Pradinis / Mūsų augintiniai / Aktorė Vaiva Mainelytė kartu su vilniečiais mokėsi šunų dresūros paslapčių

Aktorė Vaiva Mainelytė kartu su vilniečiais mokėsi šunų dresūros paslapčių

Šį sekmadienį, gegužės 29 d., Vilniuje, prie Baltojo tilto prasidėjo visą birželio mėnesį truksiantis nemokamų šunų dresūros pamokų projektas, kurio atidaryme dresūros paslapčių mokėsi ir aktorė Vaiva Mainelytė su savo augintine mišrūne Kora. Dresūros užsiėmimus vilniečiams dovanojantys renginio organizatoriai tikisi, kad šios pamokos padės geriau suprasti savo augintinius ir su jais imti kalbėtis viena kalba.  

„Skirti tinkamą dėmesį savo augintinio auklėjimui svarbu jau vien tam, kad įprastas kasdienis pasivaikščiojimas su šunimi taptų malonumu. Nors paklusnumo galima išmokyti kiekvieną šunį, dresūros procesas nėra toks paprastas, kaip gali atrodyti. Kai kurie šeimininkai linkę savarankiškai mokyti savo šunis tam tikrų komandų, tačiau neretai sau ir savo augintiniui visai netyčia padaro daugiau žalos nei naudos. Pavyzdžiui, jei šuo rodo baimę, žmogus instinktyviai ima jį glostyti, guosti, o gyvūnas tokį veiksmą supranta kaip paskatinimą, kad elgiasi tinkamai“, – sakė dresūros mokyklos instruktorius Karolis Grigaliūnas.

Renginyje pamoką vedęs profesionalus dresuotojas K. Grigaliūnas pasakojo apie šunų psichologiją, mokė perprasti jų elgseną ir imtis tinkamos augintinio priežiūros. Pirmoji pamokos dalis buvo skirta bendrajai dresūrai, įvairioms šunų elgesio temoms. Likusį pamokos laiką kartu su keturkojų mylėtojais aptartos individualios problemos.

Mokytis dresūros pagrindų, surasti bendraminčių ir pasidalyti keturkojų auginimo patirtimi vilniečiai ir miesto svečiai su savo augintiniais nemokamai galės kiekvieną birželio sekmadienį 11–13 val. po atviru dangumi vykstančiose pamokose. Dresūros pamokose praleistas laikas ne tik smagus, bet ir naudingas – užmezgamas glaudus šuns ir šeimininko ryšys, o pakoreguota ar tinkamai suformuota elgsena neabejotinai kelia kur kas didesnį malonumą laikyti augintinį. Užsiėmimų metu įgytas žinias šeimininkai galės lengvai pritaikyti praktikoje ir koreguoti net vyresnių šunų įpročius.

Dresavimo instruktorius teigė, kad kiekvienas šuo, priklausomai nuo jo amžiaus ir veislės, skirtingai reaguoja į dresūrą. „Kad ir koks keturkojis būtų, net ir patį nepaklusniausią, jau susiformavusio charakterio šunį galima išmokyti pagrindinių komandų ir galima patobulinti jo elgesį. Kartais užtenka vos keturių ar penkių dresūros treniruočių tam, kad „nemandagų“, nuolat kitus šunis aplojantį augintinį būtų galima pripratinti tinkamai elgtis ir netgi žaisti su kitais šunimis“, – pasakojo K. Grigaliūnas.

Manoma, kad pirmieji augintinio metai – tai laikas, kai sparčiausiai formuojasi šuns elgsena, tuo metu išmoktas komandas augintinis prisimins visą gyvenimą. Jei šiuo laikotarpiu taisyklingam šunų auklėjimui bus skiriama nepakankamai laiko, tikėtina, kad nemalonios, su augintinio elgsena susijusios situacijos lydės nuolat. Auklėjimo stoka trukdo džiaugtis santykiu su gyvūnu ir gali sukelti nuostolių, nes tai būna ir šuns agresijos priežastimi. Svarbu žinoti, jog šunų auklėjimas ir elgesio koregavimas neatsiejamas nuo jų motyvavimo, todėl nemokamų dresūros pamokų metu šuniukai paskatinami specialiais skanėstais.

Dresūros pamokų grafikas:

Gegužės 29 d. (sekmadienis) – 13–15 val.

Birželio 5 d. (sekmadienis) – 11–13 val.

Birželio 12 d. (sekmadienis) – 11–13 val.

Birželio 19 d. (sekmadienis) – 11–13 val.

Birželio 26 d. (sekmadienis) – 11–13 val.

Nemokamas šunų dresūros pamokas inicijuoja gyvūnų ėdalo kompanija „Purina“ kartu su „Smart Dog“ šunų dresūros mokyklos instruktoriumi Karoliu Grigaliūnu.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top