Pradinis / Kūrybos kampelis / 2015 metų rankdarbių, kūrybos tendencijos

2015 metų rankdarbių, kūrybos tendencijos

Savaitgalį Vokietijoje duris atvėrė didžiausia kūrybos paroda. Pasirodo, yra ne tik automobilių ar drabužių mada. Rankdarbių, kūrybos srityje taip pat daug naujovių, ryškėja vis naujų rankdarbių tendencijų. Parodoje buvo pabrėžiamas kūrybiškumas, teigiama, kad dabar žmonės daug kūrybingesni ir labiau domisi kūryba nei anksčiau.

„Dekostudijos“ įkūrėja, dekoratorė Eglė Rupšlaukienė išskiria pagrindines 2015 metų rankdarbių, kūrybos tendencijas:

 • Skrebinimas. Įvairios priemonės darbams su popieriumi, kirtimo mašinos, dekoratyvinės skylmušos, įvairūs popieriai.
 • Tekstilės puošyba. Tapyba ant audinio, akučių klijavimas, įvairių technikų naudojimas ant tekstilės.
 • Nėrimas vąšeliu. Įvairūs kūrybiniai rinkiniai nėrimui vąšeliu. Populiarūs rinkiniai, kuriuose yra visos priemonės, reikalingos nusinerti žaislui.
 • Lipdymas. Plastilinas, polimerinis molis ir kitos lipdomosios medžiagos. Naujiena – polimerinis molis iš smėlio, kuris išlaiko faktūrą, panašus į plastiliną, bet išvaizda primena smėlį.
 • Apyrankių pynimas. Naudojamos įvairios virvelės ir detalės apyrankėms pinti. Daugybėje stendų pristatinėjo rinkinius apyrankėms kurti su išsamiomis instrukcijomis.
 • Muilo gamyba. Įvairios formos muilui lieti, kvapai, dažai ir pan. Visos priemonės, reikalingos muilui gaminti namuose.
 • Šventinė puošyba. Staltiesės, stalo kortelės, servetėlės, rankų darbo akcentai šventėms, puošnūs popieriai, šiaudeliai ir pan. Įvairios priemonės ir medžiagos švenčių dekoracijoms kurti.
 • Vaikams lavintis ir kurti skirtos priemonės, rinkiniai, įrankiai. Įvairūs rašikliai, pritaikyti net ir mažiausioms rankytėms. Kūrybos rinkiniai pagal vaikų amžių.
 • Dekoravimas, dekupažas, dažymas naudojant įvairių efektų dažus. Daugelyje stendų vyko kūrybinės dirbtuvės. Čia mokė dirbti su įvairiais dažais, puošybos priemonėmis, pristatinėjo naujas dekoravimo technikas.
 • Įrankiai kūrybai: teptukai, mentelės, skylmušos.
 • Papuošalų gamyba. Įvairūs karoliukai, detalės, rinkiniai papuošalams kurti.
 • Skiautiniai, siuvinėjimas, siuvimas. Audiniai, siuvimo ir siuvinėjimo reikmenys.

Lietuvoje rankdarbių madas diktuoja el. parduotuvės. Čia rasite plačiausią rankdarbiams, kūrybai skirtų priemonių asortimentą. Lietuvoje nėra rankdarbiams skirtų prekybos tinklų, kaip kitose didesnėse šalyse. Lietuvos rinka per maža, nedidelė paklausa. Išmanūs rankdarbių kūrėjai naudojasi plačiomis interneto galimybės ir dažnai trūkstamas priemones siunčiasi iš Lietuvos ar užsienio el. parduotuvių.

Kūrybos sektorius Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje gerai išplėtotas, daugelyje didžiųjų Europos šalių yra būtent kūrybos priemonėmis prekiaujančių prekybos tinklų. Didieji populiarių prekių rankdarbiams gamintojai turi garsius dizainerius, kurie diktuoja madas šiose srityse. Parodoje buvo pristatomos pavasario, vasaros, rudens, žiemos kolekcijos, taip pat įvairios kūrybos priemonės žiemos, pavasario šventėms, Valentino dienai, Motinos dienai, Velykoms, Helovinui, Kalėdoms.

Kūrybai skirtų prekių paklausa auga, nes atsiranda vis daugiau kūrybingų žmonių. Eglė Rupšlaukienė tikisi, kad ateityje tokių žmonių tik daugės, nes kūrybos svarbą žmogaus gyvenime jau įrodo ir gydytojai, mokslininkai. Kūryba mažina įtampą, ji yra savita terapija, kuria galime naudotis kiekvienas. Džiugu, kad vis daugiau žmonių domisi rankdarbiais, kūryba. Juk prieš keletą metų tikrai mažiau žinojome apie parodoje minėtus rankdarbius, o šiandien šių priemonių galime įsigyti ir Lietuvoje.

www.dekostudija.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top