Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / 16-ąjį kartą paremti gerai besimokantys Alytaus rajono studentai

16-ąjį kartą paremti gerai besimokantys Alytaus rajono studentai

„Tiek daug jaunystės ir šviesios ateities“, – į gerai besimokančius Alytaus rajono studentus, susirinkusius Alytaus rajono savivaldybės tarybos posėdžių salėje, kreipėsi meras Algirdas Vrubliauskas. Studentai gruodžio 28 d. atvyko pasirašyti savivaldybės studijų rėmimo fondo paramos sutarčių. Šiais metais pirmą kartą parama skirta ne tik aukštųjų universitetinių mokyklų, bet ir kolegijų studentams bei profesinių mokyklų mokiniams. 37 jaunuoliams iki naujųjų metų bus išmokėta daugiau kaip 10,6 tūkst. Eur iš rajono savivaldybės biudžeto. Gerai besimokantys rajono studentai remiami jau 16 metų.

Linkėjo neišpuikti

Sveikindamas studentus meras pasidžiaugė, kad parama jiems yra investicija į ateitį. „Esam taupūs ir stengiamės visada taupyti, bet Studijų rėmimo fondo lėšas dalijame su džiaugsmu. Jeigu turėsime gerai besimokančių, ambicingų ir žinių siekiančių jaunuolių, tada ne tik mūsų rajonas, bet ir Lietuva turės ateitį“, – įsitikinęs rajono meras A. Vrubliauskas.

Jis studentams palinkėjo sėkmės ir prasmės jų gyvenime, taip pat nepamiršti savo rajono, tėvų ir artimųjų. „Neišpuikite“, – linkėjo meras, pažymėdamas, kad nepaprastai džiugina, kai studentai, pasinaudoję plačiomis studijų galimybėmis studijuoti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, dirbti sugrįžta į rajoną. Jis pasidžiaugė, kad dvi Alytaus rajono gimnazijos pateko į geriausių Lietuvos mokyklų 50-uką.

Lietuvos edukologijos universiteto lietuvių filologijos III kurso studentė Jovita Grigutytė Alytaus rajono savivaldybės studijų rėmimo fondo paramą gavo antrą kartą. Buvusi tuometės Krokialaukio vidurinės mokyklos mokinė ne tik padėkojo rajono savivaldybei už paramą, bet ir kvietė tai padaryti visus studentus. Tris kartus iš jaunimo lūpų choru nuskambėjęs padėkos žodis „ačiū“ pradžiugino nuoširdumu ir paprastumu.

Susitikimo metu šventinį muzikinį kūrinį dovanojo Simno kultūros centro muzikantas Juozas Kavaliauskas.

Parama studentams nuo 120 iki 380 eurų Alytaus rajono savivaldybės studijų rėmimo fondo tarybos siūlymu skirta 37 studentams ir mokiniams.

Atitikę visus Studijų rėmimo fondo nuostatuose numatytus reikalavimus po 380 Eur gavo 13 studentų, studijuojančių Lietuvos universitetuose, po 280 Eur skirta trims kolegijų studentams ir po 180 Eur – aštuoniems profesinių mokyklų mokiniams.

Išimties tvarka savivaldybės tarybos sprendimu po 321 Eur skirta 8 studentams, studijuojantiems Lietuvos universitetuose, po 220 Eur – 3 kolegijų studentams ir po 120 Eur – 2 profesinių mokyklų mokiniams.

Iš viso parama skirta 21 universitetų, 6 kolegijų studentams ir 10 profesinių mokyklų mokiniams.

Paramos kreipėsi studentai iš devynių Lietuvos aukštųjų universitetinių mokyklų, daugiausia iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto – penki studentai, penkių kolegijų ir dviejų profesinių mokyklų.

Daugiausia gerai besimokančių studentų ir mokinių, gavusių Studijų rėmimo fondo paramą, yra iš Miroslavo seniūnijos – 9.

Aukščiausias mokymosi balo vidurkis siekia 9,9 – Lietuvos edukologijos universiteto studentės iš Simno seniūnijos.

Parama skirta 26 merginoms ir 11 vaikinų.

arsa.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top