Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Žinomi atlikėjai siekia atkreipti dėmesį į Lietuvos regionų problemas

Žinomi atlikėjai siekia atkreipti dėmesį į Lietuvos regionų problemas

Liepos 11 dienos vakarą viename iš pačių atokiausių Lietuvos miestelių, Nemunėlio Radviliškyje, grupės „Funky“ solistė Beata Wilkin-Judickienė ir dainininkas Igoris Jarmolenka nemokamu koncertu pradėjo socialinę akciją „Gyvuokit kaimai!“.  Jos tikslas – atkreipti dėmesį į Lietuvos regionų problemas, kurios nesprendžiamos dešimtmečiais.  Nemunėlio Radviliškis jau seniai nematė tiek žmonių: neoficialiais duomenimis, B. Wilkin-Judickienės ir I. Jarmolenkos koncertą dainų slėnyje stebėjo apie 700 žmonių.  Kartu su jais Nemunėlio Radviliškyje pasirodė ir reperis Julian Verdee.

„Koncertuojant Lietuvos regionuose, dažnai tenka lankytis įvairiuose miesteliuose ir kaimuose.  Išvykęs iš didžiųjų miestų,  atsiduri tarsi kitoje realybėje – keliai neasfaltuoti,  kaimeliai neapšviesti, nėra elementarių patogumų – vandentiekio ir nuotekų sistemos, nekalbant apie šildymą.  Tačiau didžiausią nerimą kelia tiesiog nykstantys kaimai – jauni žmonės masiškai emigruoja, nes provincijoje nemato jokių perspektyvų. Trūksta darbo vietų,  beveik nėra pramogų. Be to,  daugumoje rajonų savivaldybės, taupydamos lėšas,  uždaro nedidelių miestelių bei kaimų bibliotekas, mokyklas, ambulatorijas, palikdama šias gyvenvietes be ateities. Tiek parlamentas, tiek vyriausybė mažai dėmesio skiria regionams. Kaimai gyvuoja tik aktyvių vietos bendruomenių dėka. Koncerto Nemunėlio Radviliškyje metu įsitikinome, kad Biržų krašte gyvena puikūs žmonės. Nepaisant aibės neišspręstų problemų, jie išliko nuoširdūs, svetingi, geranoriški ir išsaugojo viltį, kad valdininkai atkreips dėmesį į kaimus ir mažus miestelius. Džiaugiamės, kad pavyko atvežti į Nemunėlio Radviliškį daug gerų emocijų ir džiaugsmo.  Planuojame socialinę akciją tęsti ir ateityje“, – sako „Funky“ solistė B. Wilkin-Judickienė.

Dainininkas Igoris Jarmolenka pastebėjo, kad daugumos nedidelių Lietuvos miestelių ar kaimų beveik neįmanoma pasiekti viešuoju transportu. „Rajonų priemiestiniai autobusai į gyvenvietes  vyksta vos kelis kartus per savaitę. Aš jau nekalbu, kad kai kuriuose rajonuose iki šiol keleivius vežioja sovietų laikus menantys „PAZ“ autobusai.  Beje, nuvykti į kaimus asmeniniu transportu taip pat didžiulis iššūkis – keliai su žvyro danga prastai prižiūrimi ir pavasarį,  rudenį, žiemą beveik nevažiuojami. Vasarą gali visus dantis išbarstyti, kol pasieksi kelionės tikslą.  Prieš Seimo rinkimus kandidatai į parlamentą prabangiais visureigiais važinėja po kaimus. Iš tikrųjų, prieš einant į Seimą,  reikėtų jiems kokius penkerius metus pagyventi kaime, tada geriau suprastų paprastų žmonių problemas.  Galbūt tada jas spręstų, o ne gaištų laiką ginčams dėl pliažo sostinėje ar kitoms politinėms rietenoms“, – teigia I. Jarmolenka. 

Pasak jo, ypatinga problema Lietuvos kaimų gyventojams tapo lauko tualetų problema. Valstybė  nepadeda gyventojams jos spręsti ir šiuolaikiškai sutvarkyti nuotekų sistemų. Užuot tai darę siunčia į kaimus aplinkos apsaugos inspektorius, o šie masiškai baudžia gyventojus  už lauko tualetus. Kaip žinoma, Lietuva nevykdo Europos komisijos nuotekų direktyvos reikalavimų. Dauguma miestelių, kur gyvena daugiau nei tūkstantis žmonių, neturi centralizuotos vandentiekio ir nuotekų sistemos. O ką kalbėti apie nedidelius kaimus.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top