Pradinis / Renginiai, pramogos / Aistis Mickevičius sukūrė „Kelionių kvapą“

Aistis Mickevičius sukūrė „Kelionių kvapą“

Kuo Jums kvepia kelionės? Kava Paryžiaus kavinukėse, smilkalais Jeruzalės senamiesčio skersgatviuose, o gal prieskoniais Stambulo turguje? Turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur“ žinomas radijo ir renginių vedėjas, parfumeris Aistis Mickevičius pristatė „Kelionių kvapą“. „Esu aistringas keliautojas ir galimybė sukurti unikalų kelionių kvapą mane labai sudomino. Pasirinkau Pietryčių Azijos kvapus, kurie skleidžia labai egzotišką, prabangų ir paslapties kupiną aromatą“, – pasakoja „Kelionių kvapo“ kūrėjas Aistis Mickevičius.

Žadins norą keliauti

Idėjos autorius, „West Express“ vadovas Raimondas Ušeckas tvirtina, kad „Kelionių kvapas“ bus skirtas žmonėms, kuriems namai yra tarpinė stotelė tarp kelionių. „Šių metų kryptimi paskelbėme tolimąją Indoneziją. Nuo neragautų vaisių, ryškių prieskonių iki nepereinamų džiunglių ir laukinių genčių gyvenimo – visa tai mums svetima ir labai egzotiška. Pietryčių Azijos kraštai užburia ne tik įspūdingais gamtos vaizdais, augmenija, bet ir kvapais“, – sako R. Ušeckas.

Anot jo, kelionių kvapo aromatu bus kvėpinami ir agentūros biurai. „Tai unikalus projektas Lietuvoje. „Kelionių kvapas“ bus tarsi agentūros vizitinė kortelė, jis žadins norą keliauti. Tikimės, jog šį kvapą klientai atpažins ir susies su puikiomis kelionių emocijomis bei prisiminimais“, – apie projektą pasakoja R. Ušeckas.

Kelionių kvapas turi būti egzotiškas

Pasak parfumerio A. Mickevičiaus,  kiekviena šalis, kiekvienas regionas ir net miestelis kvepia skirtingai. „Labiausiai man patikęs kvapas asocijuojasi su Ispanijos šiaurėje esančiu Cadaques miesteliu, kuriame gyveno ir kūrė Salvadoras Dali. Visas miestelis kvepia kedrais, pušimis ir jūra. Portugalijos pakrantėje esančiame Penišės miestelyje tvyro jūros dumblių ir žuvies kvapai. Paryžius alsuoja kava, gastronomija, brangia parfumerija ir drėgme, na o vasarą Europos parkuose  neįprastą aromatą skleidžia platanai. Vis dėlto kuriant „Kelionių kvapą“ namams norėjosi ryškesnio ir prabangesnio kvapo nei įprastas SPA, todėl ryškūs Azijos kvapai buvo kaip tik tai, ko ieškojau“, – apie kelionių kvapus pasakoja Aistis Mickevičius.

Pagrindinė parfumerio sukurto „Kelionių kvapo“ nata – juodoji orchidėja. Tai paslaptingas, egzotiškas kvapas, žadinantis smalsumą ir nukeliantis į sunkiai pereinamas tropinių kraštų džiungles.  Dar vienas labai pikantiškas aromatas – tai kardamonas, be kurio neįsivaizduojami daugelis azijietiškų patiekalų.  Aromatingą ir kiek rūgštoką kardamono kvapą atsveria prabangus agarmedžio aromatas, taip pat pačiulė ir ambra.  Pastaroji – tai rytietiškas ir labai egzotiškas aromatas. Mokslininkai teigia, kad ambra, kuri randama jūros gelmėse ar išmetama krantuose, susidaro iš kašalotų liaukų išskyrų. Vienaip ar kitaip, tai nuo senų laikų labai vertinamas, žemiškas, kartais aštrus kvapas. Paskutinis ir kiek netikėtas ingredientas, kurį panaudojo parfumeris, – lauro lapų romas –  suteikia „Kelionių kvapui“ gaivos ir pikantiškumo.

„Šis kvapas nėra skirtas nusiraminti, namuose susikurti SPA atmosferai, jis perteikia intrigą ryškiais ir labai prabangiais aromatais. Tai skatina keliauti, imtis svarbių darbų, kurti. Net jei neturite asmeninių patirčių egzotinėse šalyse, kvapas tikrai nukels į tuos kraštus“, – sako parfumeris A. Mickevičius.

Vilioja Madagaskaras

„Gyvename mažoje ir gana uždaroje visuomenėje. Šis ribotumas ir mūsų šaltas klimatas pamažu ima slėgti, todėl visada stengiuosi  pasinaudoti kiekviena pasitaikiusia proga pabėgti.  Būtent iš kelionių grįžtu kupinas idėjų.  Kelionėse išnyksta  buitinė rutina, kuri ilgainiui gali nužudyti bet kokį kūrybingumą. Būtent todėl mėgstu keliauti, atrasti ir užuosti, plėsti savo kvapų biblioteką“, – pasakoja keliautojas.

Parfumeris atvirauja, jog turi savo kelionių „meiles“, į kurias kaskart vis sugrįžta, – tai Prancūzija, Ispanija ir Italija. Vis dėlto  A. Mickevičius svajoja aplankyti Pietų Amerikos žemyno šalis ir Madagaskarą: „Žinau, kad tai unikali vieta, kurioje galima išvysti niekur kitur nesutinkamą augaliją ir gyvūniją. Tai labai savitas pasaulis, kuriame egzistuoja egzotiška  aromatų kombinacija.“

Organizatorių nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top