Pradinis / Renginiai, pramogos / Akcijos „Europos muziejų naktis“ renginių Šiauliuose akimirkos

Akcijos „Europos muziejų naktis“ renginių Šiauliuose akimirkos

2015 m. gegužės 16 dieną Šiaulių „Aušros“ muziejus jau dešimtąjį kartą dalyvavo tarptautinėje muziejų bendruomenės akcijoje „Europos muziejų naktis“. Nuo 20 iki 1 val. lankytojai buvo laukiami Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140), Chaimo Frenkelio viloje ir parke (Vilniaus g. 74), Žaliūkių malūnininko sodyboje (Architektų g. 73) vykstančiuose nemokamuose renginiuose.

Lankytojai buvo kviečiami į Fotografijos muziejaus stogo terasos ir apžvalgos aikštelės su „Camera obscura“ (liet. tamsus kambarys, kurio technikos pagrindas – pro mažo skersmens skylutę įsiskverbusi šviesa visiškai tamsiame kambaryje, ant sienos projektuoja apverstą vaizdą) atidarymą, išvydo instaliaciją „Interaktyvios miesto panoramos“, galėjo nuo terasos apžvelgti atsiveriančią Šiaulių panoramą, paklausyti terasos melodijų su jaunais atlikėjais Gabija, 15A ir Arniumi, pasmaguriauti terasos kavinėje, apžiūrėti parodą „Kolekcija“ ir kt.

Lankytojai buvo laukiami ir etnografinėje erdvėje – Žaliūkių malūnininko sodyboje. Čia visi susirinkusieji bus kviečiami dalyvauti naktinėje ekskursijoje su žibintais (arba savo atsineštais žibintuvėliais) po vienintelį Šiauliuose išlikusį XIX a. II p. Lietuvos tradicinės medinės architektūros statinį – vėjo malūną. Degė laužai, dalyviai vaišinosi namine duona, ant laužo keptomis bulvėmis. Patiems kantriausiems siūlyta pramoga – žvaigždžių stebėjimas su Jaunųjų technikų centro astrofizikais (vad. V. Jankus).

Tradicine muziejų nakties renginių vieta tapusioje Chaimo Frenkelio viloje taip pat netrūko užsiėmimų. Mados mėgėjai ir ekspertai turėjo puikią progą apsilankyti parodoje „Art deco mada (1918–1939)“ iš mados istoriko Aleksandro Vasiljevo kolekcijos. Vilos parke esančioje lauko kavinėje buvo galima pasimėgauti karštu vynu ir paklausyti jaunųjų atlikėjų grupės „Gitaristai ant platformos“ atliekamų kūrinių, išvysti naktinio miesto panoramą iš 43 m aukščio gaisrinio keltuvo unikalios senovinių gaisrinių automobilių kolekcijos fone. Norintiesiems panaktinėti ilgiau rengta naktinė diskoteka.

Programa – http://www.ausrosmuziejus.lt/Naujienos/node_8471.

Nuotraukų autoriai: Rolandas Parafinavičius, Deimantė Bačiulė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top