Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Žolinė Užpaliuose sutraukė žirgų mylėtojus ir netradicinių pramogų mėgėjus

Žolinė Užpaliuose sutraukė žirgų mylėtojus ir netradicinių pramogų mėgėjus

Kasdienių darbų ir veiklų sėkmei dažnai įtakos turi nuotaika, o nuotaiką lemia kasdienio gyvenimo įspūdžiai. Tai užburtas ratas, kurio įvairovė priklauso nuo pasirinktų pomėgių, įprasminančių asmeninį gyvenimą. Nesunku pastebėti, kad vasarą suaktyvėja laisvalaikio užsiėmimai. Tereikia nepatingėti pasižvalgyti aplinkui, pasiieškoti informacijos ir priimti norus atitinkantį sprendimą. Žinantiems Utenos r. Užpaliuose gyvuojančio jaunųjų raitelių klubo „Ašvienių fanai“ veiklą dar paprasčiau. Nieko ieškoti nereikia, tiesiog tradiciškai reikia dalyvauti Žolinės šventėje „Paprasčiausiai pasiilgau arklio…“.

Jau šeštą kartą Jovarų sodyboje rinkosi ne tik mylintys žirgus, bet ir aktyvaus poilsio dalyvaujant netradiciniuose žaidimuose ar veiklose mėgėjai. Veiklos sugalvotos ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems. Turbūt tik Užpaliuose galima save išbandyti vežimo rato ridenimo rungtyje. Šių metų geriausias rezultatas – 18,30 m – prilygo tik trečiajai praėjusių metų vietai – prieš metus ratas nusirito net 42 m. Tiek šiame žaidime, tiek akmens, sveriančio 14 kg, metimo rungtyje atskirai fiksuoti vyrų ir moterų rezultatai.

Pliūpsnį gerų emocijų šventės dalyviams tradiciškai dovanojo vaikų jojimas su dirbtiniais arkliukais, kurių kiekvienas sulaukė IĮ „Pauleta“ šeimininkų P. ir V. Tarvydų dėmesio, bei antrą kartą organizuojama lipimo ant nebalnoto žirgo rungtis. Ši užduotis skiriama tik šventės žiūrovams. Tarp dalyvių buvo ir tokių, kurie pirmą kartą savo gyvenime sėdėjo ant žirgo.

Gerokai rimtesnėse rungtyse dalyvavo iš anksto užsiregistravę 35 konkūro rungčių dalyviai su privačiais žirgais arba iš klubų: „Fatima“ (Vilnius), „Baltasis Mustangas“ (Visaginas), „Raudoni vakarai“ (Vilnius), „Laukiniai rytai“ (Rokiškio r., Kamajai), „Lapių slėnio žirgai“ (Zarasų r., Dusetos), „Antalieptės žirgai“ (Zarasų r.), „Juodasis klajūnas“ (Kaišiadorių r., Morkūnai), „Mikadoras“ (Anykščių r., Keblonys), „Ašvienių fanai“ (Utenos r., Užpaliai), „Utenos žirgynas“. Dalyvių pasirinktinai laukė 7 rungtys. Daugiausia iššūkių buvo siekiantiems „Ašvienių fanų“ klubo taurės, kai kliūčių aukštis siekė metrą. Sklandžiausiai šią rungtį įveikė M. Mūžaitė, M. Kardokas ir M. Kardokė. Kitose rungtyse pergalėmis džiaugėsi A. Galvidytė, N. Petrūnaitė, J. Zajkovska, S. Krupėnaitė, E. Laurinavičius, M. Kazlauskaitė, V. Kazlauskaitė, D. Jagorova, A. Lomako, Ū. Česnaitytė. Keletui šių dalyvių prizinė sėkmė šypsojosi daugiau nei vieną kartą.  Pirmąjį varžybinį jaudulį išgyvenę kartelės rungties dalyviai apdovanoti visi. Prizinį fondą išauginta produkcija gausiai papildė Užpalių ūkininkai: V. ir G. Abukauskai, V. ir D. Gražiai, A. ir R. Šliogeriai, V. ir B. Garunksčiai, R. ir B. Sabaliai, R. ir A. Miliai, V. Abukauskas, medaus nepagailėjo V. ir L. Jurkos, duoną kepė G. ir R. Paškevičiai, G ir N. Kardamavičiai, D. Ivanauskaitė ir UAB „Lašų duona“. I. Gaigalaitės iškeptas pyragas įteiktas Pasvalio r. klėties teatro aktoriams, D. Vaškelienės keptais pyragėliais džiaugėsi vaikų žaidimų aikštelės dalyviai. Joje darbavosi brolis ir sesuo Malinauskai.  Savanoriaujančių brolių Pivoriūnų duetas darbavosi atskirai. Šaulys Ugnius kartu su A. Meidute strategavo šaudymą su pneumatiniu šautuvu,  o Agnius fiksavo rungtyse sugaištą laiką. Augančio jaunimo pagalba šventėje, sutelkiančioje aplinkinių rajonų bendruomenių narius, svarbi kiekvienais metais, tad džiugu, kad talkininkų gretos didėja. Darbo patirtį sekretoriate turinčiai G. Tarnauskaitei šiemet talkino Š. Šmatavičiūtė, O. Kirvelytė ir P. Juzėnaitė.

