimaudantis žmogus. Juk kai darbas suteikia sparnus, turi dešimteriopai daugiau jėgų įveikti sunkumus, o net nedideli laimėjimai motyvacijos lygį kilsteli iki nenusakomų aukštumų. Prekių ženklo „Yarn Magic“ įkūrėja Julija Bernotė tuo įsitikino, kai išdrįso pomėgį megzti paversti verslu. Vos per trejus metus ji ne tik pritraukė nemažą būrį klientų Lietuvoje, bet ir sugebėjo atrasti savo nišą milžiniškoje pasaulio pasiūloje.
Jeigu prieš keliolika metų Julijai kas būtų išpranašavęs ateitį, ji turbūt būtų iš to skaniai pasijuokusi. Vaikystėje mezgimas jos visiškai nežavėjo – atrodė, kad tai vyresniųjų reikalas. Požiūris kardinaliai pasikeitė tada, kai, niekur neradusi jos norus atitinkančios paprastos, švelnios movos ir paskatinta draugės, ji nusimezgė rūbą pati. Pirmasis darbas, žinoma, nebuvo tobulas, tačiau rezultatas moterį nustebino ir sužavėjo. Tada ji užsidegė noru mokytis mezgimo subtilybių ir įgyvendinti ne tik savo, bet ir šeimos narių aprangos vizijas.
Ilgainiui Julija susipažino su daug jaunų mezgėjų, noriai besidalijančių patarimais, išmoko įvairių mezgimo technikų, vėliau į pagalbą pasitelkė mezgimo mašiną. Ir namuose užvirė kūryba!
Iš pradžių mezgimas J. Bernotei tebuvo pomėgis, į kurį ji dažnai pasinerdavo būdama antrojo vaiko priežiūros atostogose. Savo mezginiais puošėsi pati ir džiugino artimuosius. Vėliau paskatinta draugių nutarė savo gaminius pasiūlyti ir kitiems. Viešojo administravimo bakalauro ir teisės magistrantūros studijas baigusi moteris tada nesitikėjo, kad šis žingsnis visiškai pakeis jos gyvenimą. „Manau, mano sėkmės raktas yra tai, kad verslas išaugo iš pomėgio, o ne atsirado tikslingai ieškant pajamų šaltinio. Kai dirbi su meile, kokybiškai, kiti tai pastebi“, – įsitikinusi J. Bernotė, kiekviename darbe įdedanti dalelę savęs.
Prieš atsirandant „Yarn Magic“, Julija dirbo logistikos įmonėje. Praėjus dvejiems motinystės atostogų metams, iškilo dilema: tęsti pasirinktą profesinį kelią ar atsiduoti savo pomėgiui. Šiam sprendimui priimti skyrė trečius vaiko priežiūros atostogų metus – norėjo išbandyti savo galimybes ir įvertinti, ar šeima galės pragyventi iš mezgimo. Įrodžiusi sau, kad tai įmanoma, ir supratusi, kad dirbdama namuose visada galės būti šalia dažnai sergančių vaikų, ji į senąjį darbą nebegrįžo.
Šiandien Julija yra labai patenkinta šiuo sprendimu. Vos per dvejus metus elektroninės prekybos platformoje „Etsy“ ji pardavė daugiau nei tūkstantį mezginių, skirtų vaikams, paaugliams, moterims bei vyrams, – nuo kepurių, šalikų, vestuvinių šalių iki megztinių ir kardiganų. Daugiausia besipuošiančių „Yarn Magic“ rankų darbo gaminiais gyvena JAV, Kanadoje, Australijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje.
Suprantama, esant tokiai paklausai dviejų rankų neužtenka – Julija turi dvi pagalbininkes, kuriomis visiškai pasitiki. Tačiau ji prisipažįsta, kad rudens ir žiemos sezonu šios pagalbos jau nebeužtenka.
Kaip J. Bernotei pavyko savo gaminiais sužavėti net visko pertekusio Vakarų pasaulio gyventojus? Ji visų pirma akcentuoja drabužių kokybę, kurią lemia ne tik kruopštus, profesionalus mezgėjų darbas, bet ir tinkamai parinkti siūlai. Kūrėja naudoja tik itin kokybiškus siūlus iš natūralių pluoštų – moherio, kašmyro ir merinosų vilnos. Iš jų numegzti drabužiai – lengvi, nestori, bet šilti.
Kita „Yarn Magic“ stiprybė – dėmesys klientams, atsižvelgimas į kiekvieno poreikius. „Su klientais daug bendraujame nuo užsakymo iki gaminio pristatymo. Ne kartą buvo, kad vien spalvas derinome visą savaitę“, – šypteli pašnekovė, kuriai daugiausia motyvacijos ir įkvėpimo suteikia laimingi jos kurtų drabužių nešiotojai. Būna, grįžtamasis ryšys Juliją ypač maloniai nustebina – keletas pirkėjų, ateidami atsiimti gaminio, vis atneša dovanų jos vaikams.
Dar vienas kūrėjos gaminių pranašumas – itin plati spalvų gama. Dažnai su klientais ji ieško unikalaus spalvų derinio, skirto tik tam vienam žmogui. Mat daugeliui svarbu išsiskirti, pasipuošti vienetiniu, niekur nematytu drabužiu. Todėl daugybe darbo rezultatų moteris džiaugiasi tyliai, neviešindama jų socialiniuose tinkluose.
Didelis būrys klientų visame pasaulyje, kasdien širdį glostantys šilti atsiliepimai, šūsnis savo eilės laukiančių idėjų, kvietimai dalyvauti parodose Prancūzijoje… Rodos, ko daugiau galima norėti? Tačiau kūrėja turi dar daug troškimų. Vienas svarbiausių – atrasti verslo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą. „Vaikams nereikia piktos, pervargusios, dėl pašlijusios sveikatos negebančios jais pasirūpinti mamos. Kad tokia nevirsčiau, ketinu ieškoti daugiau pagalbininkų. Juk svarbiausia yra šeima. Noriu, kad jai netrūktų mano dėmesio“, – pokalbį užbaigia Julija, artimųjų palaikymą laikanti didžiausiu savo stiprybės šaltiniu.
Daugiau kūrėjos darbų – www.yarnmagiclt.etsy.com
„Lietuvės“ redakcija
„Fotokuosos“ ir Rositos Rutkauskienės nuotraukos