Lietuvos uždarųjų patalpų rekordas, pakartotas absoliutus šalies rekordas, antra vieta prestižinėse šuolininkų varžybose ir pasiektas antras geriausias sezono rezultatas pasaulyje – tokį laimikį per vienas varžybas pasiekė Airinė Palšytė. Vokietijoje surengtose varžybose „Springer Meeting Cottbus“ antradienį Lietuvos lengvaatletė peršoko į 198 cm aukštį iškeltą kartelę ir nusileido tik sezono lyderei Kamilai Licwinko iš Lenkijos.
A. Palšytė dar praėjusį šeštadienį sėkmingai atidarė žiemos sezoną, Hustopečės mieste (Čekija) peršokdama į 192 cm aukštį iškeltą kartelę.
„Po Hustopečės varžybų teko skristi į Lietuvą, per pusantros dienos pasiruošti egzaminui, o pirmadienį iškart po jo skristi į kitas varžybas, tad belieka pačiai tik eilinį kartą šiek tiek nustebti dėl tokio gero rezultato, nes savijauta nebuvo pati geriausia, – pasakojo A. Palšytė. – Labai džiaugiuosi, kad po truputį einu tikslo link. Ir tai nebūtinai yra du metrai, svajoju apie daugiau. Tačiau kol kas tiesiog stengiuosi pajausti skrydžio malonumą, o rezultatas ateis su laiku.“
180 cm, 184 cm, 188 cm, 190 cm lietuvė įveikė pirmais bandymais, 194 cm aukštis pakluso per trečią bandymą, 196 cm – per pirmą, o rekordinis 198 cm – per antrą. K. Licwinko peršoko į 200 cm aukštį iškeltą kartelę. Trečioje vietoje liko 196 cm įveikusi Europos čempionė Ruth Beitia iš Ispanijos.
„Sunku per tokį trumpą laiko tarpą (nuo varžybų Čekijoje iki varžybų Vokietijoje – aut. past.) visiškai atsigauti, juolab kai reikia keliauti netiesioginiais skrydžiais ir kai turi papildomos veiklos. Labai džiugu, kad grįžusi po pirmųjų varžybų galėjau tiesiai iš oro uosto vykti pas masažuotoją. Manau, jog man labai pasisekė, kad Vilniuje turiu nuostabų žmogų ir puikų specialistą Zigmą Živatkauską, kuris turbūt bet kuriuo paros metu ir bet kurią savaitės dieną priims mane ir visada pasistengs padaryti taip, kad tiek aš, tiek mano raumenys jaustųsi kiek įmanoma geriau“, – buvusį Virgilijaus Aleknos kineziterapeutą gyrė A. Palšytė.
198 cm aukštį Lietuvos šuolininkė įveikė trečią kartą karjeroje: pirmąsyk ji tai padarė Lietuvos čempionate praėjusių metų liepą, antrą kartą – rugpjūtį Vokietijoje.
Į Lietuvą A. Palšytė grįš ketvirtadienį, o šeštadienį dalyvaus Vilniaus lengvosios atletikos manieže rengiamose LLAF taurės varžybose.
Sėkmingai varžybose „Ostravska latka“ Čekijoje dalyvavo ir Lietuvos šuolininkas į aukštį Raivydas Stanys. Europos vicečempionas peršoko 226 cm aukštį, 1 cm pagerino savo rekordą uždarose patalpose ir įvykdė Europos uždarųjų patalpų čempionato normatyvą. R. Stanys tapo trečiuoju lietuviu po A. Palšytės ir rutulio stūmiko Šarūno Banevičiaus, užsitikrinusiu teisę dalyvauti Europos čempionate.
210 cm aukštį Lietuvos lengvaatletis įveikė pirmu bandymu, 215 cm ir 218 cm – antrais, o 224 cm ir 226 cm – pirmais. Tarp 17 sportininkų R. Stanys užėmė trečią vietą, nusileidęs slovakui Matušui Bubenikui (230 cm) ir čekui Jaroslavui Babai (230 cm).
LLAF inf. ir nuotr.