Pradinis / Interjeras / 7 vasariškos namų dekoro idėjos

7 vasariškos namų dekoro idėjos

Daugeliui vasara asocijuojasi ne tik su atostogomis, bet ir su namų pokyčiais. Būtent šiuo metų laiku labiausiai norisi atnaujinti interjerą – suteikti namams lengvumu, spalvingumu pasižymintį įvaizdį, pakeisti pasenusius būsto dizaino elementus. Dažniausiai keičiami seni baldai, sienų spalva, naktinės ar dieninės užuolaidos. Tačiau išlaikyti jaukumą, suderinti žaismingumą su estetiškumu ir praktiškumu neišlaidaujant – nemažas iššūkis. Siūlome prisiminti, kad rezultatą galima pasiekti pakeitus vos kelis elementus.

Patrauklaus ir patogaus namų dekoro paslaptis – detalės

Baldai namuose atlieka ir praktinę, ir dekoracinę funkciją. Tačiau ilgainiui jie gali pabosti. Tuomet pradedama ieškoti kažko, kas galėtų atgaivinti aplinką. Problema ta, kad daugeliui vis dar atrodo, jog stilinga yra būtent tai, kas madinga. Iš tiesų tam, kad namuose leisti laiką būtų jaukiau ir maloniau, nebūtina ieškoti naujausias mados tendencijas atspindinčių baldų. Užteks, jei dėmesį nukreipsite į mažesnes detales, nes būtent iš jų susideda bendras patalpos įvaizdis.

Patraukliam ir praktiškam interjerui sukurti ar išryškinti tinka net naujos naktinės ar dieninės užuolaidos. Neretai tamsios užuolaidos apsunkina patalpas, neleidžia jose atsipalaiduoti. Dėl jų interjeras ilgainiui tampa ne tik nuobodus, bet ir erzinantis. Pakeitus vos vieną detalę, galima stulbinamai pagerinti ne tik dizainą, bet ir savijautą. Toliau – kelios praktiškos idėjos jaukiems namams.

  1. Pakeiskite užuolaidų dizainą

Senos, niekuo neišsiskiriančios dieninės užuolaidos gali būti atnaujintos papildant jas kitokios spalvos audinio sluoksniu. Viršutinį (spalvingąjį) sluoksnį galite surišti šonuose specialiais užuolaidų segtukais ar elegantiškomis virvelėmis.

  1. Šalia dieninių užuolaidų pakabinkite tarpines

Dizainerių ypač rekomenduojamas audinys su floros motyvais. Netoli lango galite įrengti mažą kambarinių gėlių lentyną. Gyva žaluma ir prie jos derantys užuolaidų raštai suteiks namams daugiau gaivos, žaismingumo. Jei norite patrauklumą suderinti su praktiškumu, rinkitės šiuolaikiškus, automatizuotus karnizus. Tokiu atveju užuolaidas galėsite suskleisti ar atitraukti tiesiog naudodamiesi nuotolinio valdymo pulteliu.

  1. Perdažykite bent vieną sieną

Įleisti daugiau šilumos į namus gali ne tik stilingos dieninės užuolaidos, bet ir naujos spalvos. Perdažykite pasirinktą svetainės, virtuvės ar miegamojo sieną šilta, pavyzdžiui, geltona, persikine, spalva.

  1. Papuoškite sienas meno kūriniais

Sienų puošybai puikiai tinka tiek asmeninės nuotraukos, tiek paveikslai ar minimalistinės, abstrakčios iliustracijos. Dėmesio verti ir gamtos motyvai. Jei norite daugiau žaismingumo, galite kurti kompozicijas iš kelių paveikslų su vienodais rėmeliais. Matant kažką gražaus stimuliuojama dopamino gamyba, tad laiką leisdami estetiškoje erdvėje jausitės laimingesni.

  1. Papuoškite namus gėlėmis

Spalvingi žiedai suteiks namams vasariškos gaivos, natūralumo, papildys juos maloniais kvapais. Jei palangės tuščios, gėlių galite dėti ir ant jų. Šis variantas ypač tinkamas tiems, kurių namuose kabo ne naktinės ir dieninės užuolaidos, o plastikinės ar medinės žaliuzės.

  1. Skirkite dėmesio tekstilės raštams

Senus baldus galite atnaujinti labai paprastai – užtiesdami ant jų spalvingus, raštuotus pledus, specialius baldų užtiesalus. Rinkitės vasariškas – lengvas, ryškias spalvas. Kompoziciją papildyti galima panašiais ornamentais derančiomis pagalvėlėmis. Foteliai, sofa ar net plati, žema palangė – puiki vieta joms.

  1. Atnaujinkite balkono dizainą

Tai – dar viena be reikalo pamiršta erdvė, dažnai slepiama už kelių užuolaidų sluoksnių. Pastatykite balkone staliuką, iš europadėklų ir pagalvėlių sukomponuokite pufus, papuoškite patalpą keliais gėlių vazonėliais, pakabinkite lemputes ir turėsite praktišką, jaukią erdvę vasaros vakarams.

Tam, kad namai vėl džiugintų naujumu, patrauklumu, nereikia didelių išlaidų. Aksesuarais papildytos dieninės užuolaidos, nauji užtiesalai ar kambarinės gėlės – paprastos, tačiau išties efektingos idėjos. Imkitės pokyčių drąsiai ir nebijokite eksperimentuoti – juk saviti sprendimai suteikia namams dar daugiau žavesio.

Komentaras

  1. Geras straipsnis, geri patarimai. Man atrodo vienas greitesnių būdų atsinaujinti nusibodusias sienas, tiek vidaus, tiek išorės – dailylentės. Vasarnamiui pasirenkant šviesias spalvas galėtų atrodyti super moderniai ir jaukiai.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: