Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Akcija „Apibėk mokyklą“ Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“

Akcija „Apibėk mokyklą“ Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“

Telšių ikimokyklinės įstaigos „Berželis“ darbuotojos ir grupių „Viščiukai“, „Kiškučiai“, „Riešutėliai“ vaikai dalyvavo Lietuvos sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro inicijuotoje akcijoje „Apibėk mokyklą“, kurios tikslas – paskatinti visus vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą.

SAM_5574

Šią mylios bėgimo apie savo ikimokyklinę įstaigą idėją puikiai priėmė vaikai. Akcijos metu vaikai judėjo aplink savo darželį bėgimą keisdami sparčiu ėjimu. Ne paslaptis, kad daugelis vaikų nori laimėti, įrodyti varžovui, jog yra greitesni. Labai svarbu, kad tai nebūtų pagrindinis akcentas. Prieš kiekvieną bėgimą vaikai kartu su auklėtojomis atliko mankštelę, vaikams buvo paaiškintos saugaus bėgimo taisyklės ir akcentuota, kad šiame bėgime negali būti konkurencijos.

Bėgimo iniciatyva pasirodė patraukli darbuotojams ir tėvams. Darbuotojos pagal savo galimybes bėgo ar ėjo sparčiu žingsniu numatytu maršrutu 1–1,5 km visą akcijos laikotarpį, ne lenktyniaudamos, o  besimėgaudamos bėgimu. Rugsėjo 21 d. pavakarę prie bėgimo aktyviai prisijungė ugdytinių tėveliai, broliai, sesės ir močiutės. Kartu nubėgtas apie 55 km atstumas. Kiekvienas dalyvis galėjo pasirinkti sau tinkamą judėjimo tempą, net patys jauniausi 2 metukų bėgimo dalyviai taip pat sėkmingai finišavo. Iš viso bėgimo dalyviai per akcijos laikotarpį nubėgo 145 km.

Bėgimas – tai judėjimas, ir ne tik. Bendra sportinė veikla formuoja stiprius tėvų ir vaikų santykius, pasitikėjimą vienas kitu. Darbuotojams bėgimas – tai puiki proga pabendrauti su kolegomis kitoje aplinkoje, vaikams – bendravimas su gamta. Bėgimas – tai viena judėjimo formų, kuri labai lengvai įgyvendinama, nieko nekainuoja ir kuriai nereikia jokios įrangos.

Judėkime  ne tik akcijų metu, judėkime sveikatos labui nuolat.

Milda Liubinavičienė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

 

 

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top