Tai, kad per Žolinės šventę Užpaliuose kalbama apie galimą gyvūnų pagalbą žmonėms, jau ne naujiena. Šiemet primintas ir atvirkštinis variantas. Utenos r. gyvūnų mylėtojų draugijos (vad. J. Guobaitė) nariai atvyko kartu su globotiniais šuniukais, kurie ieško naujų šeimininkų.  Kiekvienas norintis galėjo bendrauti su draugijos nariais. Taip metai iš metų Užpalių kultūros centro ir „Ašvienių fanų“ klubo organizuojama šventė, kurios šių metų pagrindinė rėmėja Utenos r. savivaldybė, įgauna naujus atspalvius. Galvojama ne tik apie prizus, bet ir apie žiūrovus bei aktyvų poilsį. Pasidžiaugę Utenos kultūros centro istorinio šokio atlikėjų pasirodymu (vad. D. Šeduikienė) mėgstantys liaudišką muziką būrėsi prie Utenos krašto žmonių su negalia kapelos „Ukvačiai“ (vad. G. Kaušylas) ir Rokiškio r. Kriaunų muzikantų (vad. V. Žilinskas), kurie muzikavo ne tik vietoje stovėdami, bet ir L. Rimkevičiaus vadeliojama dvikinke karieta važiuodami. „Žygeivių slėnis“ (vad. G. Indrašius) sudarė sąlygas šaudyti iš lanko, o stabtelėję prie tautodailininko V. Šemelio galėjo stebėti, kaip drožiamos klumpės. Norintiems meistras leido ir patiems išbandyti jau primirštą amatą. Neabejingi dailei mėgavosi J. Elmentienės ir G. Adiklienės tapybos darbais, o dailininkė A. Pašvenskaitė įteikė praėjusiais metais įsteigtą ir metų tėkmėje įgyvendintą prizą – nutapytą žirgo portretą. Apdovanojimą atsiėmė 2017 m. sėkmingiausiai metro aukščio kliūtis įveikusi M. Kardokė su žirgu Sara.

Išdalyta ir daugiau prizų, už kuriuos nuoširdžiai dėkojama labdaros ir paramos Užpalių fondui, AB „Lytagra“, UAB „Scandagra“, „BTA draudimas“, UAB „Giedna“, „Food Stop“, UAB „Pjūklininkas“, UAB „Utenos prekyba“, UAB „Motorbike“, UAB „Utenos vandenys“ bei privatiems asmenims: L. Biržinytei, A. Jancevičiūtei, N. Šmatavičienei, N. Ubavičienei, J. ir V. Stankevičiams, G. ir R. Mažeikių šeimoms, K. G. ir S. Šmatavičiams ir kitiems rėmėjams bei pagalbininkams, kurių galima suskaičiuoti iki šimto.

Smagu organizuoti šventę, kai geranoriškoje komandoje dalijamasi teigiama emocija su kiekvienu atvykusiu į Užpalius. Draugiškumo nestokojo ir „Mototourism rally“ dalyviai, kurie rugpjūčio 18 d. pasklido po visą Lietuvą lankydami įvairius objektus. Užpaliai – vienas iš lankomų punktų ne tik todėl, kad šiais metais yra mažoji Lietuvos kultūros sostinė, bet ir dėl to, kad dvaro arklidėse minint šalies valstybingumo atkūrimo šimtmetį V. Jovarienės iniciatyva įkurta „100 abrūsų menė“ į ralio maršrutą buvo įtraukta Europos kultūros paveldo metų kontekste. Užpaliečiai, lūkuriuodami motociklininkų, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kartu su Vilučių bendruomene suorganizavo blusturgį, virtualiosios realybės palapinėje valdė jausmus, dainavo vieni ir su svečiais iš Obelių (Rokiškio r.), linksminosi su „Pokšt“ komanda iš Utenos dalyvaudami įvairiose veiklose, kurios turtino kiekvieno patirtį ir įspūdžius.

Vasara kartu su užpaliečiais ritasi pirmyn. Kiekviena nuotaikingai praleista akimirka po kruopelytę sudėlioja mūsų gyvenimą.

Birutė Minutkienė

Nuotraukų autoriai: Gintaras Žalnora, Ąžuolas Maniušis, Vytautas Šemelis, Emilija Kučinskaitė, Paulius Kozlovas, Stepas Kazlauskas.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top