Pradinis / Lietuviai svetur / AIRIJA. „Lituanica II“ tikslą pasiekė: pasaulis išgirdo apie Lietuvą

AIRIJA. „Lituanica II“ tikslą pasiekė: pasaulis išgirdo apie Lietuvą

Užsienio reikalų viceministras Mantvydas Bekešius rugsėjo 24–27 dienomis lankosi Airijoje ir Balinrobo mieste dalyvauja tradiciniame lietuvių bendruomenių sąskrydyje „Mums vis dar reikia sparnų“, skirtame Felikso Vaitkaus skrydžio per Atlantą 80-osios metinėms.

Renginio metu Balinrobe atidengtas F. Vaitkaus skrydį įamžinantis paminklas – „Lituanicos II“ replika.

„Paminklo atsiradimas ir tai, kad vietos gyventojai dešimtmečiais išlaikė prisiminimus apie F. Vaitkų, patvirtina, kad nors „Lituanica II“ ir nenuskrido iki Lietuvos, skrydžio tikslas buvo pasiektas: pasaulis išgirdo apie Lietuvą, o lietuviai iki šiol gali didžiuotis savo tautiečių žygiais“, – sakė M. Bekešius.

Viceministras padėkojo Airijos lietuviams už lietuvybės saugojimą bei paragino ir toliau skleisti žinią apie Lietuvą, nes kiekvienas užsienyje gyvenantis lietuvis – mūsų šalies ambasadorius.

F. Vaitkus, lėktuvu „Lituanica II“ pakartojęs Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydį per Atlanto vandenyną, nusileido Airijos Mėjo grafystėje, netoli Balinrobo miestelio. Čia Mėjo lietuvių bendruomenė jau devintus metus iš eilės organizuoja sąskrydį „Mums vis dar reikia sparnų“. Lietuvio skrydžiui atminti Balinrobe šių metų iškilmių metu atidengtas ir pašventintas paminklas – sumažinta „Lituanicos II“ kopija.

Vizito metu užsienio reikalų viceministras M. Bekešius taip pat susitiko su Airijos diasporos ministru Jimmy Deenihanu ir su juo pasidalijo diasporos politikos patirtimi.

URM inf. ir nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top