Pradinis / Kultūra / 2021 metų Tolerancijos žmogumi išrinkta Viktorija Voidogaitė

2021 metų Tolerancijos žmogumi išrinkta Viktorija Voidogaitė

Sekmadienį, vasario 20 d., 14 val. VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas) Sugiharos fondas „Diplomatai už gyvybę“ tradiciškai paskelbs 2021 metų Tolerancijos žmogų ir įteiks jau penktąją profesoriaus Leonido Donskio premiją.

Viktorija Voidogaitė (dešinėje). Leidyklos „Tyto alba“ nuotr.

Sugiharos fondo „Diplomatai už gyvybę“ valdybos sprendimu 2021 metų Tolerancijos žmogumi išrinkta edukologė, vienuolė ses. Viktorija Voidogaitė CC. Ji viena pirmųjų savanoriškai prisijungė prie pagalbos pabėgėliams, ypač daug dėmesio skyrė vaikams ir jų švietimui. Savo pavyzdžiu ji parodė, kad pabėgėliai nėra blogi ar pavojingi žmonės, o esminis barjeras slypi mūsų galvose ir stereotipuose, kuriuos peržengęs atrandi tokius pačius žmones kaip ir mes patys.

Ses. Viktorija Voidogaitė aiškiai ir nuosekliai pabrėžė savo vertybines nuostatas, jas gynė, o kur reikia – drąsiai kritikavo, kartu siekdama pirmiausia vertybinio, argumentais grįsto dialogo, kuris mažintų įtampas visuomenėje ir minimizuotų didėjančią radikalizaciją.

Kasmetinė Leonido Donskio premija šiemet skirta rašytojui, žurnalistui, vertėjui Rimantui Vanagui, daugelį metų sistemingai dirbančiam prie Anykščių istorijų. Jo kūryboje susisieja meilė savo gimtajai vietai ir kraštui bei globalios tendencijos. Jis nuolat liudija, kad nuoširdus gyvenimas savo gimtojoje vietoje nėra prastesnis nei didžiuosiuose pasaulio centruose. Kartu jis primena atvirumo ir skaudžių patirčių aktualizavimo, atminties gaivinimo svarbą, todėl dalį savo darbų yra paskyręs Anykščių žydų istorijai, vietinių lietuvių gyventojų dalyvavimui Holokauste.

2021 metų Tolerancijos žmogus – ses. Viktorija Voidogaitė CC – bus tradiciškai apdovanota a. a. skulptoriaus Edmundo Frėjaus sukurtu atminimo medaliu ir diplomu, o Leonido Donskio premijos laureatui Rimantui Vanagui bus įteiktas diplomas ir 1000 eurų premija. Šiemet abiem laureatams bus įteikti Grigorijaus Kanovičiaus raštų rinkiniai, kuriais su fondu pernai dosniai pasidalijo rašytojo sūnūs Dmitri ir Sergejus Kanovičiai.

Metų Tolerancijos žmogaus nominacija yra kasmetinė tradicija, o pirmasis apdovanojimas įteiktas 2001 metais. Metų Tolerancijos žmogaus nominacija skiriama asmeniui, savo veiksmais, viešu pavyzdžiu ar atviru žodžiu stojusiam prieš ksenofobijos bei antisemitizmo, kitaminčių, kitatikių bei kitataučių persekiojimą, pasisakiusiam prieš smurto, prievartos ir radikalizmo apraiškas visuomeniniame Lietuvos gyvenime.

Leonido Donskio premija teikiama už ilgametes pastangas stiprinti pilietinį sąmoningumą, pakantą ir toleranciją, taip pat už žmogaus teisių gynimą, dialogo mezgimą ir palaikymą tarp skirtingai mąstančių, už pamokas ir pastangas kalbėti be pykčio ir šališkumo, už kitokios nuomonės išklausymą ir jos gerbimą, už nuolatinį priminimą, jog lavinimasis ir apšvieta yra nuolat mus lydintys reiškiniai, stiprinantys abipusį supratimą ir empatiją.

Tolerancijos žmogaus apdovanojimą įsteigusio Sugiharos fondo „Diplomatai už gyvybę misija – ne tik saugoti Japonijos diplomato Čijunės Sugiharos ir Nyderlandų garbės konsulo Jano Zwartendijko atminimą, bet ir skleisti pilietinės visuomenės bei tolerancijos idėjas. Fondas dalyvauja Lietuvos ir tarptautiniuose projektuose, prisideda prie Holokausto švietimo Lietuvoje projektų, jaunosios kartos auklėjimo ir edukacijos, tolerancijos idėjų skleidimo.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top